Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    veterán

    válasz trialboj #55065 üzenetére

    Az öntvény kazán ha kilyukad az gáz, ha igazán szerencsétlen vagy, akkor a tűztér felől lyukad ki. :) Az öntvény az tudtommal villannyal hegeszthető. A csavarral való javítás a tűztér felől kerülendő, hisz a tömítés nehezen oldható meg, bár vannak hőálló zsinórok illetve hőálló ragasztó amik olyan 1200-1500 fok körülig stabilak, de én azokat igazából a kazánajtó szigetelésére tudom elképzelni. Egy behajtott csavar környékén meg mindig lenne tágulás, a klingerit manapság már elég nehezen szerezhető be, hiszen az azbeszt tartalma miatt eléggé kiszorult mindenhonnan. A sziló meg... :W Arról nem beszélve hogy egy tűztér nem egy olyan tágas hely, ahol fúrsz csiszolsz menetet vágsz könnyen és dalolva. :D
    Ha azt mondod, hogy a kéményben egész télen folyt a "takony" - gondolom a kátrány. Akkor két dolog lehet, 1 - már korábban is szivárgott a víz, esetleg máshol is, nem csak ahol felfedezted, és az abból képződő gőz és az égési füst keverékéből képződött a kátrányosodás.
    2, esetleg mégsem volt száraz az a száraz fa. Ugyanis az nevezhető szárazfának ami a kugliba fűrészelését követően felhasogatásra kerül, és fedett, de széljárta helyen legalább 1,5-2 évet száradt. Az így száradt fa tekinthető légszáraznak, és alkalmas a fűtésre, a többi is elég, de az égésközben termelt hő nagy része a fa éghetővé szárítására megy el, és a közben képződő gőz és füst adja a kátrányt a kazán füstjárataiba + a kéménybe. Amiket ma házhoz hoznak szárazfa néven azon az esetek nagy részében két hónappal előbb még a Rigó fütyült. :(
    Ez a fenti saját tapasztalat, mintegy 30 évig fűtöttem vegyes tüzelésű kazánnal.

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák