Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz DarkByte #13302 üzenetére

    azért itt ott sztem ferdített a tényeken, a cikk írójának az AVR felé húz a szíve ez egyértelmű. de sztem a megállapításai fele lazán támadható. pl rögtön a program memória... miért egy őskövületet vett ki a sorból, aminek természetes hogy rossz az ár/érték aránya? a dsPIC30F4013-nak csipked darabáron számolva már csak 28.4 Ft/KB az ára, de a PIC24FJ256GA106-nek alig több mint 5 Ft/KB! :) és akkor még a belső perifériákat nem is állítottuk szembe az AVR-ek fícsör listájával...

    én meg egyértelműen a PIC család felé húzok, és az összes állítását meg tudnám fordítani és kihoznám hogy a PIC a jobb :)

    gyakorlati tapasztalataim és a könnyű beszerezhetősége miatt ajánlom főleg a PIC vonalat - bár én pest közeli vagyok, a chipcad-ből könnyen megkapok mindent. nemtom postáznak e, esetleg érdemes megkérdezni őket. ha végül AVR vonalon indulsz el, akkor is ajánlom a mikroe IDE-t, nekem annyira bejött a 16 bites PIC-ekkel hogy már leszurkoltam a 200 dodót az IDE-ért és további 70-et a visual TFT-ért, és nem bántam meg - de a demó verzió is abszolút jól kiszolgál amíg amatőr célokra használod, a demó limitet leginkább a speciális könyvtárak - MMC/SD, TFT, GLCD, szögfüggvények, stb - használatával lehet kiakasztani...

    AVR beszerzési forrásnak még jó az mscbp.hu és az elektrokontha is - azthiszem mindkettő küld csomagot is. PIC-re egyértelműen a chipcad a nyerő, messze ők a legolcsóbbak...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák