Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Sziasztok!
    Valószínű hogy 1-2 hónapon belül esedékes lesz egy hűtő vásárlása. Kinéztem kettőt, de sajnos nem tudok dönteni. Először is leírom miknek kéne teljesülni, hátha tudtok mást ajánlani:
    -inox vagy ezüst szín (semmiképpen sem fehér)
    -54-55 cm max szélesség (60cm szóba sem jöhet)
    -legyen mélyhűtő része is
    -lehetőleg alulfagyasztós legyen, mert nekünk ez praktikusabb, de nem feltétel ez ugyanakkor
    -valamilyen márkája lehetőleg legyen
    -azért ha lehet 90ezer Ft alatt legyen az ára

    Ezek alapján két típusra szűkült a választék:
    1. LG GR-292SLQ (igaz ez felülfagyasztós)[link]
    2. Samsung RL28FBSI1 [link]
    Ezek közül nem tudok választani.

    Samsungnál előnyök(számomra)
    -nagyobb fagyasztó rész
    -üveg polcok (szerintem higiénikusabb, mint a műanyag)
    -alulfagyasztós típus
    - (?)gyorsfagyasztás, gyorshűtés
    - (?)légzuhany (ér ez valamit?)
    Hátrányok:
    -nincs ''NO FROST'' rendszer
    -nincs antibakteriális ajtószigetelés
    -direkt hűtés: Samsung szerint: ''Direkthűtésen azt a folyamatot kell érteni amikor a hűtés nem befúvással történik, hanem az elpárologtató közvetlenül vonja el a hőt a hűtőtérből. Ennek előnye lehet az egyszerűbb felépítés illetve a csendesebb működés. Hátránya viszont, hogy nincs automatikus leolvasztás, tehát a hűtőgépet a használattól függő időközönként le kell olvasztani.''
    Most komolyan, egy mai hűtőt le kell olvasztani? Vagy ezt csak a fagyasztóra érti? Mert a 10 éves Zanussi hűtőnket sem kell leolvasztani. Elmagyarázná valaki nekem mi az a direkt hűtés?

    LG hűtő előnyei:
    -No Frost jegesedésmentes technológia
    -(?)Többszörös légáramoltatás
    -Antibakteriális ajtószigetelés (Bio shield)
    Hátrányok:
    -kisebb fagyasztó
    -Műanyag polcok (jobb lenne az üveg)
    -felülfagyasztós típus (ez csak kicsi hátrány)

    Az a bajom, hogy a Samsung valahogy praktikusabb lenne az alulfagyasztós típus miatt, és az üvegpolcok miatt, mert könnyebb tisztántartani talán, viszont az LG meg azért lenne jobb, mert NO FROST rendszer és antibakteriális ajtószigetelése van.
    Azt sem tudom pontosan mi az a direkt hűtés, gondolom a NO FROST az jobb, nem? Az ételek eltarthatósága szempontjából melyik a jobb?
    Vagy esetleg tudtok más típust ajánlani?

    [Szerkesztve]

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák