Hirdetés

2019. augusztus 26., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

(#61951) Obyboy válasza McLaca (#61943) üzenetére

Obyboy
(őstag)

Nekem a G5-nek a csomagolásán (nem a kartondoboz hanem a műanyag tasak) van a kis piktogram, hogy csatlakoztassam a töltőre bekapcsolás előtt.

Ha folyamatosan töltőre csatlakoztatva használom a gépet akkor van valami aksi kímélő program amit érdemes feltennem vagy ez már integrálva van a notiba/aksiba és nem árt neki ha folyamatosan töltőn van?

"Mérnökkel vitatkozni olyan, mint disznóval birkózni a sárban. Idővel rájössz, hogy ő ezt élvezi."

(#61952) allein válasza Levi123 (#61950) üzenetére

allein
(addikt)

Dell Command Update :K felrak minden drivert. Kettő lehetőséged van, vagy letöltöd a teljes driver mappát, vagy csak rányomsz a check gombra és felrakod azokat a drivereket amiket felkínál.

(#61953) #33164544 válasza bugizozi (#61948) üzenetére

(törölt tag)

Szia,ajánlom a Laptopszalon-t.
Szüleimnek onnét vettem gépeket.
Adnak számlát is,meg rendbe rakadhatod a gépet is,mielőtt megveszed.
[link]

(#61954) bugizozi válasza #33164544 (#61953) üzenetére

bugizozi
(őstag)

Köszi, megnézem :R

CCNA, VCP6-DCV ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#61955) inferno88

inferno88
(senior tag)

Bocs az offért(tarhálás on):

Aki az elmúlt 1 éven belül vett új notit a Dell-től, annak lehetősége van a World of Tankshez a serial alapján booster kódot kérnie. Ha valakinek ilyen gépe van és nem játszik a gámával, az lenne olyan kedves és elküldené a serialt privátban, hogy aktiváljam magamnak? Köszi :DDD

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#61956) molnarpeter

molnarpeter
(veterán)

Garanciális bejelentés: külföldön tartózkodom, Dell hazai oldalán (esetleg partnernél) lehet jelenteni, vagy a helyi honlapon kell intézni?

Egyrészt van a bal Ctrl gomb, ami néha működik, néha nem (használom sokat, érthető), illetve hidegen kerreg a ventilátor (ez már korábban is volt cserélve egyszer). Emellett van még egy random adatátviteli hiba (egyszer kékhalált láttam, máskor csak azt vettem észre, hogy idő közben rebootolt, hdsentinel szerint CRC Error gyűlik) - korábban kellett alaplap csere, akkor egyre több próbálkozás után indult csak, végül egyáltalán nem, talán hasonló probléma? Utóbbit így leírva vajon kezdenek bármit is a dologgal? :F (A garancia rövidesen lejár. Amennyiben most nem nyúlnak hozzá emiatt, korábbi bejelentésre hivatkozva a lejárat után mennyire esélytelen javítást eszközölni?)

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#61957) tvamos válasza soldi3r (#61932) üzenetére

tvamos
(veterán)

Nem. Elutaztam... a jövô héten folytatom a nyűglődést.

Minden, amit leirtam, csak a szubjektiv velemenyem, a valosaggal valo barmi nemu egyezes csak a veletlen muve!

(#61958) McLaca válasza Levi123 (#61950) üzenetére

McLaca
(őstag)

Eszközkezelőben érdemes szétnézni. Lehet, hogy a kártyaolvasó, bár az már talán PCIE portot használ, viszont a hibás eszköz talán megjelenik a hibaüzenet után.

Obyboy: a BIOS-ban nekem vannak opciók különféle felhasználási módokra. Nem próbáltam végig mindet, de amit én beállítottam, az az, hogy csak 50% alatt kezdjen tölteni és 85%-nál hagyja abba. Elvileg a lítium akkuknak ez a legjobb.

Egyéb: használ-e itt valaki 5480-as Latitude-öt a gyári Hynix SC308-as 256GB-os SSD-vel?
Ha igen, hány %-on áll a kondíció a gyári alkalmazás (SK hynix Drive Manager Easy Kit) szerint? (Mivel más nem tudja megmutatni...)
Ugyanis nekem elég fura dolgokat produkál, 1,9 TB-nál tartok 90%-nál, mindezt azért, mert a write amplificaton majdnem 16! Azaz 1GB adtahoz 16GB-nyi cellaírás tartozik... A gyári program SMART fülén kell elosztani a NAND Writtent a Total LBA Writtennel és így jön ki a hányados. Amúgy win 10, semmilyen "szokásos" SSD optimalizálást nem állítottam be, csak a lapozófájlt kapcsoltam ki 16GB RAM mellett. Indexelés, optimalizáció is fut, havonta 1× "töredeztetségmentesít" is a windows, kb. 10-20 GB-nyi egyszer írással és a MS szerint erre nyomós indoka van a windows-nak, de nem ettől magas a WA, az tuti.
Kíváncsi vagyok, másnál is hasonló értékeket muta-e, mert lehet, hogy hibás darabot fogtam ki.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#61959) #33164544 válasza McLaca (#61958) üzenetére

(törölt tag)

Szia,akkor ott valami nem stimmel nálad.
Felesleges a töredezettségmentesítő.
Fel kell ismernie a Windows-nak az SSD-t,és azt nem kell töredezettségmentesíteni.

Én Linux-ot használok-dolgozom vele,ott nem kell töredezettségmentesíteni.
Nincsen ott az,ami a Windows-nál,hogy összevissza vannak File-ok.
Ilyen,a rendezett Linux Filerendszer,típusonként elrendezve.

[ Szerkesztve ]

(#61960) UHHH válasza McLaca (#61958) üzenetére

UHHH
(senior tag)

5480, 7 órás üzemidő után:

Elég durva, nem?!

(#61961) McLaca válasza UHHH (#61960) üzenetére

McLaca
(őstag)

Legalábis fura, hogy már 100 "bad" szektor van rajta, viszont az elhasználódása még 0%-os. A "fitness" alatt nem tudom, mit ért a progi. Meg ez nem is Hynix. Az enyém szerintem firmware bajos. Oké, így is elmenne 4, max. 5 évet, de a 16 körüli WA abnormális. Legfeljebb megbeszélem a Dell-lel, hogy ez apropója-e garanciális ügyintézésnek.

Supernova8: a MS szerint nem, mert a fájltöredékek száma véges és ha nagyon széttöredezik, nem lehet pl. hozzáírni (mondjuk egy word doksit szerkesztés után menteni). Nem szó szerint, de ez volt a lényege, ezért kell "optimalizálni" az SSD-t is, havonta 1× megy neki a Win10, ilyenkor a fent jelzett kb. 10-20GB körüli plusz írást csinál, ami elenyésző.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#61962) Immy

Immy
(őstag)

Sziasztok, dell studio 17” típusból a 1749 verzió volt a legutolsó?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#61963) #33164544 válasza Immy (#61962) üzenetére

(törölt tag)

Szia,szerintem igen,nem találok én sem újabbat belőle.
Vennél ilyet?
Egy precision nem lenne jobb?
[link]
[link]

(#61964) Immy válasza #33164544 (#61963) üzenetére

Immy
(őstag)

Precision szerintem jóval drágább illetve 1600*900 felbontást keresek 17” méreten.
Mondjuk most pont nem találok a hardveraprón eladó studio 17-et...

(#61965) BullZeye válasza Immy (#61962) üzenetére

BullZeye
(addikt)

Ilyet ne akarj, zsanérnál jobb oldalt a bekapcsoló gombnál úgy törik öröm nézni, és most lépnek abba a korba, hogy már a műanyag is jobban engedi.

(#61966) Krystal_s

Krystal_s
(őstag)

Latitude 6230-nál egy ideje feltűnt, hogy a ventilátor néha egy bizonyos fokozaton a billentyűzet fölé hajolva kicsit berezonálós hangot ad. Oldalról hallgatva viszont normális a hangja. Lehetséges, hogy a billentyűk, vagy a szellőző rács "megtöri" a hangot? A gépet mozgatva is hallom azt a berezonáló hangot. Megnéztem a ventilátort, nem poros és látszólag minden ok vele.

(#61967) Immy válasza BullZeye (#61965) üzenetére

Immy
(őstag)

Latitude-ból nincs 17es, inspiron meg gyengébb minőség. Precision lényegesen drágább ezért akarok studio verziót szerezni. Nálad volt javításon ahol eltört a zsanér?

(#61968) #33164544 válasza Krystal_s (#61966) üzenetére

(törölt tag)

Szia,nem laza,a billenyűzet ott?
Ventilátort fogó csavarok,meg vannak rendesen húzva?

(#61969) carrilboy

carrilboy
(kezdő)

Üdv,
XPS tulajok véleményére vagyok kíváncsi, vagy akinek volt,illetve használt valaha ilyet.
Rossz-jó tapasztalatok érdekelnének.
Nem a hardver,mert az relatív,hogy mire használják.
A ház,a hűtés, a kijelző, a billentyűzet.
A strapabíróság, a touchpad,az akksi.
Ilyenek érdekelnének.

(#61970) Krystal_s válasza #33164544 (#61968) üzenetére

Krystal_s
(őstag)

Szia, nem tudom sosem nyúltam hozzá a csavarokhoz. Asztali gépnek használom a notit. 2x portalanítottam puha végű ecsettel és hideg levegővel kifújattam hajszárítóval. Pár hete tűnt fel ez a hang és azért volt furcsa, mert csak a billentyűzet fölé hajolva hallottam.
Most pl nem hallani, de ha felemelem a gépet és picit elkezdem mozgatni, akkor ahogy fújja ki a levegőt hallom a rezonálást. Nem mozgatom, leteszem, akkor ismét jó. :U

(#61971) SzaboZE válasza carrilboy (#61969) üzenetére

SzaboZE
(addikt)

Ez egy elég tág téma, hiszen sokféle kivitelű xps van. Ez olyan mintha azt kérdezted volna, hogy milyen az opel :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#61972) TayRol válasza SzaboZE (#61971) üzenetére

TayRol
(veterán)

engem a 9360 (esetleg 9350)-hoz képest érdekelne a 7280. ez utóbbit kinéztem egy régi ismerősnél, de azért a strapabíróság az xps felé húz. nem tudom, okkal-e...

[ Szerkesztve ]

(#61973) SzaboZE válasza Immy (#61967) üzenetére

SzaboZE
(addikt)

Inspiron, Studio kb ugyanaz a minőség. 17-esből precit javaslok, ha drága az új, akkor egy régebbivel se jársz rosszul, nagyon strapabíróak.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#61974) Immy válasza SzaboZE (#61973) üzenetére

Immy
(őstag)

Hi, úgy tűnik, akkor M6600 lehet a befutó, ami 17-es, van belőle 1600*900 felbontás.
Studio vonalhoz képest ez már tényleg elég nehéznek tűnik...

(#61975) SzaboZE válasza TayRol (#61972) üzenetére

SzaboZE
(addikt)

Az xps szerintem nem lesz strapabíróbb a Latitude-nál. Cserébe fix a memória méret is, nem bővíthető, van viszont 4k változat.

(#61976) SzaboZE válasza Immy (#61974) üzenetére

SzaboZE
(addikt)

Hát igen, a precik súlyos egyéniségek :)

(#61977) TayRol válasza SzaboZE (#61975) üzenetére

TayRol
(veterán)

bármit megadok, hogy ne legyen forrasztott a ram. nem kell 4K, a fullhd is bőven elég.

(#61978) SzaboZE válasza molnarpeter (#61956) üzenetére

SzaboZE
(addikt)

Ha külföldön vagy, akkor hiába jelented be egy hazai szerviznek, ott kell szervizelni, ahol vagy :) A hazai szerviz másnapra kapja az alkatrészt és keresni fog (Magyarországon) :D

(#61979) SzaboZE válasza TayRol (#61977) üzenetére

SzaboZE
(addikt)

Akkor 7280 a kettő közül. Van benne 2 DIMM hely.

(#61980) SzaboZE válasza Krystal_s (#61970) üzenetére

SzaboZE
(addikt)

Amíg nem kerreg hangosan, ne aggódj ;)

(#61981) TayRol válasza SzaboZE (#61979) üzenetére

TayRol
(veterán)

Zsír, köszi.

(#61982) carrilboy válasza SzaboZE (#61971) üzenetére

carrilboy
(kezdő)

9370 van kinézve,az érdekelne.
FHD matt kijelző,
i5,Geforce 1050,16gb ram,512 ssd konkrétan.

[ Szerkesztve ]

(#61983) Dhampir válasza SzaboZE (#61973) üzenetére

Dhampir
(nagyúr)

Az újabb Precik közül melyek a jól sikerültek, a 15-ösöket is beleértve?

(#61984) Krystal_s válasza SzaboZE (#61980) üzenetére

Krystal_s
(őstag)

Oké.. :)

Takarítással kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Nem nagyon van nálam por, de azért néha egy ecsettel kiszoktam porolni a ventilátor körül. Néha használok hajszárító hideg levegőt is, amikor le van szedve a gép hátulja. Valahol azt olvastam az káros is lehet, mert nem tesz jót a ventinek, ha ellenkező irányba forog. Hajszárító nem tudom melyik irányba fújja.
Ez igaz lenne? Valóban számít a ventilátor pörgési iránya?

(#61985) Immy válasza SzaboZE (#61976) üzenetére

Immy
(őstag)

A súlyhoz és a mérethez szinte semmi se fogható :)
Most már csak olyan kiépítést kell találnom, ami nem fullHD és i7-2640M proci van benne. Gpu-t akár ki is hagyhatnám, mert nincs szükségem a dedikált videókártya előnyeire.

(#61986) SZIGMA válasza Krystal_s (#61984) üzenetére

SZIGMA
(aktív tag)

Szia!

Szerintem a hajszárító nem terheli meg túlzottan a lapátokat, hacsak nem szorítod rá teljesen. Egy kis fordított irányú forgástól nem lesz semmi baja. Más kérdés, hogy a por a ventilátorház és hűtőtönk között szokott egy "szőnyeget" képezni, amit csak szétszedéssel tudsz eltávolítani. (Ha bentről fújod, akkor a lamellák nem engedik ki, ha kintről fújod,akkor meg visszafújod a ventilátorba.) Ha a lapátok porosak,azokat ecsettel tudod tisztítani.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#61987) RWD

RWD
(tag)

Hali!
Ennél optimálisabb megoldás létezhet munkaállomás kialakításához, 5590 Latitude esetében?

[link]

Hordozom a lapost, tipikus folyamat: munkába be, asztali gépként használat, majd lecsatlakoztatás és haza. Pontosabban ez a tervem, de dokkoló hiányában halálnak tűnik (próbáltam).

Sima 24" FHD monitor, egér, bill. Esetleg hangszóró. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#61988) PubliCat válasza RWD (#61987) üzenetére

PubliCat
(tag)

Szia,

5480 userként mondom, hogy japp, ez teljesen helytálló.

Ez így ebben a formában nálam 2 monitort hajt meg, ráduva bilzet, egér, stb.

Rádugom a kábelt reggel, dokkolóm bekapcsolom, délután meg lehúzom és már szaladok is. Dokkolóm csati ki-be, és kész is a munkaállomás/laptop.

Nálam kibír akksiról 4-6 órát a lapi.

[ Szerkesztve ]

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#61989) RWD válasza PubliCat (#61988) üzenetére

RWD
(tag)

Köszi! Mondjuk az furcsa, hogy elég sok használt eladó példányt találni, konkrétan fél áron. Lehet csak "bután" vásároltak (?).
:R

(#61990) PubliCat válasza RWD (#61989) üzenetére

PubliCat
(tag)

Azt nem tudom, hogy bután vásároltak-e, de céges viszonylatban, mikor 2 monitoron dolgozok (egyiken kisebb 3d modellezés, másikon levelező/excel/ppt/sap/stb), olyankor jól jön, hogy csak rádugom, és kész a dokkolás.

Szerintem nem rossz, szeretem használni :)

(#61991) szabonagyur válasza PubliCat (#61988) üzenetére

szabonagyur
(nagyúr)

Nekem is ilyen van a 7480-hoz. Ami anomália, hogy egy régebbi HP monitort amin csak VGA opció van második monitorként néha ki-be kapcsol a monitort, ezt a régebbi dokkolón nem csinálta, de lehet a monitor haldoklik. De a Dell 2415H meg gond nélkül megy.

(#61992) PubliCat válasza szabonagyur (#61991) üzenetére

PubliCat
(tag)

Nekem most egy samsung syncmastwr 2240 (vagy hasonlo) meg egy regi 4:3keparanyu dell vam rajta. Nem produkal ilyen hibat nalam.

(#61993) Immy

Immy
(őstag)

Sziasztok, használtan precision-t külföldről ki honnan szokott venni? Ebay?

(#61994) RWD válasza szabonagyur (#61991) üzenetére

RWD
(tag)

Ilyen random monitor kikapcsolósdit youtubon is láttam, érdekes. Köszi a tapasztalat megosztásokat!

(#61995) Krystal_s válasza SZIGMA (#61986) üzenetére

Krystal_s
(őstag)

Értem. Azt olvastam jobb, ha valamivel lefogjuk a ventilátort, hogy ne tudjon közben pörögni. Bár nem értem miért gond az, hiszen használat közben is szokott magas fokozaton pörögni. A hajszárítós hideg levegő pedig eléggé gyengéd.
"a por a ventilátorház és hűtőtönk között szokott egy "szőnyeget" képezni"
Szerencsére ennél a gépnél ilyen nem nagyon történhet meg, mert 1 csavarral leszedhető a hátlap, ezért könnyen tisztítható. Nem várnám meg, hogy annyira poros legyen. :)

(#61996) Atlantis

Atlantis
(veterán)

Hello!

Adva van egy Precision 7520, Win10-zel. Valamikor a napokban felment valami frissítés és azóta nem tudom, hol lehet kikapcsolni az átkozott tapipadot. Windows egérbeállításai között nem lelek erre vonatkozó kapcsolót, a Windows érintőpadnál dettó...hová a hótkóros rossebbe kellett ezt elpakolni és egyáltalán mi a búbánatért aktiválja, ha előtte ki volt kapcsolva?

Van valakinek tippje?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#61997) PubliCat válasza Atlantis (#61996) üzenetére

PubliCat
(tag)

Nezd meg, van ilyan beallitas h radugod az egeret is kikapcsol a tapipad.

(#61998) soldi3r válasza Atlantis (#61996) üzenetére

soldi3r
(addikt)

Pointing Device? Elvileg driver kene hozza.

(oo=[][]=oo)

(#61999) Atlantis válasza PubliCat (#61997) üzenetére

Atlantis
(veterán)

BT egerem van.

soldi3r: Driver? Eddig is volt neki, most akkor miért ne lenne?

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#62000) Obyboy válasza McLaca (#61958) üzenetére

Obyboy
(őstag)

Köszi az infót.
Nekem is vannak töltési beállítások a BIOS-ban. [Link]
Kiválasztottam a Primarily AC Use opciót mivel a használat túlnyomó részében van 230V a közelben. Pár nap tesztelés után ez feltolja 100%-ra az aksit és kész. Nem tapasztalok olyat, hogy aksi kímélés címszóval csak 80%-ig töltene. Higgyem el, hogy ez a legjobb amit tehetek az aksival vagy válasszam én is a kézi beállítást az általad használt 50-85%-os beállítással?

"Mérnökkel vitatkozni olyan, mint disznóval birkózni a sárban. Idővel rájössz, hogy ő ezt élvezi."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.