Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz joecontra #13339 üzenetére

    két külön állatfajta... a VGA jóval kisebb felbontásra / pixel órajelre is képes és EDID nélkül is működik, a DVI hivatalosan min 25MHz, és találkoztam már olyan utalással, hogy van vezérlő ami letilt ezalatt és EDID nélkül nem éled. a TFPxxx-nél ilyet nem olvastam, de ki tudja. meg lehet a vidkártya is kiolvassa az EDID-et és azt mondja hogy szívózz mással, sztem ez nem monitor :DDD de aki nem mer, nem nyer :)

    előbbre beszéltünk már az EDID-ről. csinálj egy vak kábelt - nyugodtan tedd DVI>VGA adapterre, és abba egy HDDSUB 15 csatira a ROM-ot - a vidkártyát csak az fogja érdekelni, hogy ott van e az EDID. ha abban digit panel adatokat talál, akkor DVI-ként feléled. töltsd bele pl ezt a ROM image-et: katt
    (ezt az CarPC-s monitoromhoz hekkelgettem, mert a gyári firmware-el nem akart natív felbontáson menni)
    ebben írd át a felbontást és frekvenciát és nézd meg mit szól hozzá a vidkártya, mint mond rá a powerstrip

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák