Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Gallowgater

    tag

    válasz beci43 #22047 üzenetére

    Szia Béci!

    Köszi a választ!

    Annyi plusz infót csikartam ki a gépből, hogy látja a C-n a 100MB headert amit a Win7 a telepítéskor lecsíp az SSD-ből, de egyébként a maradék C-t nem.

    Napközben bújtam a fórumokat, és az jött le, hogy a Giga lapoknál (nekem Z68X-UD7 van), a legújabb F8-as BIOS okozhat nagymértékű SSD lassulásokat, fagyásokat és boot failure-ket.

    Például:
    "Your lucky you got that far i am unable to load windows after updating to the f8 bios. It just freezes while starting windows then resets itself. Went back to f7 and everything works perfectly.
    When I updated to F8 and the only changes i made in bios are loaded optimized defaults and changed the vertex 3 to ahci mode."

    Összefoglalva, ez lenne a teendőim:
    1) Visszadugok mindent az eredeti helyére (Intel Sata III 6Gb csatlakozóra)
    2) BIOS flash (F8-ról visszaállni F7-re)
    3) AHCI mód beállítása
    4) Ha mákom van elidul a Windows, ha nem akkor reinstall
    5) SSD firmware frissítés

    A firmware frissítés Agility 3-nál hogyan megy pontosan? Annyit tudok, hogy nem lehet a legfrissebbre egyből, hanem lépésenként 2.06. --> 2.09 --> 2.11.

    Ha valami nem stimmel az elméletemmel, kérlek cáfolj meg a jó megoldással!!!!

    Előre is köszi a további segítséget. :R

    Üdv,
    Gallowgater

    Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

  • Gallowgater

    tag

    válasz beci43 #22094 üzenetére

    Szia Béci!

    Ahogy írtam, a WD Black vinyó a ludas. Az SSD-t ma elvittem egy kis firmware "szervizre" az ismerősömhöz, simán vette az akadályt Toolboxon keresztül 2.06-ról 2.09-re, majd pedig onnan 2.11-re.

    Hazaértem, betettem és megy mint az álom.

    Garanciáztatás

    Egyszóval a WD, megy vissza gariba.

    Valakinek van tapasztalata az Iponnál történő gariztatással? Hallotam jót is, rosszat is, egyszóval mire kell kényesen odafigyelni?

    Az eddigi rendeléseim nagyon flottul lementek velük.

    Előre is köszi a válaszokat.

    Üdv, Gallowgater

    Z68X-UD7-B3 // Core i5-2500K // Noctua NH-D14 // G.Skill RipjawsX 16GB // MSI GTX 1070 gaming X // OCZ 60GB Agility 3 // WD 750GB Caviar Black // Corsair AX850 // Corsair 600T White // Corsair SP2500 // Roccat Tyon // Isku

  • MrCsiT

    addikt

    válasz beci43 #25294 üzenetére

    "akik az OCZ drivejait becsmérlik,valószínű nem is ilyen SSD-t birtokolnak" - Nos,
    teljesen igazat adok Neked : miután Te leírod ide az OCZ-ről,- még a firm. frissítés előtt, ha nem Te, akkor más biztosan leírta - , hogy kékhalálozik, meg fagyogat a gép, hülye lennék azt venni ?! :Y
    ..és ha 10-15 ember panaszkodik, el is fogom hinni, hogy a termék vacak, és persze, hogy nem ajánlom senkinek.

    Ebben, amit írtam, volt valami, amit Te másképp csinálnál ?

    (írom ezt úgy, hogy sosem húztam le OCZ-t, de nem is ajánlanám, az egyszer biztos! )

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Aktív témák