Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    válasz Tamy #8073 üzenetére

    Nos a VLC-vel jutottam valamire, de nem tudom tökéletesen belőni. A .bat fájlos megoldás nem csinált semmit, egy pillanatra felvillant, de semmi (természetesen az elérési utat átírtam). Annyiból nem bánom, mert jobban szeretem én beállítani a paramétereket, amit a VLC menüjében elvileg meg is tehetek.
    Ha letömörítem vele avi-ba, akkor jó, bár a ps-t utólag át kell nevezni avi-ra, és bár minden játssza, a szerkesztők hibásnak veszik. Ha megpróbálok valami továbbszerkesztésre jobban alkalmas formátumot kinyerni belőle (pl. a videó maradjon az eredeti, esetleg M-JPEG), a hang meg mondjuk AC3, esetleg Wawe, akkor már bukik a mutatvány. Próbáltam többféle betokozást is, de az eredmény szinte mindig ugyanaz: villámgyorsan végigcsinálja (jóval gyorsabban, mintha v.milyen tömörített aviba konvertálok), a videó részt lehagyja, a hangot pedig megcsinálja. Wave hangnál pedig fordítva, készít egy hang nélküli videót. Ha kikapcsolom a videó részt, és csak a hangot akarom elmenteni wave-be, akkor azt szintén ps-nek menti el. Átnevezés után egyedül avi-ra nevezve hajlandó lejátszani a MediaPlayer, és a legérdekesebb az, hogy kép van, hang nincs. Ugyanezt mutatja a MediaInfo is.
    Tehát egyenlőre a VLC is messze van a használhatótól, bár még mindig ez a legesélyesebb, hiszen legalább képes lejátszani az átalakítandó videót, míg a többi már itt elvérzett.

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák