Hirdetés

2018. október 23., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

(#29001) ro_bert17 válasza premete (#29000) üzenetére

ro_bert17
(őstag)

Akkor az E4200-ben van 1,8-as hdd, és arra emlékeztem? Én rendelem? Mármint az, aki rendelte anno. Vagy ezt lehet még valahol rendelni?

Keresek Thinkpad Ultrabase Series 3-at

(#29002) albi31

albi31
(senior tag)

Sziasztok!

Egy ismerősöm szólt rám egy 5110-l kapcsolatban,hogy a HDD helyére beszerelt SDD-re elkezdi feltelepíteni a Win7-t,majd az uccsó restart után az op. rendszer nem töltődik be,mindig újraindul...köszi előre is ha van valami ötlet.

(#29003) premete válasza ro_bert17 (#29001) üzenetére

premete
(PH! nagyúr)

4200-asban igen, de az kisebb méret. 4310-est már nem látok a dell oldalán, ahol konfigurálni lehet; szerintem egyébként sem jók a 10 végűek, a 0 és 20, az jobb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29004) choco01

choco01
(PH! addikt)

Van program arra hogy ha a gépemen több fiók van és én vagyok rendszer gazda csak,mások általános felhasználók..de kevés jogaik vannak,de mégse szeretnék rendszer gazda jogokat..valamivel szabályozni hogy ki mit tehet konkrétan?:)

(#29005) forbence válasza albi31 (#29002) üzenetére

forbence
(lelkes újonc)

Eredeti a telepítő lemez? Mert ha valami feltört verzió, akkor az könnyen előfordulhat, ilyen nekem is volt már. Kell egy másik telepítőlemez, formázni a merevlemezt, és előről minden...

(#29006) ro_bert17 válasza premete (#29003) üzenetére

ro_bert17
(őstag)

Tudom hogy kisebb. Csak emlékeztem, hogy az egyikben kisebb a hdd. Ezért csodálkoztam az előző válaszodra. Nekem is úgy tűnik, hogy E4310-et már nem gyártanak, vagyis hiába rendelek webkamerásat. :)
Nekem nincs gond a 10-es végűekkel. Nem tartom rosszabbnak, mint a 0 végűeket. Nekem a 20-asok nagyon nem tetszenek külsőre, de nőnek lesz. Neki biztos tetszene is, de nem fog beleférni a 120 körüli pénzbe.

(#29007) mdk01

mdk01
(PH! addikt)

Sziasztok!

A dell-ekhez van olyan program mint a Lenovo-khoz a tpfancontrol, tehát vmi ventilátort szabályozó prg?

Köszi

(#29008) premete válasza ro_bert17 (#29006) üzenetére

premete
(PH! nagyúr)

Mert a 4310-es elődje nem a 4200-as, 1.8"-os ssd-vel (annak utódja a 6220-as, 7mm-es, 2.2"-ös hdd/ssd-vel), hanem a 4300-as, ezért nem értettem a "még" és a "már" megfogalmazást. 120-ért a 6320-as eléggé esélytelen, pedig ott van nagy ugrás, abban az Intel HD3000 erősebb, mint a 10-es végűekben az nvidia nvs310m, az mhd-sekről nem is beszélve. A 0 végűek sem rosszabbak sokkal, mint a 10-esek és kb. feleannyiból megvannak, és egy bordó e4300-as lehet hölgynek be is jönne.

(#29009) albi31 válasza forbence (#29005) üzenetére

albi31
(senior tag)

Két lemezzel is próbálták,az biztos hogy kizárt az op. rendszer lemez hiba..semmire nem tudok gondolni csak az SSD-re..azért írtam ide,mert még nem találkoztam ezzel a gonddal.

(#29010) ro_bert17 válasza premete (#29008) üzenetére

ro_bert17
(őstag)

A generációkkal, és sorozatokkal viszonylag tisztában vagyok. A bennük található hdd méretében voltam bizonytalan, mint látható joggal.
A video vezérlő fajtája sokadik szempont, ugyanis abszolút office, net. Talán még filmet sem fognak nézni rajta. A 0-as végűekben szinte biztos nincs webkamera, ami viszont fontosabb szempont.
Apróban 100-140 körül láttam E4310-et, és 80-90 körül E4300-at. Annyira nem fele.
Egyébként a 14" még ideálisabb lenne a leendő tulajnak. E6410 140 körül van apróban, de akkor már tényleg rábeszélném az E6420-ra 160 körül. De az E5410, vagy E5420 is tökéletesen megfelelne a célnak, csak azokból ritkán tesznek fel ide, a vásárlást, meg legkésőbb jövő hét végéig meg kell ejteni.

(#29011) fogtunder válasza soldi3r (#28998) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

persze, hogy nem lehetetlen, én is megcsináltam simán, de ha nem lett volna muszáj, mert vissza tudom állítani az előtelepített win 7 pro-t, akkor kihagyom a folyamatot inkább, biztos öregszem már.

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban!

(#29012) premete válasza ro_bert17 (#29010) üzenetére

premete
(PH! nagyúr)

Azt honnan veszed, hogy a 0-s végűekben "szinte biztos" nincs webkamera?
65-ért van most e4300-as: dec.27.-én adtam el a haver e4300-asát, 70 ezerért, sp9600 cpu, 4 GB ram, háttérvilágításos magyar bill, webkamera benne volt, vadiúj kijelző, fedél, wwan antennákkal. alaplap, cpu, táp, akku, stb. volt benne.

(#29013) ro_bert17 válasza premete (#29012) üzenetére

ro_bert17
(őstag)

Akkor pontosítok: amiket eddig néztem hirdetést, egyikben sem láttam webkamerát. Tudom, hogy opciós, éps nem alapfelszereltség. De pl. a hp 2530p-k többségében sincs.
70 pénzért teljesen korrekt. Sajna jelenleg drágábban vannak, és nem ilyen kondíciókkal.

(#29014) sagit válasza ro_bert17 (#29013) üzenetére

sagit
(PH! kedvence)

Barátnőmnek vettem 80-ért novemberben 4300-at alfa mestertől fél év garral. Imádja ( WWAN,Webcam,SP9600,4 GB Ram, Hun világítós bill,64 gb SSD, 80%-os 6 cellás akku)). Bordó volt, azonban kicsit karcos volt a teteje. (valamit mellé rakhattak táskában, tokban)

Imádja a gépet, jó a mérete és a súlya. A színe azonban nem jött be neki, a feketét preferálta. SzaboZE fórumtárs segítségével sikerült jó árban zsír új fekete fedlapot szerezni új zsanérokkal és antennákkal. Jó kis gép.

Nekem 2530p-m van, valóban kevésben van webcam, 8k kb az alkatrész hogy legyen benne. MNost vagyok rajta én is, kijelzőkábel+a webcam már megvan, már csak a bezelre várok.

[ Szerkesztve ]

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S8+ 64 GB Black + 64 GB Samsung Evo+

(#29015) vwpolopg válasza ro_bert17 (#29010) üzenetére

vwpolopg
(őstag)

alfa56 fórumtársnál 100 környékén voltak nem is oly rég E6410-ek. Egy privátot megér, hátha lesz neki megint mostanában :)

(#29016) Mauzes

Mauzes
(őstag)

Sziasztok!

Ha veszek egy Dell Latitude-ot 3 év NBD garival, HDD-vel, de SSD-t veszek bele, a gyári vinyót meg eladom, akkor ugrik az egész gari, vagy a gép többi részére megmarad, vagy hogyan működik ez?

Köszi!

(#29017) fogtunder válasza Mauzes (#29016) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

tudtommal megmarad, csak a cserealkatrészekre nem lesz érvényes, illetve az azok által okozott károkra.

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban!

(#29018) Dhampir válasza mdk01 (#29007) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

I8kfan
SpeedFan

A bánya nem póninak való hely.

(#29019) bbubu852

bbubu852
(lelkes újonc)

sziasztok! karácsonykor elromlott a dell inspiron n5010 notebookom töltője. azóta az nem is működik egyáltalán, ám a hét elejéig szereztem egy másik töltőt amivel tudtam használni. a gép garanciája 2011 február X.-től szól. nem tudjátok véletlenül, hogy a tápra meddig szól a garancia? semmi információt nem találok róla. :( valamint ha már nincs rá garancia akkor mit tudok tenni? gyári töltő ára igen magas, viszont hallottam olyat, hogy nem működik univerzális töltővel. :/ esetleg valaki aki járt már így, vagy csak szimplán tud segíteni, mondana pár szót h milyeb lehetőségeim vannak? :( mindenki véleményét, tanácsát szívesen meghallgatom, mert kicsit tanácstalan vagyok most. :/ szép estét mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

(#29020) kiskaktusz válasza bbubu852 (#29019) üzenetére

kiskaktusz
(PH! addikt)

A töltőre 1 év garanciát biztosít a dell.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#29021) fogtunder válasza bbubu852 (#29019) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

rengeteg helyen árulnak használt dell üzleti laposokat, meg töltőket is hozzá, pl. itt is.

(#29022) gegszee

gegszee
(senior tag)

Dell Inspiron M5010 laptopomat szeretném memória-ügyileg bővíteni. Érdemes-e, mert még van rajta garancia 2013.10.16ig (ugye az új alkatrész, illetve az általa okozott kárra nincs gari). Ha igen, akkor milyet érdemes beletenni (megnéztem Aida-t: SO-DIMM DDR 1333MHz-t ír), ez alatt azt értem, hogy milyen márkát.
Válaszokat előre is köszi!

(#29023) premete válasza bbubu852 (#29019) üzenetére

premete
(PH! nagyúr)

Hívd fel a Dell Supportot és a Service Tag birtokában kérdezd meg, hogy mi a teendő: ők pontosan tudják a service tag alapján, hogy mire, milyen garancia van, és meddig érvényes.
A többi mind csak felesleges találgatás. Mivel a Dell Support száma ingyenes, pénzedbe se kerül, ha esetleg ezért nem hívtad fel eddig. :)
@gegszee: nagyjából mindegy a márka, én Hynix-et, vagy Nanya-t vennék, 1333-ast, vagy 1600-ast, lehetőség szerint párban.

[ Szerkesztve ]

(#29024) fogtunder válasza gegszee (#29022) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

lecsavarod a szervizablakot az alján, és megnézed milyen van benne, lehetőleg olyat kell venni. ezt a nem gyári alkatrészt meg annyira nem kell túlparázni, pláne nem egy ramnál, de utángyártott akksit mondjuk inkább ne vegyél bele.

(#29025) gegszee válasza fogtunder (#29024) üzenetére

gegszee
(senior tag)

Hynx vagy milyen van benne, de info boltokban ilyet nem láttam..

(#29026) fogtunder válasza gegszee (#29025) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

mert megvették őket a koreaiak tavaly. én egy samsungot próbálnék meg helyette első körben. a legtutibb, ha beviszed a boltba, és megmondod, hogy ha működik, akkor megveszed. ahol erre nem hajlandóak, azt a helyet amúgy is érdemes kerülni.

(#29027) premete válasza gegszee (#29025) üzenetére

premete
(PH! nagyúr)

"Véletlenül" van egy felesleges Hynix ddr 1333 Mhz-es, 4 GB-os ram modulom feleslegben. :)

(#29028) becsitibi

becsitibi
(őstag)

Tudom hogy nem teljesen ide tartozik,de hátha tudtok segíteni a kérdésben:[link]

:R

(#29029) mdk01 válasza Dhampir (#29018) üzenetére

mdk01
(PH! addikt)

Köszönöm

(#29030) fogtunder válasza becsitibi (#29028) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

full hd bluray 3d Wifin? szerintem itt a kapcsolattal van baj, próbáld inkább kábelen keresztül.

(#29031) becsitibi válasza fogtunder (#29030) üzenetére

becsitibi
(őstag)

Hali!

Még nincs kész a rendszer,most még csak a notebook van meg,az viszi szépen a blue ray filmeket,csak ha majd kiépítem azt a rendszert,akkor bírni fogja-e a pici notebook.

(#29032) fogtunder válasza becsitibi (#29031) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

ha most bírja, akkor másik kijelzőn miért ne bírná? ugyanannyi adatot kell feldolgoznia mindkét esetben.

(#29033) becsitibi válasza fogtunder (#29032) üzenetére

becsitibi
(őstag)

Akkor oké,csak most egy 1366x768-as kijelzőn nézem a filmet,de majd egy 1920x1080-ason majd ne legyen gond,csak ezért kérdeztem.

Szeretem szőrszálhasogatóan megtudni a dolgokat :R

(#29034) SzaboZE válasza kiskaktusz (#29020) üzenetére

SzaboZE
(PH! addikt)

Amennyiben a gépre is egy év van. Ugyanis a gép garanciája vonatkozik a töltőre is. Egyedül az akkura van egy év.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29035) kiskaktusz válasza SzaboZE (#29034) üzenetére

kiskaktusz
(PH! addikt)

Óó, hát akkor rosszul tudtam. :B

Erre tudsz valamit?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#29036) SzaboZE válasza kiskaktusz (#28994) üzenetére

SzaboZE
(PH! addikt)

Ott van a manualban :)

http://www.manualowl.com/m/Dell/Inspiron-M5010/Manual/188350?page=49

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29037) kiskaktusz válasza SzaboZE (#29036) üzenetére

kiskaktusz
(PH! addikt)

Egyszer pedig átlapoztam, de úgy néz ki figyelmetlenül. :DDD Köszi! :R

(#29038) ro_bert17 válasza sagit (#29014) üzenetére

ro_bert17
(őstag)

és (#29015) vwpolopg
Köszi Tőletek is. Ezek tök jó és korrekt árak. Az apróban jelenleg nem igazán vannak most ilyenek, de hátha lesz. Köszi!

(#29039) SzaboZE válasza kiskaktusz (#29037) üzenetére

SzaboZE
(PH! addikt)

RTFM :DDD :))

(#29040) Tenken válasza SzaboZE (#29039) üzenetére

Tenken
(őstag)

Az létezhet, hogy a lehetséges 1600mhz-n fussanak a ramjaim egy e6420-ban i5-2430m-en?
Elvileg 1333-at tudna max.
Mivel tudnám hitelt érdemlően ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#29041) mghltm válasza Tenken (#29040) üzenetére

mghltm
(PH! addikt)

az 1600 furan hangzik, de aida64 vagy cpu-z megmondja pontosan

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#29042) Tenken válasza mghltm (#29041) üzenetére

Tenken
(őstag)

CPUz-nél dram freki - 800 Mhz; Aida-nál memóriabusz - 800 Mhz, vagy mit kellene pontosan nézzek rajta? Annyira nem ismerem. Amúgy én sem akarok elhinni.

(#29043) mghltm válasza Tenken (#29042) üzenetére

mghltm
(PH! addikt)

pedig akkor ez 1600-as sebesseg. aida-ban tudsz merni irast/olvasast/masolast, ott ossze tudod hasonlitani mas rendszerekkel a sajatod

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#29044) Tenken válasza mghltm (#29043) üzenetére

Tenken
(őstag)

Akkor szólok, hogy aki esetleg bővítene nyugodtan belerakhatja az i5 sandy-be is az 1600-asokat! :DD

(#29045) Vellu

Vellu
(újonc)

Sziasztok! Van egy Dell Latitude D510 laptopom. Vennék bele memóriát de fenn akadtam egy adaton. Találtam egy honlapot ahol egy scannert futtatva kidobja mi az a típus ami biztosan kompatibilis. A PIN-ek számánál akadtam fenn. A javaslat szerint 200 PIN-es ramot ajánl. Az Extreme Digital honlapján néztem ki egy memória modult : CSX Notebook 1GB DDR2 (667Mhz, 64x8) SODIMM memória (DDR 2 SO-DIMM) [link]
A probléma az hogy ez elméletileg a leírás szerint 240 PIN-es.
A kérdés az, hogy kompatibilis-e ez a memória a laptop foglaltával és megfelelően fog-e működni?
Köszönöm a választ előre is!

(#29046) Muerte válasza Tenken (#29044) üzenetére

Muerte
(PH! addikt)

Aida-ban az alaplap->lapkakészletben nézd meg hány Mhz-et ír.

(#29047) LaptopSystem

LaptopSystem
(PH! addikt)

sziasztok szerintetek az i7 3960x bele megy az M4700 precisionba?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#29048) Bsony válasza LaptopSystem (#29047) üzenetére

Bsony
(tag)

Biztos hogy nem. :D

Desktop CPU, 130w TDP-vel. Élve megsüti :D De nem is támogathatná, lévén desktop.

(#29049) LaptopSystem válasza Bsony (#29048) üzenetére

LaptopSystem
(PH! addikt)

igen én is azt látom

i7 3940xm ez a legnagyobb ami bele megy elvileg

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#29050) Bsony válasza LaptopSystem (#29049) üzenetére

Bsony
(tag)

Azt már bele lehet gyömöszölni, de nézd meg, nem e másfajta heatsinkek vannak ahhoz. A nagyobb teljesítmény miatt, jobban kell hűteni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.