2019. augusztus 18., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

(#62651) garage112 válasza VMatteo (#62649) üzenetére

garage112
(tag)

Ezt próbáltad már?

Iphone SE 64GB / / Xbox One - WildBlaze420 / / PS4 Slim - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 13" (2011 Late)

(#62652) VMatteo válasza garage112 (#62651) üzenetére

VMatteo
(őstag)

beleolvastam, a skála nekem is megjelenik, de a fényerő nem változik. gépházból is hiába állítanám semmi. hangerőt viszont tudok állítani gyorsgombbal. :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#62653) garage112 válasza VMatteo (#62652) üzenetére

garage112
(tag)

Energia gazdálkodási részen nincs bekapcsolva az automata fényerő? :F

Iphone SE 64GB / / Xbox One - WildBlaze420 / / PS4 Slim - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 13" (2011 Late)

(#62654) VMatteo válasza garage112 (#62653) üzenetére

VMatteo
(őstag)

nincs. minden driver a support dell oldalról van. bios is frissítve :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#62655) z0d1@Ku$ válasza VMatteo (#62654) üzenetére

z0d1@Ku$
(aktív tag)

Szinte biztos hogy driver gond lesz, pakolj vissza 2-3 verzióval régebbi drivert, a vga-hoz, nálam lenovónál fordult elő ilyen, hogy csak régebbi driverrel működött...

(#62656) VMatteo válasza z0d1@Ku$ (#62655) üzenetére

VMatteo
(őstag)

én is ilyesmire gondolok, drivert honnan érdemes letölteni? a dell supporton nyilván a legfrissebb van fent

Tisztelet a Gépésznek!

(#62657) VMatteo válasza VMatteo (#62656) üzenetére

VMatteo
(őstag)

megoldódott, régebbi driverrel.
köszi a segítséget!

Tisztelet a Gépésznek!

(#62658) Immy válasza Gizmo94 (#62648) üzenetére

Immy
(őstag)

Köszönöm a választ, így már kezd körvonalozódni a helyzet.

Az IPS panel sokkal jobb szerintem filmnézésnél. A magas felbontás viszont ellehetetleníti azt, hogy esetleg valamilyen játékkal natív felbontásban megpróbáljak játszani...

Ami viszont kezd megkavarni, hogy létezik 30 és 40pines csatlakozóval rendelkező:
40pin FHD
30pin FHD
Honnan tudom, hogy nekem melyik kellhet, ha amit megveszek e6540-ben csak 1366*768TN kijelző van?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#62659) z0d1@Ku$ válasza VMatteo (#62657) üzenetére

z0d1@Ku$
(aktív tag)

Nincsmit, ez sajnos ilyen, remélhetőleg a következő driver update-tel megoldják..

(#62660) DellFan

DellFan
(csendes újonc)

Vostro 3468 és 3568 -hoz frissített BIOS érhető el (3.2.0).

- Javított optikai meghajtó támogatás a BIOS-alól
- Intel i3 7020 processzorokkal szerelt lapok javított videó támogatása

ajánlott telepítési kategória.

(#62661) Tetsuo

Tetsuo
(tag)

Köszönöm a válaszokat.

(#62662) Gizmo94 válasza Immy (#62658) üzenetére

Gizmo94
(veterán)

Onnan, hogy amit megveszel, annak a kijelzőpanelnek a típusszámát megnézed windows alatt Aida64-gyel, utána a weben már meg tudod nézni, hogy 30 vagy 40 pines a kijelződ. Viszont FHD-hoz nem jó a sima HD lcd kábele sem, tehát abból is FHD-st kell venned, ha upgradelni akarod. Én annyira nem vagyok biztos abban, hogy az IPS feltétlenül jobb filmnézéshez, a sokkal gyengébb feketéje miatt. De ez tényleg ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

(#62663) Gizmo94 válasza Gizmo94 (#62662) üzenetére

Gizmo94
(veterán)

Azért ezt nézd meg, ha mozizás a cél és gamerkedés. Mindkettőnél hátrányban az IPS ugyanis... Ezen a videón balról a Dell monitor TN, jobbról az LG IPS. Ráadásul utóbbi 4K. Figyeld meg a fekete részleteket, vagy inkább a hiányukat a jobboldali IPS-en. Vannak előnyei, de pont nem filmeknél vagy játéknál.

(#62664) garage112

garage112
(tag)

Dell G5 megrendelve, drivereket elég csak a Dell oldaláról lekapdosni ugye? :)

(#62665) Pyttawrx válasza garage112 (#62664) üzenetére

Pyttawrx
(senior tag)

Igen.

Kocsis István; https://e-szerviz.com/

(#62666) SzaboZE válasza Immy (#62658) üzenetére

SzaboZE
(addikt)

A 6540-es TN kijelzős gépek 40 pinesek szoktak lenni. Viszont az korántsem biztos, hogy az lcd kábel a nagyobb felbontást is támogatja.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#62667) MikeRenton

MikeRenton
(tag)

Üdv!
Van valakinek tapasztalata a Latitude 5285 2in1 géppel kapcsolatban? Leginkább az Active Pen érdekelne. Milyen vele rajzolni? Élményszerű? Úgy alapból miért ajánlanátok a gépet és miért nem? Miben jobb, mint egy Lenovo?

(#62668) Gizmo94 válasza SzaboZE (#62666) üzenetére

Gizmo94
(veterán)

Nem támogatja, cserélni kell HD-ról FHD-ra upgradenél.

(#62669) FR33 válasza FR33 (#62404) üzenetére

FR33
(aktív tag)

Sziasztok!

Kizárt,hogy csak én vegyem észre....vagyis én vettem észre.
Full hd kijelzős gép + windows 10 bizonyos szövegek / részletek homályosak.
Ikonoknál pl. jó de egy ablakot megnyitva nem. Hiába nem volt 120% hanem 100% rendesre állítva nem volt jó.

Megoldás : DPI fix

Csomó helyen olvastam róla külföldi fórumokon. Ha ti is ilyenbe szaladtok bele akkor így keressetek rá.
Külső monitoron is ugyan ez volt a jelenség, tehát windows 8.1 és 10 bajság ez full hd-nál.

[ Szerkesztve ]

(#62670) wwhy válasza FR33 (#62669) üzenetére

wwhy
(addikt)

Ha már beírsz egy megoldást, akkor a megoldást írd, ne azt, hogy hurrá, guglizhattok...

<< Eladók, bontatlanok>> <<Microsoft Sculpt Touch Mouse, bluetooth>> <<Világítós Dell 7480 magyar billentyűzet>>

(#62671) Laza... válasza wwhy (#62670) üzenetére

Laza...
(addikt)

Nem olyan sokáig tartott rákeresni, ezt a szöveget tovább írtam be :P

Forrás

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#62672) Immy válasza Gizmo94 (#62628) üzenetére

Immy
(őstag)

Úgy tűnik ez a túlmelegedés nem egyedi eset az e6540-nél. Külföldi fórumban elég lesúlytó dolgokat írnak, hogy 30perc játék után akkora a throttling, hogy kb nem is lehet játszani:
http://forum.notebookreview.com/threads/e6540-owners-thread.729032/page-69#post-9742570

[...] Find some sort of 3D benchmark like Unigine Heaven, and see if it can be run in a loop. Set it up, run it, and take note of the performance. Come back in 30 minutes and see if the performance is lots lower. It probably will be. After an hour to an hour and a half, you'll probably be watching a slideshow, [...]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#62673) Tetsuo válasza Laza... (#62671) üzenetére

Tetsuo
(tag)

Durva, hogy még mindig itt tart a Windows! :Y

(#62674) Dhampir válasza Immy (#62672) üzenetére

Dhampir
(nagyúr)

- A "gépnyúzó" programok nem minden esetben egyenlőek egy játék futtatásával, főleg megfelelő grafikai beállítások mellett

- Igazából nem játékra találták ki, persze lehet vele azt is

(#62675) phanzetomox

phanzetomox
(őstag)

USB Probléma e6540, Sürgős

Sziasztok!
Adott egy e6540 gép. A problémám az, hogy szeretném rákötni a lézervágó gépemet (USB-vel) de nem ismeri fel a notebook. Eddig bármelyik másik gépemmel gond nélkül tudtam csatlakozni ezért nem értem, mi lehet a gond. :F Ráadásul a munkámhoz kell, szóval elég sürgős is.. :(

Van bármi ötlet, hogyan lehetne megoldani ezt a hibát?
Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#62676) Pyttawrx válasza phanzetomox (#62675) üzenetére

Pyttawrx
(senior tag)

Mást ismer? Pl pendrive, külső hdd stb. Milyen oprendszer. Mikor ráteszed a lézervágót, az eszköz kezelőbe mit látsz? ... stb

(#62677) phanzetomox

phanzetomox
(őstag)

Pendrive és egér gond nélkül megy. Windows 10-es oprendszerrel használom. Ez látszik mikor rá van kötve. Frissítettem a drivert a legfrissebre, de azóta sem jó sajnos. :/

[ Szerkesztve ]

(#62678) Pyttawrx válasza phanzetomox (#62677) üzenetére

Pyttawrx
(senior tag)

ez egy usb átalakítóval van megoldva (rs232 vagy párhuzamos) Véletlen nem volt frissítés (windows update pl 1809-re vagy hasonló funkció frissítés)? Ha igen akkor vissza kell tenni amivel eddig ment, pl 1709.. stb. Sajnos amostani windows frisstés sem sikerült a legjobban...... :) :(

(#62679) phanzetomox válasza Pyttawrx (#62678) üzenetére

phanzetomox
(őstag)

Az a baj ezt a gépet nemrég vettem és már az első perctől kezdve nem működött együtt a lézervágóval. Azóta volt egy két windows frissítés is de nem változott a dolog. A másik gépeken mindegyiken windows 7 van, de azokat most nem tudom használni sajnos. Esetleg lehet olyan windows 10 verzió amire érdemes visszalépni?

(#62680) Pyttawrx válasza phanzetomox (#62679) üzenetére

Pyttawrx
(senior tag)

Igazából tudni kellene előbb annak az átalakítónak a pontos típusát

(#62681) Gizmo94 válasza Immy (#62672) üzenetére

Gizmo94
(veterán)

Nem egy tipikusan gamer gépről beszélünk, azzal együtt, hogy a konfig alapján alkalmas rá. i7-nél többeknek megoldás volt throttling ellen az undervolting, ha kicsit visszaolvasol a topikban, találsz róla hasznos infokat. Amerikai fórumokra ne minden esetben hagyatkozz, mert gyakran akik írnak csonthülyék a géphez, veretik ezerrel különféle tesztprogikkal, de eszükbe nem jutna portalanítani, vagy normálisan pasztázni. Pedig a teljesítményorientált használatnál alap lenne a jó paszta is. Az időnkénti tisztítás meg mindegyiknél evidens.

(#62682) phanzetomox válasza Pyttawrx (#62680) üzenetére

phanzetomox
(őstag)

Az a baj én nem igazán értek hozzá, google-ben meg egészen más csatlakozókat ad ki (valószínűleg rosszul keresem). Csináltam pár képet, hátha neked többet mond. A gépházból egy ilyen kábel vezeti ki az usb-t, és arra van rákötve még egy usb hosszabbító.

[ Szerkesztve ]

(#62683) Pyttawrx válasza phanzetomox (#62682) üzenetére

Pyttawrx
(senior tag)

valamelyik nincs esetleg megtörve?

(#62684) phanzetomox válasza Pyttawrx (#62683) üzenetére

phanzetomox
(őstag)

Nem látom annak :( (illetve ugye a másik gépekkel jó, csak sajnos azok most az irodának a másik részébe kerültek és ez sajnos így is marad).

[ Szerkesztve ]

(#62685) Pyttawrx válasza phanzetomox (#62684) üzenetére

Pyttawrx
(senior tag)

Akkor csak win10 kompatibilitás lesz az. Esetleg szedd le a drivert, és telepítsd úgy, hogy jobb egérgombbal katt rá és futtasd win7 kompatibilis módba.

(#62686) Neoteric válasza Dooonfrigo (#62556) üzenetére

Neoteric
(addikt)

Nálam nem csinál ilyen ugrálásokat. Alul van feszelve nekem is, de pluszba újra is pasztáztam. (XPS 9570 & i7 8750H)

PSN: ne0teric_sAN

(#62687) garage112

garage112
(tag)

Sziasztok!

Megérkezett a G5 ös :) A kérdésem az lenne, hogy elvileg ingyenes az MS Office, ha outlookos email címed van és használod a SupportAssistot, ezt hogyan lehet aktiválni, és ez örökös licensz?

Üdv,
Martin

[ Szerkesztve ]

(#62688) Tetsuo válasza garage112 (#62687) üzenetére

Tetsuo
(tag)

Gondolom "örökös", de OEM, vagyis csak ehhez az alaplaphoz szól.

(#62689) Dhampir válasza garage112 (#62687) üzenetére

Dhampir
(nagyúr)

Hol adnak hozzá Office-t is?

(#62690) garage112

garage112
(tag)

Idézet DellFantól
"Hotlink a SA-hoz: https://dell.to/2B6wjpq itt középtájt katt. a "Download SupportAssist"-on és engedélyezd a futtatást.
A Basic támogatási szinthez az expressz szerviz kód és egy érvényes e-mail cím kell. (outlookos emil címmel ingyen használhatod az MS Office-t)"

(#62691) Dhampir válasza garage112 (#62690) üzenetére

Dhampir
(nagyúr)

Ja, akkor ez ilyen "félig legális" valami?

Azt feltételeztem, hogy az adott bolt akciójában szerepelt az ajándék MS Office.

(#62692) garage112 válasza Dhampir (#62691) üzenetére

garage112
(tag)

Elvileg full legál, csak pontos telepítést nem találok, mivel nekem alapból nem windowsos volt a gépem és nincsenek fent az Office programok :DD

(#62693) DellFan válasza garage112 (#62692) üzenetére

DellFan
(csendes újonc)

Az Office 365 Online változatára gondoltam, amikor az ingyenességre utaltam. Ugyan olyan funkciókkal és teljes körűen használható mint a telepített változat, természetesen a merevlemezen található Office fájlok is szerkeszthetők vele (én a OneDriver-en keresztül szoktam belépni, mert minden dokumentumot ott tárolok biztonsági okokból).
A SupportAssist-hoz nincs köze, azt csak azért ajánlottam a hozzászólónak, mert mint írta, Linuxról váltott Windowsra és ezzel a módszerrel nem kell az ingyenes LibreOffice-t feladnia.

[ Szerkesztve ]

(#62694) garage112 válasza DellFan (#62693) üzenetére

garage112
(tag)

Így már értem, bocsánat a fars infóért mindenkitől! :) :)

(#62695) Tetsuo válasza garage112 (#62694) üzenetére

Tetsuo
(tag)

"Fals".

(#62696) oszi666

oszi666
(őstag)

Sziasztok, nemrég vettem egy új gépet, de a régi dell e6430amat azért feltámasztanám egy kicsit.
A terv az lenne hogy linuxot rakok rá, és kis egyszerű munka és tartalék gépnek használnám.
Igazából két kérdésem van: ez nem dell specifikus de hátha: linuxon böngészőből office online mennyire működik? i5 3340m és 2x4giga ram van a gépben
A másik hogy ajánlotok-e egyáltalán és ha igen akkor milyen utángyártott töltőt, mert a mostani megadta magát
Előre is köszi!

ui: linux mintre gondoltam mint relatíve light OS. Nem értek a linuxhoz szóval ebből a szempontból kicsit játszós is lenne :)

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#62697) z0d1@Ku$ válasza oszi666 (#62696) üzenetére

z0d1@Ku$
(aktív tag)

Ez a gép még évekig simán kiszolgál akármilyen usert. SSD kell bele, játszani linuxon körülményes, ha játékra kell, aklor windows, ha nem kell játék, akkor ubuntu, az a legegyszerűbb. Töltőből semmi esetre se vegyél noname vagy utángyártott hulladékot, hardveraprón vannak akik árulnak ehhez a típushoz használt GYÁRI töltőket 5-6ezer forint, de megéri.

(#62698) ohway

ohway
(tag)

Sziasztok!
Erre esetleg javaslat?

have fun in all the time.

(#62699) Gizmo94 válasza oszi666 (#62696) üzenetére

Gizmo94
(veterán)

Az a gép még bőven nem leírandó, sokáig használható lesz. Töltőből utángyártottat NE!!!! , ha nem akarod kivégezni. A wattszámot ne variáld, csak azzal megegyezőt vegyél, ami adat a gyári töltődön van.

[ Szerkesztve ]

(#62700) Pyttawrx válasza oszi666 (#62696) üzenetére

Pyttawrx
(senior tag)

Szia!
SSD-vel használható még bőven. Kizárólag eredeti töltőt vegyél hozzá!
Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.