Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Sziasztok!
    Valószínű hogy 1-2 hónapon belül esedékes lesz egy hűtő vásárlása. Kinéztem kettőt, de sajnos nem tudok dönteni. Először is leírom miknek kéne teljesülni, hátha tudtok mást ajánlani:
    -inox vagy ezüst szín (semmiképpen sem fehér)
    -54-55 cm max szélesség (60cm szóba sem jöhet)
    -legyen mélyhűtő része is
    -lehetőleg alulfagyasztós legyen, mert nekünk ez praktikusabb, de nem feltétel ez ugyanakkor
    -valamilyen márkája lehetőleg legyen
    -azért ha lehet 90ezer Ft alatt legyen az ára

    Ezek alapján két típusra szűkült a választék:
    1. LG GR-292SLQ (igaz ez felülfagyasztós)[link]
    2. Samsung RL28FBSI1 [link]
    Ezek közül nem tudok választani.

    Samsungnál előnyök(számomra)
    -nagyobb fagyasztó rész
    -üveg polcok (szerintem higiénikusabb, mint a műanyag)
    -alulfagyasztós típus
    - (?)gyorsfagyasztás, gyorshűtés
    - (?)légzuhany (ér ez valamit?)
    Hátrányok:
    -nincs ''NO FROST'' rendszer
    -nincs antibakteriális ajtószigetelés
    -direkt hűtés: Samsung szerint: ''Direkthűtésen azt a folyamatot kell érteni amikor a hűtés nem befúvással történik, hanem az elpárologtató közvetlenül vonja el a hőt a hűtőtérből. Ennek előnye lehet az egyszerűbb felépítés illetve a csendesebb működés. Hátránya viszont, hogy nincs automatikus leolvasztás, tehát a hűtőgépet a használattól függő időközönként le kell olvasztani.''
    Most komolyan, egy mai hűtőt le kell olvasztani? Vagy ezt csak a fagyasztóra érti? Mert a 10 éves Zanussi hűtőnket sem kell leolvasztani. Elmagyarázná valaki nekem mi az a direkt hűtés?

    LG hűtő előnyei:
    -No Frost jegesedésmentes technológia
    -(?)Többszörös légáramoltatás
    -Antibakteriális ajtószigetelés (Bio shield)
    Hátrányok:
    -kisebb fagyasztó
    -Műanyag polcok (jobb lenne az üveg)
    -felülfagyasztós típus (ez csak kicsi hátrány)

    Az a bajom, hogy a Samsung valahogy praktikusabb lenne az alulfagyasztós típus miatt, és az üvegpolcok miatt, mert könnyebb tisztántartani talán, viszont az LG meg azért lenne jobb, mert NO FROST rendszer és antibakteriális ajtószigetelése van.
    Azt sem tudom pontosan mi az a direkt hűtés, gondolom a NO FROST az jobb, nem? Az ételek eltarthatósága szempontjából melyik a jobb?
    Vagy esetleg tudtok más típust ajánlani?

    [Szerkesztve]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Kalandor #502 üzenetére

    köszi szépen, nem fehéret semmiképpen sem szeretnék

    Szerinted a kettő közül az LG NO FROST-os akkor a jobb választás mindenképpen?
    És ez azért '' jó kis hűtő'' lesz? Jobb, mint a Samu direkt hűtéses rendszere?


    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz neduddki #504 üzenetére

    Hello,...

    Őszintén szólva nem tudom, mert háztartási gépekről nagyon kevés információt lehet gyűjteni. Ennyit találtam az LG oldalán, hogy antibakteriális ajtószigetelés, de hogy ez mit takar?, az jó kérdés. De ez ha jól gondolom nem antibakteriális bevonatot takar a belsejében, mint egyik-másik hűtőnél, hanem maga csak az ajtó szigetelése fertőtlenítő hatású (szerintem). Aztán hogy ez jó-e valamire? :F

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Kalandor #506 üzenetére

    Szerinted a két hűtő közül jobb választás az LG NO FROST-os hűtője, mint a Samsung direkt hűtéses?

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Kalandor #508 üzenetére

    Hát igen, jobb lenne az alulfagyasztós.
    És technológiailag jobb amúgy a NO FROST-os rendszer? Például több ideig eláll az étel, frissebb marad az étel stb...

    Arra gondolok, hogy egy régebbi írásodban például Te írtad, hogy a Samsung ''légzuhany'' semmit sem ér.
    Bocs hogy ennyit írok, csak ha ez a NO FROST jobb az ételeknek + ér valamit ez az antibakteriális ajtószigetelés, akkor lehet hogy mégis az LG-t választanám.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Kalandor #511 üzenetére

    Köszi, innentől fogva meg átgondolom, hogy akkor majd melyik lenne jó számomra, mit részesítek előnybe.
    Viszont Integra elbizonytalanított ebben az Inox színben hogy kényes. Mivel pici a konyha pont azért kellett volna ''nemfehér'' hűtő, hogy ne legyen kényes (pl.: a páralecsapódás miatt, illetve, hogy ne színeződjön el/sárguljon el a hófehér hűtő, de valahogy nemtudom elképzelni hogy az Inox kényesebb mint a fehér. :F

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Kalandor, Integra
    Köszönöm a segítséget, szerencsére még van időm dönteni, addig még megemésztem e fórumban leírtakat.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Integra #518 üzenetére

    Az LG használja ezt a ''SUPER INOX'' kifejezést, de nem sikerült a neten találni infót róla hogy ez mit is jelent. Bár gondolom ez csak álom, hogy esetleg ezt az ''ujjlenyomatmentes Inox'' színt jelentené, főleg ilyen olcsón, de azért kíváncsi lennék mit jelent.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz neduddki #520 üzenetére

    Na most ott tartok, hogy találtam kettő típust, ami elvileg ujjlenyomatmentes Inox bevonatú. Nem tudom, hogy erről beszéltél-e, amúgy lehet hogy ez a kettő nem az a ''csodabevonat'' amiről Te beszélsz, de ha azt írják rá, hogy ujjlenyomatmentes bevonatos inox, akkor azért biztosan sokkal jobb, mint a sima inox.
    Normális áron, igaz csak Fagor (nekem megfelelne és kívülről tetszik)
    Fagor FC-37 XLA illetve FC-39 XLA
    Ezek árban nagyjából rendben vannak.(100e körül) Viszont akkor felmerül egy újabb kérdés:
    ezek 60 cm szélesek. El elférnek végül is de akkor a szellőzési helyük oldalt ....hát... semmi sem lesz, jó ha lesz 1-1 cm. A használati útmutató szerint úgy működik, mint a mostani hűtőnk: hátul jegesedik, majd amikor nem hűt megolvad a jég, majd a vízcseppek lefolynak a meleg motoron lévő műanyag tartályba és elpárolog.
    Tehát a kérdés, hogy kell-e ennek a hűtőnek oldalt szellőzési hely, és ha igen, akkor mennyi? Vagy elég ha hátul szellőzik?

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz neduddki #525 üzenetére

    Elmennék én, ha Budapesti lennék, de eléggé távol vagyok, ráadásul nem is vagyok ismerős Pesten.
    Amúgy most ott tartok, hogy a Fagor mégsem jöhet szóba, mert Kalandor is írta, hogy azért kell a hely hogy kapjon levegőt a hűtő, nem akarom bezárni.
    Szóval akkor kettő közül fogok majd dönteni, most úgy tűnik:
    -Ha fehér mellett döntök: LG 292SQ NO FROST
    -Ha ezüst: Samsung RL-26DCAS
    Remélem az ezüst szín az nem kényes, a mostani Samsung mikrosütőnk is ezüst és az egyáltalán nem vonzza az ujjlenyomatokat és a kosz sem látszik meg rajta, ritkán kell törölgetni.
    Bár jó lenne tudnom, hogy a kettő közül melyik termeli kevésbé a meleget az oldalán, talán azt kéne megvenni, amelyik inkább a hátulján melegszik.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz neduddki #532 üzenetére

    Hello, ...

    THX a linket, végignézegettem, ha fehér mellett döntök, akkor lesz egy -kettő megfelelő nekem.
    Na végül is az a helyzet, hogy nemsokára fogjuk teljesen felújítatni a konyhát, és mivel kinéztem egy szép tűzhelyet, + még a mikrónk ami most is van ezüst színű, ezért ragaszkodtam az inox/ezüst dolgokhoz. És így ugye összhangban lenne az egész honyha. Kérdés: az ezüst szín az nem kényes ugye?
    Hűtőben is akkor jó lenne az ezüst szín, van a már altalam linkelt ez: [link], ez kicsivel 100 000 Ft felett van, viszont találtam mégegyet, ami a legjobban megfelelne nekem, mert: 54cm széles, ezüst szín, NO FROST-os, az ára is jó 80 000 Ft körül, igaz felülfagyasztós, de ebbe akkor beletörődök, az egyetlen bibi, hogy nem nagyon lehet kapni MO-on :(
    Samsung RT24MGSS
    Egy helyen találtam meg 80 e Ft-ért, de hogy valóban tudnák-e szállítani?Vagy csak az árlistán van rajta?[link]

    És akkor így nézne ki a berendezés, hogy:
    Mikró ilyen:[link]
    Hűtő: [link] vagy ha kapnék akkor: [link]
    Tűzhely: [link]

    Mondjuk már 4 napja hűtőzök, szóval ha azt mondod kényes a tűzhely, mert ahhoz akartam igazítani a dolgokat, akkor feladom az egészet és anyuval bemegyünk az első helyi boltba és megveszünk egy helyen mindent.
    Nem , de komolyan, szerinted kényes ez a tűzhely?

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz csibor #534 üzenetére

    Gondolom a tűzhelyre érted, mondjuk az eleje nem egyszínű, elég sok benne a sötétebb szín is.... hát nem tudom..... mondjuk most hülyeséget írok, de valahogy kép alapján nekem nem tűnik kényesnek, persze ezt nem lehet így megállapítani, de például azért láttam olyat már, hogy kép alapján is lehetett ''érezni'', hogy minden meglátszik rajta. Voltam a helyi boltban, tud hozni a srác amúgy ilyet, tök redes volt, de hogyha már az embernek hoz külön, akkor már nem lenne pofám visszamondani. Ráadásul azt mondja, mondok neki az interneten található legjobb árat, és azon az áron odaadja bármelyik Fagor tűzhelyet is választok ki.Csak kár hogy nincs neki ilyen, hogy előtte megtudnám vizsgálni.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz csibor #537 üzenetére

    OK, majd MM-ba(SzFvári) benézek, az csak 25 km-re van tőlem, bár igazság szerint nem sok Fagor terméket láttam én ott, de ki tudja, lehet szerencsém lesz.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz csibor #539 üzenetére

    Na, egy bíztató jel. És mindegyik fehér?

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz V.Stryker #549 üzenetére

    Én a helyedben nem kockáztatnám a többi berendezést egy ''szaros 20 ezer Ft-os' porszívó miatt. Ezt azért írom, mert én már megjártam. Döglődött egy De'Longhi mikrósütőnk, de erőltettük a használatát, egyszer csak lecsapta az áramot az egész lakásban, és elszállt az egész házimozim.(elszállt a mélynyomó, illetve valamelyik hátsó hangfal+megsérült a menüje: hol van hol nincs, és nem hajlandó PAL rendszerben működni) Hát elhiheted 2 napig szomorkodtam emiatt. Szóval 20 000 Ft -ért már kapsz egy jó kis porszívót, én emiatt nem kockáztatnám otthon a többi, esetleg több százezres berendezést (h.mozi, TV, számítógép).

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Sziasztok,

    Csak gondoltam így éjjel elalvás előtt benézek ide, és mivel 4 hónapja használunk egy kerámialapos tűzhelyet, gondoltam, hogy rákeresek a "kerámia" szóra. Kíváncsi voltam ki mit ír róla, hát eléggé kevés az infó róla ebben a fórumban, nem tudom lehetséges hogy ilyen kevesen használnak kerámiatűzhelyet? Node ami miatt írok, hogy amit kidobott a kereső pár hozzászólást, abban is eléggé téves és ellentmondó információk vannak: pl.: "...nagyon nehéz tisztán tartani..." vs. "...könnyű tisztítani..."
    "...a sütő része különösen sok energiát eszik...", ..."drága a spec tisztítószer hozzá...", "...nagyon sokáig balesetveszélyes...", "...lassan melegszik fel ..mondjuk meg is tartja utána..."

    Szóval leírom róla a valódi dolgokat, mert itt eléggé nagy róla a kavarodás. Ha lesz benne helyesírási hiba akkor azt nézzétek el, már alig látok így éjjel 5 óra körül.
    Ja és volt hagyományos vasmagos és gáztűzhelyünk is már, szóval van összehasonlítási alapom, nemcsak a "vak világba" beszélek. Az összehasonlításban a vasmagoshoz fogok viszonyítani.

    -"drága a spec tisztítószer hozzá": ez egyszerűen nem igaz. Az elejétől kezdve használunk egy Vim kerámiatisztító aktív habot(ráadásul ez volt a legdrágább a dm-ben), ami 900 Ft volt, és azóta is az a flakon van meg 4 hónapja.És még mindig harmadáig van a doboz.Pedig szinte mindennap van fújva belőle. Mellette használunk egy dm-es kerámiatisztítót is, ebből igaz nemrég bontottuk meg a 2. flakont, viszont ez 500 Ft csak. Szerintem ezek tűrhető árak, 100-200 Ft-ért manapság már nem adnak tisztítószert.
    -"a sütő része különösen sok energiát eszik a villanytűzhelynek": hát nézőpont kérdése, 2100W-os, ha azt veszem, hogy a nagy főzőlap 1700W-os, akkor ahhoz viszonyítva nem sok szerintem. Persze attól függ ki mennyit használja, ha valaki minden nap süteményt, pizzát és rakott krumplit süt, azt biztosan megérzi, de szerintem az ilyen extrém felhasználás elenyésző.
    -"nagyon sokáig balesetveszélyes": szerintem jóval hamarabb kihűl például a vasmagos tűzhelynél, mellesleg a kisgyerek is látja a világító kis lámpát, amíg meleg és nem lehet hozzányúlni, szóval a vasmagosnál jóval kisebb a balesetveszély.
    -tisztításáról: szerintem nehéz tisztítani, illetve ha valaki megtanulja a használatát, akkor semmi gond nem lesz. Mindig nagyobb átmérőjű edényt kell használni, mint a főzőlap, és akkor ha kifröccsen valami, akkor nem a forró lapra ég rá, hanem a hideg részére megy, ahonnan letörölhető minden gond nélkül az ételmaradék
    -"lassan melegszik fel ..mondjuk meg is tartja utána": ez egyszerűen nem igaz. Pont hogy az ellentétje igaz szerintem, főleg a vasmagoshoz képest. Szerintem ez sokkal gyorsabban felmelegszik és hamarabb kihűl, a vasmagos pedig hosszú ideig melegedett fel és tovább tartotta a hőt.

    Amúgy szerintem ilyen a vasmagossal összehasonlítva: A vasmagos az lassan melegszik be, viszont magasabb hőfokot ér el szerintem, a kerámiánál meg olyan érzésem van, hogy gyorsan felmelegszik, csak nem elég melegre. Mit jelent ez a gyakorlatban? Azt, hogy ha nagy adag főznivalót tesz az ember a kerámiára, szerintem sokkal több idő alatt forralja fel a vizet mint a vasmagos, mert nem annyira meleg. A vasmagos lassan melegedett, de melegebbre, mint a kerámia. Kis adagnál viszont ebből adódóan baromi hamar megkapja az ételt a kerámia, mert hamar bemelegszik, ugye a vasmagos meg lassan melegedett be.
    Gyakorlatiasan: nagy adag krumplit ha főz az ember, akkor kerámián lassan forr fel szerintem a hagyományoshoz képest, viszont ha kiveszek a hűtőből 1-2 adag maradék bablevest, szóval ilyen kis mennyiségű ételt pedig baromi hamar felmelegít( a hagyományoshoz képest)

    Szóval azt mondanám 4 hónap használat után és a korábbihoz viszonyítva, hogy: 1-2 fő számára tökéletes vétel a kerámiatűzhely, mert ugye kis adagoknál gyors. Viszont nagycsaládban és mindennapi főzésre már inkább nem alkalmas, mert nagy adagokat lassan forral fel, illetve a tisztításába bele lehet őrülni. Akik sokan vannak és minden nap főznek hagyományosat vegyenek mindenképpen, mert az anyuka, már reggel rettegni fog a főzés utáni állapotától a kerámiának. 4-5 tagú családnak elviselhető úgy , ha csak hétvégén van vele főzve, de minden napra már szerintem nem bevállalható az előbb általam leírt okok miatt. Amíg a régi tűzhelyet ott lehetett hagyni egy vasárnapi főzés után, vagy maximum végig lett húzva rajta egy rongy, addig ezt nem lehet otthagyni, nincs szíve az embernek.

    Végül is a lényeg az előbbi bekezdésben van. Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, csak azért írtam le ezeket, hogy aki hagyományos és kerámia közt vacilál hogy melyiket vegye, az tudjon dönteni, mert erről nem nagyon találhat infót.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Integra #922 üzenetére

    Nemrégen estünk át kisebb-nagyobb felújításokon, és hogy is mondjam mivel eddig nagyon színtelenek voltunk, kissé hajlottunk a modernebb dolgok felé. Például a konyhai és kinti teret nem akartuk túl tarkává tenni, de ugyanakkor fehér, vajszínű,és szürke járólapot sem akartunk lerakni, szóval ezért lett ilyen. Mindenki aki eddig látta nagyon bejöt neki, nem túl feltűnő, de ugyanakkor nagyon feldobja a teret. És ilyen alapon lett kerámiatűzhely is véve, hogy mégiscsak szebb hatást ad. És azért négy hónap után is csillog-villog, szóval azért nem annyira vészes, és mégiscsak modernebb hatást ad a konyhának szerintem. Tudom, a tűzhelyt nem nézegetni kell, de akkor is na, ez tetszett nekünk :) .
    Persze a szobámat nem kíméltem meg a színektől :D

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz hossszú #2476 üzenetére

    Akkor nem csak mi vagyunk szerencsétlenek a mikróvásárlással. Pedig a környezetünkben nem is rémlik, hogy valakinek tönkrement volna a mikrója, sok már több mint 10 éve használja, nekünk meg nincs szerencsénk velük.

    Egy GoldStarral kezdtük kb. 10 éve, az hibás volt kapásból, lett belőle DeLonghi-ra csere. Akkor volt 10 éve 35 000Ft, nem egy olcsó darab volt. Többször megjárta a szervízt, illetve 2 hónap után a sarkánál elpattant a műanyag ajtó és elég nagy repedés lett rajta. Talán 4-5 évig működött a javítgatásokkal együtt, amikor elég nagy durranást adott ki magából. Amikor visszakapcsoltam a lakásban a villanyt, akkor derült ki, hogy az 50 000Ft-os LG házimozimat is vitte magával (nincs menü és elszállt a mélynyomója). Szóval még jó nagy kárt is okozott. Akkor azt mondtam, nincs többé szervíz, kukába megy.

    3. mikrónk egy Samsung lett m182-dn - kép. 2-3 hónap után elkezdett úgy menni, mint egy traktor. Rezgett szekrény, poharak, minden ha bevolt kapcsolva. Ez 40 hónapot bírt ki (gari idő lejárta után 2 hónappal romlott el), majd szép csendben megadta magát. Legalább nem tett tönkre semmit. Bekapcsol, megy, csak nem melegít.

    4. és jelenleg is használt mikrónk megy egy Samsung CE-283GN-S. Kb. azért választottam, mert nagyon tetszik kinézetre. Ez már 1 éves és csendben megy, remélem ezzel szerencsénk lesz.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Mivel a nővérem most vett nemrég mosógépet (beleástam magam a témába illetve figyeltem a gépen a programokat, hogy melyik hogyan működik) és tesztelgettük, hogy milyen centrifordulat mire elég, leírom hogy kb. mire jutottunk. Őneki Samsung 400-800-1000-res fordulatok vannak, nálunk Whirlpool fix 600-as van. Szerintünk a 800-as már mindenre jó amúgy. De kicsit részletesebben azt mondanám, hogy nyáron meleg időkbe illetve télen egy meleg lakásban a 600-as centri elég, mivel azis eléggé kiszedi a vizet és nem gyűri meg a ruhákat. Vasalni szinte semmit nem kell, max. ingeket, szóval van úgy, hogy hónapokig elő sem kerül a vasaló. Mivel nekünk nem valami meleg télen a lakás, így a mi fix 600-asunk kissé kevés, főleg vastagabb pulóverekhez, törölközőkhöz illetve farmerokhoz, szóval nekünk kéne a 800-as fordulat(télen). De egy kimondottan meleg lakásban ez a 600 is elég, hideg lakásban a 800 az ideális. Az 1000-res centri fordulat meg szerintem vastag törölközőkhöz és farmerokhoz jó, máshoz nem igazán használnám, eléggé gyűri a ruhákat.

    Egyébként ami szerintem nagyon árt a ruháknak, az a mai mosógépek energiatakarékossága. Például a mi Whilrpool AWM 789 - 600-as gépünkön kétfajta kímélő mosás van: 1. ritkábban pörgeti a dobot, ezáltal kímél. 2.Illetve rengeteg vizet enged a dobba, és ezáltal nem csapkodja a ruhát a dobnak, illetve a ruhákat sem csapkodja, mivel azok úgymond "lebegnek" a vízben, és egymáshoz sem annyira nyomódnak. Az utóbbi 2. kímélő programmal szoktuk mosni az én kényesebb nyomott mintás felsőimet, ugyanis nem töri ki a mintát róla a gép. De például a nővérem Samsungján már nincs ez a 2. féle kímélő program, mert ugye energiatakarékosság van. Nekünk is sajnos nemsokára mosógépet kell cserélni, kíváncsi vagyok lehet-e még olyat venni, amin van ilyen fajta "sokvizes" program. Rossz belegondolni, hogy egy drágább ruha nyomott mintájával, egy Armanival, vagy egy Diesel-lel mit csinálna egy Samsung mosógép például. Szerintem 3-4 mosás után nem sok minta maradna az anyagon. Szóval ha mi vettünk volna egy olyan Samsung gépet akkor nem is tudom hogyan lenne kimosva néhány felsőm. És akkor még ott van az, hogy a Samsung mosás után, illetve minden öblítés után centriz (gondolom hogy kevés vízzel is távozzon a mosószer, mert öblítéskor is alig van benne víz), de egy centrizésnek is 4-5ször áll neli. Hát ez sem hiszem hogy jót tesz a ruháknak, és ezek szerintem mind csak az miatt van, hogy pár liter vizet megspóroljon az ember, de cserébe minden hamarabb tönkremegy szerintem, főleg a nyomott mintázatú ruhák.

    Amúgy ez a Whirlpool AWM 789-600-as elöltöltős gép 10 éves, heti 4-5 adag teljes mosás van vele mosva (fél adag talán 2-szer nem volt benne mosva), de ennek ellenére még szerelő nem látta, soha semmi hibája nem volt, mostanában kezdte azt csinálni, hogy centrizésnek mikor nekiáll, akkor nagyon ugrál, majd ad egy nagy kattanó hangot és onnantól a már megszokott módon abbahagyva az "ugrálást" centriz ki. Belenéztem, levettem a fedelét, a négy rugó normálisan tarja a dobot, szóval nem tudom mitől lehet ez, hogy ugrálva áll neki centrizni.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy gyors kérdésem lenne. Hűtőre rá lehet tenni a mikrót? Nem árt neki?

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Met #3129 üzenetére

    Ok, köszi. Csak 1-2 ember megilyesztett, hogy a mikró árt a hűtőnek, akár tönkre is mehet. Nem kicsit lettem volna ideges, mert azért vettem 148cm-es magasságú hűtőt, hogy rátudjam tenni a mikrót. Mondom, ha most ott kötök ki, hogy nem mehet rá a mikró, akkor nyugodtan vehettem volna nagyobb hűtőt. Nem mintha ez kicsi lenne, de akkor már nyilván olyat vettem volna, amibe legalább 1 polccal több van és kényelmesebb lenne.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Hauptmann #27892 üzenetére

    Media M
    A Lidl-ben is szokott lenni, amikor konyhai hetet tartanak: 800 Ft-ért szokott lenni. Ezzel 1-2 perc alatt megtisztítod...

    Csak vegyszerrel és ronggyal nem fog lejönni...

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Sziasztok!

    6 éves LG Direct Drive mosógépről lenne szó.
    Az utóbbi időben az alábbi jelenség van: mosás után 1-2 napig ha kézzel megpörgetem a dobot semmi gond, majd miután teljesen kiszárad a dob, (természetesen az ajtó mindig nyitva), az alábbi hangot produkálja, ha kézzel megpörgetem: (telefonnal vettem fel):

    Link

    Ha megint mosás van, akkor újból 2 napig semmi gond, majd miután gondolom teljesen kiszárad ugyanez a jelenség. DM-es és Lidl-s vízlágyítóval van használva, elvileg teljesen tiszta.

    Ilyen zörgő hang, mintha apró fémdarabkák súrlódnának egymáson...

    Attól tartok egyszer megszorul és leég a motor...milyen hiba ez, vagy kezdjek el új gép után nézni?

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Látom az utóbbi időben előjött ez a vízfogyasztás téma. Én is azon az állásponton vagyok, hogy a mosógépet nem azért vesszük, hogy minél kevesebb vizet használjon, hanem hogy jól mosson. Jó olvasni, hogy más is ezen az állásponton van...eddig pár embernek akinek ezeket mondtam, kb "nemnormálisnak" nézett.

    Bár igaz h ezek a mai gépek kevés vizet fogyasztanak, de azért szerintem a legtöbb gépen van olyan program, ami sok vizet használ, vagy egyéb kiegészítő funkció, ami ezt takarja. Szóval szerintem ezt a legtöbb gépnél meglehet kerülni.
    Pl. a régi LG gépemen kipróbáltam a programokat, és láttam, hogy az Ágynemű program extra vízzel mos-öblít. Innentől fogva ezt használtam általános mosásra...észrevehetően tisztábbak, jobb illatúak voltak a ruhák kevesebb mosás idő alatt (80 perc), mintha a Pamut programmal mostam volna 3 órán keresztül, de alacsony vízszinttel. Ja és persze soha nem is lett penészes a gép, ami nem utolsó szempont.
    De ha úgy gondoltam, hogy kell a hosszú 3 órás mosás, akkor meg a Pamut programot használtam, de hozzáöntöttem pluszba 4-5 liter vizet (sokat számított)...ennyi.
    Nemrég egy Electrolux gépre cseréltem az LG-met, pedig nagyon szerettem. Elsősorban az alacsony vízhasználattól féltem...hát nem kell. Ezt a gépet nem nem víztakarékosságra találták ki (mint a tesóm Samsungját, amiben vizet még nem láttam az ablakon semmilyen programon sem), nagyon jól mos. Farmer, Paplan, Kímélő programok extra mennyiségű vizet használnak. De a szabványos Pamut programra is ha rányomok egy "Vasaláskönnyítő gombot", már emelt vízszinttel mos, és 6-szor öblít. Ezeken kívül is még van rajta "Extra öblítés" gomb, plusz "Halk mosás" opció, ami pl. szintén emel a vízszinten.

    Ezzel csak azt akartam írni, hogy azért szerintem a legtöbb gyártó igyekszik megkerülni ezt az alacsony vízhasználatot, tudják ők, hogy alapból az nem jó...nem véletlen a sok extra funkció: Vasaláskönnyítés, Halk mosás, Farmer, Paplan, Kímélő programok stb...ami tulképpen a több vízhasználatot (is!) takarják burkoltan.

    Én a mosógélt úgy adagolom, ha már előjött a téma, hogy van erre egy "1 literes" öblítős flakonom, és a kimért gélt felhigítom. Amikor a gép szívja magába a vizet hozzáöntöm. A kapszulát langyos vízbe feloldom, és szintén amikor engedi magába a gép a vizet hozzáöntöm. Nem lesz ott semmiféle feloldatlan mosószer.
    De a későbbiekben penész sem a gépben. Lehet mondani h sok macera, de legalább a gép is tiszta marad, nem kell vele már 1 év múlva kínlódni, hogy vajon miért tiszta penész...

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Teaway #30011 üzenetére

    Electrolux EWS1276CI Inverteres gépet vettem sok utánaolvasás után. Amúgy szerintem a legtöbb Electrolux gépben van ilyen funkció (legalábbis több modellben láttam). Annyit takar, hogy elhagyja az összes centrifugálási fázist, megemeli a vízszintet. Az utolsó vízadagot nem engedi le, vízben marad a ruha. Külön kell kicentrizni. Panel lakásban, ha valaki korán nekiakar állni mosni, nem utolsó szempont.

    Amúgy nagyon szimpatikus a gép. Itthon szinte mindenem LG, most bevállaltam ezt az Electroluxot. Féltem, de ennek ellenére bevált. (működésre, tartósság az kérdés ugye meg egyedi)
    Nálam nem szempont, de amúgy nagyon halk gép...nem hittem h az LG-nél lehet halkabbat csinálni...semmi motorhang.Éppen csak kicsit hallani hogy csobognak a ruhák. Arra számítottam az LG DD után, hogy azért a centri élesen süvíteni fog, az LG DD-nek inkább mély-morgó hangja volt. De nem, centrizéskor sincs nagy hangja, és főleg nem éles-süvítő.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz arcitec #30012 üzenetére

    A tesómnak egy alap Samsung gépe van. Kb 6 éve vette 70 ezerért. Tényleg nem látni benne a vizet, sem mosáskor, sem öblítéskor. Minimális vizet ereszt ki, nem szimpatikus. Amúgy jól működik neki 6 éve. Penészesedéssel küzd, hiába törölgeti szárazra mosás után a gumi részeket, meg hagyja nyitva az ajtót...egy-két részen elég csúnyán néz ki.
    Látszik, hogy csak arra mentek rá, hogy rá tudják írni, hogy ilyen-olyan energiatakarékos. Amúgy meg Samsungból is sok fajta van, de ahogy néztem inkább az energiatakarékosságra megy rá a Samsung, de biztos van szuper gépe is. Amit én láttam, az nem tetszett.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz idegen lény #30017 üzenetére

    Így van, és szerintem nagyon jóra sikerült. Ez az egyetlen Electrolux termék a családban, tehát ezt nem azért írom, mert Electrolux mániás lennék. :)
    A kérdés majd a tartósság lesz...
    De ha ilyet vennél, leírom a hátrányát is, mert azért van 1-2 nem tetsző dolog is...

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz idegen lény #30023 üzenetére

    Electrolux EWS1276CI

    +Nagyon halk (halkabb mint az LG DD rendszere)
    +Ha akarom bő vízzel mos
    +"50" fokos mosás (nem csak 40 vagy 60)
    Igazából, hogy miket tud arról nem írok, a használati útmutató letölthető...

    Ami nem tetszik:

    -Az első 5-6 mosástól a ruháknak nagyon "gépszaga" volt

    -Minden program közel 1 perc szivattyúzással kezdődik (minek?)

    -A gumis rész mosás után nehezen törölhető szárazra

    -"Öblítés+ centri" program: pl. 600, 800 fordulaton 14 perc. 1000, 1200-on 28 perc. Nem próbáltam így külön, de írhatnának valamit a használatiba h mi indokolja a dupla időtartamot az 1000-res centri a 800-hoz viszonyítva.

    -Sima alap "Pamut" 2 órás program: közel 30perc mosás elmegy a levegőbe. LG: magába eresztette a vizet, rögtön fűtötte-mosta (30 perc), majd 50 perc öblítés(teljes idő 80 perc). Ez az Electrolux bő 10 perc míg kiírja a valós mosási időt, majd 15 percig hideg vízben mos, és csak utána kezdi fűteni a vizet. Durván itt 30 perccel tovább tart ugyanaz a mosás, mint az LG-n, hisz az első 30 percben "nem csinál semmit"-ezalatt az LG meleg vízben kimosott.

    -Amikor a gép a vizet tölti be, egy rövid időre bekapcsol a szivattyú. Ezt írja is a használati útmutató. De nem értem a lényegét, hogy ez mi célt szolgál.

    -Néhány programnál nem folyamatos a szivattyú, hanem szakaszosan engedi le a vizet. Ezt sem értem mi célt szolgál, mit akartak ezzel elérni.

    Kb. ezek nem tetszenek, illetve nem értem a lényegüket.

    Ja az viszont még nagy pozitívum, hogy nem olyan kényes a centrije, mint az LG-nek. Az LG a tiszta pamut Diesel pulóverjaimmal sokszor kínlódott, ide-oda helyezgette, míg teljesen ki nem volt a töltet egyenlítve. Azoknak rendesen van súlya ha vizet kapnak. Volt hogy 10-15 percig is elszórakozott míg nekiállt centrifugázni. Ez az Electrolux nem olyan kényes, hamar nekiáll centrifugázni.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz #40553216 #30047 üzenetére

    (#30035) Dluinet

    Ok, nem is úgy írtam ezeket, mint hiba, hanem hogy "nem tetszik", illetve nyilván más, mint az LG. Csak pl ez a szivattyúzás dolog a poshadt víz miatt: az LG sem csinálta, mégis jó illatúak voltak a ruhák. De oké, nyilván megkell szokni, hiszen más gyártó, másként is működik.

    (#30047) tomtyi

    "...ez a „halk”, centri nélküli funkció ostobaság..." - jó, most szerintem meg a 20 és 30 perces program is baromság. Néha használtam "előmosásnak", ha erősen szennyezett volt a ruha, de utána ugyanúgy lement egy hosszabb programon a szennyes. Most ez olyan, hogy kinek mi a baromság. Sok embertől meg hallottam, hogy szinte csak a 30 perces programot használja és teljesen jó...
    Amúgy nem használtam még a halk opciót, de simán lehet, hogy többször is öblít - ugyanúgy ahogy a Vasaláskönnyítő is 2-ről 6-ra növeli az öblítések számát, csak ugye a használatiba ezt nem írják le részletesen.

    "Mennyi ilyen pólót szoktál egyszerre mosni?"
    Pulcsi 3-4, póló mondjuk 7-8. Persze Kímélő programra.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Dluinet #30052 üzenetére

    "minden gép szivattyúzik, csak lehet nem látványosan"

    Az LG előtt lévő Whirlpool-om sem szivattyúzott mosás előtt, mint írtam az LG sem, a haverom LG-je sem csinálja, de akár a tesóm Samsungja sem...

    Lehet hogy ez 1-2 márkánál teljesen normális jelenség, de akinek nem ilyen gépe volt, szerintem teljesen normális, hogy felvetődik a kérdés, hogy ezt miért csinálja...(hiba-e vagy normális működés)

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Hauptmann #30314 üzenetére

    Hétfőtől lesz a Lidl-ben az említett ventis hősugárzó. Ilyet vettem 2-3 éve, én is fürdőbe használom, teljesen jól működik.
    Esetleg október 24-től pedig konvektor is lesz, aminek viszont nincs hangja.
    Mindkettő távirányítós amúgy.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    Sziasztok!

    Vettem egy LG No Frostos alulfagyasztós hűtőt. A felső rész tetején van a Door Cooling + rés. Annak fújnia kell a hideg levegőt, vagy keringeti a levegőt, és ott szívja vissza a visszaáramló melegebb levegőt? Azért kérdezem, mert nem érzek semmit, hogy fújná a hideget. A hűtő egyébként hűt.
    A marketing képek alapján fújnia kellene, de azok ugye nem valós képek.
    Hogy tudnám meg, hogy normálisan működik-e?

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz asdf_ #70115 üzenetére

    Aha, én is gondoltam erre, de ha hirtelen kinyitom az ajtót, és odateszek egy vékony szalvétát akkor sem érezni, hogy légmozgás lenne ott.
    Amúgy 2021. januárban lehetett először kapni (GBB72PZDMN).
    A tesómé régebbi modell(2018. júliusban lehette először kapni), és felülfagyasztós (GTB382PZCZD), illetve oldalt van a Door Cooling, de ha kinyitom az ajtót, akkor fújja ki a hideget.
    Ezért idegesít kicsit.

    http://www.diesel.com

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz Laca19 (a) #70117 üzenetére

    Telefonnal lefuttattam a Smart Diagnosis-t az LG ThinQ alkalmazásban, elvileg minden OK: Áramlásérzékelő, Lepárló-kiolvasztó és Ventilátormotor. Nem tudom ez mennyire megbízható.

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák