Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz macilaci78 #52594 üzenetére

    értelem szerűen mivel bedugtam és a fogyasztásmérő 60wattnál kezdte most meg 1óra után 67wattot kér már ezzel takarékosabb mint a 16éves Electrolux 2 kompresszoros hűtő mert annak a hűtő komresszora is 80watt körül kért folyamatosan és mellette ha bekapcsolt a fagyasztó kompresszora is akkor 135-140wattot fogyasztott
    De 2nap átlagára lebonta napi 1,2kW-ot kért kompletten a hűtő

    Akárhogy számolom ha ez 67wattal elketyeg és 12órát megy egy nap akkor 0,8kW-al elboldogul de majd 2-3nap mérése után meglesz mennyit fogyaszt egy napra lebontva
    lehet nem is megy egy nap 12órát hanem jóval kevesebb is elég neki

    Amin viszont ledöbbentem hogy hátul nincs hőleadó rács, az egész hűtő háta egy alufóliás sima lap, gondolom az alatt van a hőleadó cső és így jóval vastagabb a hátsó hőszigetelés a belső hideg fal és a külső hőleadó között
    Szóval mégiscsak fejlődik a technika és ránéztem a kompresszor leírására, COP-ben a régi hűtőhöz képest simán 40%-al jobb hatásfokú meg ahogy nézem a hőszigetelés is jobb fajta mint 15-16éve ami volt a hűtőkben vagy ha ugyanaz akkor most vastagabb benne

    ACC-nek a HXK sorozata a legnagyobb hatásfokú fixfordulatos kompresszora tehát az sem rossz fajta ezek szerint :R

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák