Hirdetés

2018. augusztus 15., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

(#54001) somasz válasza soldi3r (#54000) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Már leformáztam a vinyót, addig eljutott a telepítő.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: http://hardverapro.hu/tag/somasz

(#54002) Dhampir válasza Tóniszomszéd (#53999) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Egy gamer notin is jól néz ki az Ubuntu, bár minden játékra annyira nem lehet kihasználni a VGA-t, mint Windows alatt. :)

(#54003) Tóniszomszéd válasza Dhampir (#54002) üzenetére

Tóniszomszéd
(lelkes újonc)

Ja :) Nekem kellett egy gép, amiről tudom adminisztrálni a többi gépeimet és amin tudok kisebb programokat gyártani
Billentyűzet sajnos tökegyforma (=ócska), szempontnak maradt az elfogadható kijelző és az ár, valamint a garanciális háttér. Megfelelő latitude-t nem találtam, jobb híján maradt ez.
Az nvidia csak hab a tortán, használni nem sűrűn fogom.

[ Szerkesztve ]

(#54004) anorche1

anorche1
(őstag)

Egy latitude 6430 milyen üzemidővel rendelkezik? 3-4 óra netezést ki lehet belőle hozni? Itt aprón találtam olyan hirdetést, ami ez volt írva: aksió jó, több mint 30 perc. Tényleg csak ennyit bírna?
hd+ -os 5440 lenne a cél, de nem találok sehol :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#54005) Tóniszomszéd válasza anorche1 (#54004) üzenetére

Tóniszomszéd
(lelkes újonc)

Az a "jó" annyit jelent, hogy szünetmentes helyett még használható.
Konfig és akkufüggő, de emlékeim szerint wifi+net mellett egy új akksival 3-6 óra az üzemideje.
(Ha tévednék, akkor elnézést)

(#54006) LiLxWaYnEx

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

Üdv!

Erre tudna valaki reagálni ?

(#54007) anorche1 válasza LiLxWaYnEx (#54006) üzenetére

anorche1
(őstag)

Én a hdd -vel venném, gyors fejszámolás alapján olcsóbban ki jössz vele, ha te magad veszel hozzá ssd -t.

A laptopszalont én maximálisan ajánlom, miután a lenovo telemax szervize kiállított nekem egy csereutalványt, ők kérdés és kötekedés nélkül csere helyett vissza adták a pénzem.

(#54008) LiLxWaYnEx válasza anorche1 (#54007) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

Köszi a választ . Garancia a merevlemez csere esetén problémába ütközhet ? Évi 7ezer forintot akkor megér a 3+2 garancia ?

(#54009) anorche1 válasza LiLxWaYnEx (#54008) üzenetére

anorche1
(őstag)

Nem, nem jár gari vesztéssel, és egyszerűen cserélhető.
A plussz gari meg szerintem megéri.

De itt apron vannak laptopszalonosok, akik ha jól tudom ingyen adják a +2 év garit, ha rajtuk keresztül vásárlod a gépet.

(#54010) soldi3r válasza LiLxWaYnEx (#54008) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

En a kijelzo felbontast eleg gyengenek tartom.
Ha nem teszel vele tonkre semmi, akkor nem foglalkoznak vele. Garancia eseten jobban jarsz egy Dell szervizzel. Elobb kesz lesz, nincs plusz atfutasi ido.
A 4x7.000Ft-ert pedig kb tudsz venni 1 ev gyari garanciat a gephez, a Delltol. 4 ev utan pedig ugy is csereerett lesz a jelenlegi minoseggel szamolva.

(oo=[][]=oo)

(#54011) Barcelona95

Barcelona95
(kvázi-tag)

Sziasztok!

E6540-em van 8790M-es kártyával és 64 bites Windows 8.1-el.
A hozzávaló Dell driver már 2015. januári, így feltelepítettem hozzá a legújabb AMD drivert (Crimson Edition 16.8.2 Hotfix), de a telepítés után feltűnt az Eszközkezelőben, hogy a rendszer nem tudja elindítani a SmartCard olvasót.
Van erre valamilyen megoldás, vagy mindenképpen a Dell-es drivert kell használnom?

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#54012) LiLxWaYnEx válasza anorche1 (#54009) üzenetére

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

Igen azt tudom . Most érdeklődtem a +2 év ingyen garanciával kapcsolatosan bár megmondom az őszintét nem értem az ingyenességet mikor fizetnem kell 7000 Ft-ot illetve az üzletben is ingyen ajánlották de van költségvonzata .

(#54010) soldi3r

Ma megnéztem személyesen a gépet és nem találtam jobbat /notebook topicban is ezt ajánlották .

(#54013) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Sziasztok!

A Dell Latitude E5540 1366x768 HD touch kijelzője milyen minőségű, milyenek a színei?

(#54014) Tóniszomszéd válasza Barcelona95 (#54011) üzenetére

Tóniszomszéd
(lelkes újonc)

Valóban nem tudja elindítani? Úgy értem, az eszközkezelő nem csak elírás? Tévedés jogát fenntartva: szerintem elindul az, csak az event logot szemeteli tele valami bug miatt. Illetve én ilyet láttam...

[ Szerkesztve ]

(#54015) Barcelona95 válasza Tóniszomszéd (#54014) üzenetére

Barcelona95
(kvázi-tag)

E-bank kártyával próbáltam, "kártya olvasási hiba" figyelmeztetés jelenik meg.
Ha az eszközkezelőben törlöm a drivert, újraindítás után működik normálisan.

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#54016) Tóniszomszéd válasza Barcelona95 (#54015) üzenetére

Tóniszomszéd
(lelkes újonc)

Akkor nem szóltam. Amíg smartcardos gépem volt, sűrűn láttam bootonként több száz hibát a smart card reader meghajtójától. Akkor utánanéztem, és azt találtam, hogy dell szoftver bug. Sokat nem törődtem vele, az olvasó működött.

(#54017) LiLxWaYnEx

LiLxWaYnEx
(PH! addikt)

Pixelhiba gyakori a Dell készülékekre ? Nem tudom érdemes-e megvenni 31nap/1-2-3 évre .

(#54018) LendvaiFeri1 válasza LiLxWaYnEx (#54017) üzenetére

LendvaiFeri1
(PH! addikt)

Nem, de érdemes megvenni. Inkább fizess pár ezret, mert ha befosik a kijelző, akkor 50k a csere.

fun isn't something one considers when balancing the universe.

(#54019) soldi3r válasza LiLxWaYnEx (#54017) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Ha nem draga, akkor talan. Bar en keresnek bele egy jobb kijelzot.
12"-on meg jo az 1366, de 15"-on szerintem keves.

(oo=[][]=oo)

(#54020) Dhampir válasza LiLxWaYnEx (#54017) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Minden panelnél bármikor előfordulhat pixelhiba, ha az elején nem is, később kijöhet, és marha jól néznek ki, ha netán világító pixelek a képernyő közepe táján virítanak.

Főleg IPS kijelzőknél sorozatban futottam bele, habár egyik sem Dellbe szerelt volt.

(#54021) AnTomySm

AnTomySm
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Dell 7559-hez gyári win10 recovery imaget nem tudjátok véletlenül honnan lehet beszerezni? Dell oldalán tébláboltam, de nem futottam bele. :(

Előre is köszi!

(#54022) AnTomySm

AnTomySm
(kvázi-tag)

(#54023) szabonagyur válasza AnTomySm (#54022) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Turpisság nincs benne, de ST alapján nézi, ha nem volt eredetileg Win rajta akkor nem töltheted le.

(#54024) AnTomySm válasza szabonagyur (#54023) üzenetére

AnTomySm
(kvázi-tag)

Köszi!

Az azért gáz, mert mi van, ha megveszem hozzá? Ad 2. Dolgozói licencem van.
Jó értem, akkor sem tőlük vettem...

[ Szerkesztve ]

(#54025) szabonagyur válasza AnTomySm (#54024) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Nem értelek...

A gyári Dell Windows annyival másabb, hogy benne van pár lom a Dell részéről ami letölthető, meg max 1-2 vizuális módosítás, ezt tudod letölteni ha alapból így vetted...

Ha meg saját van akkor minek akarsz ilyet? Ugyanaz ha felrakod.

(#54026) Tothgera30

Tothgera30
(PH! kedvence)

Érdekes jelenséggel találkoztam a minap. Tehát adott egy Intel® Centrino® Ultimate-N 6300 Wi-Fi adapter, ez elvileg tudja a 802.11agn-t, adatlapja szerint 450 Mbps-el tolja maximum. Csak itt az a bibi, hogy N-es Wi-Fi Routerre csatlakoztatva 54 Mbps-nél megáll a tudomány. Ezt hogy lehet belőni, mert már ezzel kapcsolatban sok mindent kipróbáltam, és nem jutok előre.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#54027) szabonagyur válasza Tothgera30 (#54026) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Router az N300 vagy N150? Ha utóbbi kb ez a max.

(#54028) Tothgera30 válasza szabonagyur (#54027) üzenetére

Tothgera30
(PH! kedvence)

N300-as Netgear.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#54029) David3

David3
(őstag)

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy az új AMD driver valamiért megőrjíti a gépet. Tegnap a driver telepítése közben lefagyott, majd újraindulni se akart a rendszer (állandóan elakadt a bootnál). Csökkentett módban indítva le tudtam szedni a frissítést, utána viszont nem volt ugye AMD driverem. Előtúrtam a régebbi verziós drivert, de most az sem akar települni, állandóan lefagy. Másik anomália, hogy közben mindenféle hang (rendszerhang, és zenelejátszás) elment a gépről.

Mit tudok tenni? DDU-val már lenyomtam az Intel és az AMD drivert, és már újra is raktam őket.

Dell Inspiron 3537 i7

(#54030) 128bit

128bit
(tag)

Hello mindenki

Kicsit mokolni van kedvem ,keresgéltem a neten és találtam a laptopomhoz modolt biost.

Van irás róla hogyan kell felraki a biost ,csak nem tiszta teljesen a képlet :)

Valaki aki jobban vágja a dolgokat ránézhetne és segíthetne nekem kicsit !

Szóval ,Dell inspiron 5737 laptopom van és ehez találtam ezt: [Unlock Hidden Tabs in Dell Inspiron 5737/3537/3737/5537 and Vostro 2521 Insyde bios.]

Irjátok le kérem szépen hogyan kell felrakni :)
kösziiiii

Sanyesz (medence gépész) 06202303202 . Bármi ami medence !

(#54031) somasz

somasz
(Topikgazda)

Okulásként írom:

Az E5450-ből létezik pöcökegér nélküli verzió, ennek más a palmrestje (nincsenek rajta a pöcökgombok), más a billkeret (nincs pöcök), más az alaplapja(!), nincsenek rajta az extra bekötési pontok a billhez. Ha ez nem lenne elég, létezik webcammentes verzió, ennek az eDP kábele nem hajtja meg az FHD kijelzőt, így az upgrade csak kábelcserével lehetséges.

128bit: ha a linkelt leírás alapján nem tudod megcsinálni, akkor én nem javaslom, hogy babrálj vele! (mondjuk amúgy sem)

(#54032) No.01

No.01
(őstag)

Sziasztok,

Adott egy uj Latitude E5570-es gep gyarileg 500-as HDD-vel szerelve. Ezt tehetnem en most sajatommal eleg nagy kedvezmennyel. A legtobb szemelyes kitetelnek megfelel (FullHD-s IPS, jo wifi-s kepesseges + extrakent billentyuzet vilagitas) ettol fuggetlenul viszont erdekelne, h mennyire ajanlott a tipus?
Nalunk par evvel ezelottig csak Dell gepek voltak a cegnel (~500db, laptop+desktop) de ujabban foltunt par Lenovo es nagyon sok HP amit azzal magyaraztak az IT-nal, h nemcsak support, de maguk a gepek sem olyan jok, mint regebben…

Ha ajanlott a tipus akkor tovabbi kerdeseim is lennenek:
- Mikent es milyen formaban tudnam a vinyot kicserelni v.mi nagyobbra? A legtokeletesebb megoldas az lenne, h mehetne bele egy kis 128-as EVO850 es egy 1TB-os WD Red vagy Black. Ez megoldhato? Ha igen akkro mik kellenek hozza?
- A masik ami nagyon izgat a garancia kerdese. Lehet utolag venni hozza? Mert abann nemigazan bizok, h ha netalantan barmi gondom lenne akkor azt majd a mi IT-seink megoldjak vagy ha megis akkor arra meg nem szivesen varnek. Ilyenkor mi lenne a leoptimalisabb megoldas?

Minden velemenyt szivesen vennek! :R

(#54033) AxBattler válasza No.01 (#54032) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Időről-időre beleolvasok az üzleti notik topikjaiba, és ez alapján azt mondanám: nem rosszabb a DELL, mint a másik 2 gyártó, a LEnovo különösen nagy mélyrepülésben van megbízhatóság + support terén, bár mintha kezdenének kijönni a gödörből.

Új(abb) üzleti notit magamnak egyértelműen a Dell-től vennék.

A kinézett Dell-be a teszt alapján csak ODD-s caddy-vel lehet második háttértárat belerakni, ezt bele kell kalkulálnod.
Most nézem: i7 + R7-370 + 1080p IPS kombóval nagyon jó kis gép ez, simán elfogadnám az asztalim helyett. Kell(ene)! :K

"Cable management is for the weak!"

(#54034) AxBattler válasza AxBattler (#54033) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

+ A teszt. :)

(#54035) No.01

No.01
(őstag)

Koszionom! Ez a HDD+SSD dolog kicsit bosszant, de ez legyen a legkevesebb...

(#54036) haxxika válasza No.01 (#54035) üzenetére

haxxika
(senior tag)

M.2 ssd is belemegy, amellé pedig a rendes SATA helyre rakhatsz HDD-t, így megspórolhatod a caddyt.

Dell Latitude E6440 @ i7, Intel SSD | OnePlus 3T 128GB @ Android 8.0 | Razer Deathstalker Chroma && Deathadder 2013 | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#54037) #50949888

(törölt tag)

Sziasztok!
Azt szeretném tudni, hogy egy Dell Latitude E5470 gép WWAN csatlakozójába be lehet-e tenni egy mSATA SSD-t a normális háttér tár mellé? itt valakinek elvileg sikerült, de mások azt írják, hogy nekik nem érzékeli.

(#54038) soldi3r válasza haxxika (#54036) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Nem annyira biztos, hogy fizikailag befer. En egy mSATA SSD-t tippelnek inkabb az M.2 melle.

(#54032) No.01, Ha jo aron van vedd meg, de tenyleg mar nem az a minoseg, mint regen. A lenovo megrosszabb. HP-bol uj meg nem jart nalam, csak a 70-es Elitebook szeria.

[ Szerkesztve ]

(oo=[][]=oo)

(#54039) haxxika válasza soldi3r (#54038) üzenetére

haxxika
(senior tag)

ööö de.

Dell Latitude E6440 @ i7, Intel SSD | OnePlus 3T 128GB @ Android 8.0 | Razer Deathstalker Chroma && Deathadder 2013 | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#54040) Bozsi80

Bozsi80
(tag)

Sziasztok!

Dell E6410 notebookban kicseréltem a HDD-t SSD-re.
Win7 telepítéskor nem (és BIOS-ban sem) látja az SSD-t...
Meghajtó kiválasztás, új partició, formázás résznél eszközillesztő telepítését kéri.
BIOS-ban ACHI, boot sorrend, stb. beállítva.

Mi a teendő? :F Légyszi... köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#54041) No.01

No.01
(őstag)

Kicsit elvesztem... akkor most megoldhato vagy sem? :F
Ha van meg ra gari akkor ezt be kell vinnem v.hova vagy megoldhatom magamnak is?

(#54042) soldi3r válasza haxxika (#54039) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Itt hol irja? A meroszalagom szerint hianyzik nehany millimeter.

(oo=[][]=oo)

(#54043) somasz válasza haxxika (#54039) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Szerintem átfedés van.[link]

Egy bebarkácsolt sata->msata/m.2 átalakítót tudnék elképzelni arra a helyre, ha kevesebb helyet foglal, mint egy 2,5"-os drive.

(De gyökér ez a felépítés...)

[ Szerkesztve ]

(#54044) soldi3r válasza somasz (#54043) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Nem fer be, nem tipp volt. :) Egy mSATA SSD kb epp elfer az M.2 mellett. Csak meg nem talaltam HDD szalagkabelt a gephez.

(oo=[][]=oo)

(#54045) SzaboZE válasza #50949888 (#54037) üzenetére

SzaboZE
(PH! addikt)

Hagyományos msata ssd szerintem nem fog menni benne, mert nincsenek meg a sloton a microsata vezérlő lábak. Azért wwan slot.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#54046) AxBattler

AxBattler
(PH! félisten)

Up-to-date listák:
mSATA SSD Compatibility List
M.2 NGFF SSD Compatibility List

(#54047) Shade45 válasza #50949888 (#54037) üzenetére

Shade45
(fanatikus tag)

Bár nekem E6440-en van, de szintén a WWAN kártya helyére tettem be egy mSATA SSD-t és gond nélkül kezeli!

(#54048) csobanandras

csobanandras
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Nem tudja valaki veletlen hogy dell inspiron 7520 (15r se)-hoz honnan tudok uj akkumulatort venni?
Elore is koszi a segitseget!

(#54049) somasz válasza Shade45 (#54047) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Exx40-es széria kezeli, Exx50-es nem. Nem tudsz következtetést levonni belőle. :N

(#54050) haxxika válasza No.01 (#54041) üzenetére

haxxika
(senior tag)

Megoldhatod magadnak, nem fog emiatt megszűnni a garancia, ami benne van a gépben arra vonatkozik csak.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.