Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz Samus #63003 üzenetére

    Én 32 -s KPE csővel ajánlom vízelvezetést és idomoknak leágazásoknak pedig használj 32 mm PVC könyököket van 90" és 45" is durván 150 - 200 ft darabja, pvc ragasztóval könnyedén ragaszthatod, akár a hálózati nyomást is vidáman kibírja. A belső udvaromon van a fúrott kút és azzal locsolom a külső díszkertet, én is untam az állandó slag húzogatást. Negyven méter 32 KPE csőhöz hasonló KITE-s fekete csövet leraktam a földbe, nem volt sok kedvem ásni így csak másfél ásónyomra tettem a csövet, anno én pvc csöveket hajlítottam melegen könyököknek plussz ragasztó és awab bilincs. Felállásnak egy rozsdamentes csövet raktam bronzból csináltattam egy esztergályossal egy félcolos szűkítőt arra tettem egy műanyag obis gyorscsatis csapot, plusz még a kert közepére egy víznyomásától kiemelkedő 360' -s öntözőfejet. Ősszel szezon végén leválasztom a szivattyúról és kompresszorral vagy egy autó pumpával kifújom a rendszerből a vizet, így a fagymentesítés is megoldva. Több mint húsz csináltam, az öntözőfej és a csap cserén kívül nem volt vele gondom. De szerintem a szennyvízszívagyú nem lesz jó erre a célra neked. Van nekem is buvárszivattyúm de ha befogom a végét akkor újra kell indítani hogy felkapja a vizet. Öntözni inkább az önfelszívós Pedrollo vagy a Leo XJWm 60/41 szivattyút ajánlom, az utóbbi a pedrollónak a kinai másolata, de nagyon jó és olcsó :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák