Hirdetés

2019. június 20., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

(#40001) TheProb válasza #67977536 (#39993) üzenetére

TheProb
(PH! kedvence)

sztem nem vált át a dedikáltra, próbáljátok meg dell féle intel driverrel majd arra egy SG fix-es ati-t, mondjuk 13.12 (itt is volt linkelve), majd arra rátelepíteni a legújabb bétát. Előtte szedjetek le minden drivert DDU-val.

(#39983) KimKyoJi: Lehet, hogy túl sok/kevés paszta lett felkenve, egyik se jó. vagy tényleg nem érintkezik rendesen a 2 felület.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | MCSA: Windows Server 2016

(#40002) rizso

rizso
(PH! kedvence)

Helló Srácok!

Lehet nem teljesen Dell-es kérdés, de...
Azt vettem észre, hogy pl. böngészőben (chrome) megnyitok egy képet, eltelik kb. egy másodperc, és változik a kép kontrasztja. Annyira nem zavar, csak kicsit fura. Van ötletetek, hogy hol lehet ezt ki/bekapcsolni? Dell 7537, Win8.1.

Ha adós vagyok egy válasszal, kérlek írj rám még egyszer! Köszönöm! :) | Eladó Dell Latitude 7480 és 7490 business laptopok https://goo.gl/NfiuUk | Június 25-ig korlátozottan vagyok elérhető :)

(#40003) webdeejay válasza rizso (#40002) üzenetére

webdeejay
(fanatikus tag)

Hozzá lehet szokni szerintem. Ez általában akkor van, amikor egy sötét képernyőről világosra váltasz hirtelen, nem? Vezérlőpult -> Energiagazdálkodási lehetőségek -> Bal oldalt: Akkumulátor töltése asztali üzemmódban -> Akkumulátor állapota fül -> Dell Intelligent Display kikapcs. (Hú. Most, hogy kipróbáltam, lehet így marad :D )

(#40004) romagnolo

romagnolo
(újonc)

Köszönöm a korrekt válaszokat.azért is érdeklődtem a gép iránt mert (DELL Precision M4500 Intel® Core™ i5-560M,)ismerőseim nagyon lehúzták a prociját.Állításuk szerint olyan régi,hogy a tescoban található DUALCORE procik erősebbek.

(#40005) mghltm válasza romagnolo (#40004) üzenetére

mghltm
(PH! addikt)

az intel folyamatosan fejlesztgeti, csiszolgatja a procijait. az m4500-ban a legeleso i generacios procik mukodnek, ezek ~4 eve jelentek meg a piacon. azota volt egy sandy bridge majd ivy bridge generacio, most a haswell-nel vagyunk, de hamarosan erkezik a broadwell. van igazsag alapja annak, hogy majdnem olyan erosek a mostani 2 magos procik, mint a 4 eves i3/i5-osok ( a beepitett grafikai resz az tuti, mert ott rohamos a fejlesztes az amd / nvidia miatt )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#40006) rizso válasza webdeejay (#40003) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Egyéb tipp? Kivettem a pipát, de továbbra is maradt a fényerő/kontraszt változás...

Ha adós vagyok egy válasszal, kérlek írj rám még egyszer! Köszönöm! :) | Eladó Dell Latitude 7480 és 7490 business laptopok https://goo.gl/NfiuUk | Június 25-ig korlátozottan vagyok elérhető :)

(#40007) fixer92 válasza rizso (#40006) üzenetére

fixer92
(senior tag)

Ezt próbáltad? [link]

Ez a része lehet hasznos:
"Set "Dim the display" to "Never" for "On battery" and "Plugged in" and then click "Save." "

[ Szerkesztve ]

"Victory loves preparation!"

(#40008) somasz válasza romagnolo (#40004) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Mobil procik összehasonlítása itt van. Azt a pontszámot érdemes nézni, amilyen munkakörre használni fogod.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40009) rizso válasza fixer92 (#40007) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Ez sem jött be sajna.

(#40010) rizso válasza rizso (#40009) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Megtaláltam a "hiba" forrását:

Az Intel HD vezérlőpultban ezt letiltva nincs már kontraszt/fényerő változás :)

(#40011) szabilcs

szabilcs
(lelkes újonc)

Sziasztok! inspiron 5537-nél mitöl lehet az a jelenség,ha fülhalgatót dugok rá,egyböl nem,csak ha pl.megnyitok egy mappát 15-20 másodpercig,zenehalgatás közben,pedig folyamatosan,zúg susog a gép.Win7 fut a gépen.Köszi előre is ha van valami megoldás.

(#40012) CsMarc

CsMarc
(tag)

A Dell Latitude E5530 ujjlenyomat olvasójához korábban feltettem néhány kérdést, légyszíves válaszoljon rá, aki tud. Köszönöm szépen a segítséget! :)

-Hogyan kell beüzemelni?
-Milyen driver kell hozzá?
-Érdemes-e használni vagy csak szenvedés az egész? Ugyanis egyik haverom említette, hogy látott már olyan esetet, hogy egy gép csak nagyon sokadik próbálkozásra ismerte fel az ujjlenyomatot és ezzel vagy fél óra elment. Gondolom ez modelltől is függ.

Windows 7 Professional operációs rendszerrel használom egyébként, ha az számít.

(#40013) somasz válasza CsMarc (#40012) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Controllpoint system manager,
Az ftp-n a security - driver fül alatt az egyetlen authentec driver,
És a Dell data protection / access program.

És tud szopás lenni, de akkor beléphetsz jelszóval is.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#40014) #67977536 válasza TheProb (#40001) üzenetére

(törölt tag)

Megpróbáljuk, szerdán jövök az eredménnyel :)

(#40015) benike123

benike123
(kvázi-tag)

hello!

olyan kérdésem lenne hogy a dell laptopokra (Inspiron 5521 pontosan) a garancia csak számlával garancia levéllel érvényesíthető, vagy elég az hogy a dell rendszerében a laptop száma alapján ott van h garanciális?

(#40016) whiteman0524

whiteman0524
(senior tag)

Nem tudjátok véletlenül, hogy az Inspiron 7000-es sorozatnak mikor várható frissitése? Csak úgy nagyjából, sacc/kb érdekelne.

(#40017) brickm válasza benike123 (#40015) üzenetére

brickm
(őstag)

Szia!
Nekem mikor garanciáztatnom kellett Magyarországon az írországban vásárolt laptopomat(dell vostro), semmiféle számlát nem kértek hozzá.
A rendszerben a gép egyedi azonosítója alapján van benne, minden egyes hardverével együtt.

A honosíttatáshoz kell számla és szállító levél, de ha itthon vetted, akkor nem lesz rá szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#40018) brickm válasza CsMarc (#40012) üzenetére

brickm
(őstag)

Szia!
Nekem még sose volt olyan, hogy maximum második próbálkozásra ne ismerte volna fel a lenyomatomat(dell vostro), de igazából szerintem felesleges funkció.
Telepíts egy true cryptet és mindened titkosíthatod.

(#40019) Avicularia válasza brickm (#40017) üzenetére

Avicularia
(PH! kedvence)

Honosíttatáshoz semmiféle számla vagy szállítólevél nem kell, ne terjesszünk már valótlan dolgokat, ha nem tudjuk mi az ábra. Kizárólag az előző tulaj adatai kellenek, akinek a laptop a nevén van.

(#40020) benike123 válasza Avicularia (#40019) üzenetére

benike123
(kvázi-tag)

pontosan milyen adatok?
illetve garancia hosszabítást lehet venni?

(#40021) Avicularia válasza benike123 (#40020) üzenetére

Avicularia
(PH! kedvence)

Nekem elég volt a cég neve és irányítószáma, illetve a város neve. Utcanevet nem is írtam.
Garanciahosszabbításról majd nyilatkozik valamelyik nálam jártasabb fórumtárs, abban nincs tapasztalatom csak honosíttatásban (2 alkalom eddig)

(#40022) #67977536 válasza #67977536 (#40014) üzenetére

(törölt tag)

Átnyálaztam jó pár oldalt azért a linkért,de nem találom sehol se.
Milyen szövegkörnyezetben volt elrejtve? :)

(#40023) TheProb válasza #67977536 (#40022) üzenetére

TheProb
(PH! kedvence)

Ahogy írtam, Sg fix :)

(#40024) #67977536 válasza TheProb (#40023) üzenetére

(törölt tag)

Szedem az sg fixet,koszi
Megprobalkoztam az official driverekkel is mivel nem talatam a masikat erre:Driver telepites kozben " A telepíteni kívánt illesztőprogram nincs bevizsgálva ehhez a számítógéphez.Szerezze be a megfelelő illesztőprogramot a számítógép gyártójától."
Lol.
Mind1. Megy fel a helyere az sg

(#40025) somasz

somasz
(Topikgazda)

3 hónap várakozás után 2 gépemet is sikerült honosítanom.

Ez azért botrányos teljesítmény szerintem a Dell részéről. Ha egy hét alatt átírnák, jogosan várnák el az embertől, hogy honosítsanak a gariztatáshoz. Ilyen várakozási idővel pitiáner szemétség. :U

(#40026) TheProb válasza #67977536 (#40024) üzenetére

TheProb
(PH! kedvence)

gondolom ati driver keresővel akartál drivert keresni winfos 8-on. azon írkálja ezt.
SG-t rakd fel, csak előtte kapcsold ki a driver aláírás vizsgáltatot

(#40027) #67977536 válasza TheProb (#40026) üzenetére

(törölt tag)

Meglesz.

Egyébként win7 volt és gyártó oldaláról szedtem a drivert. Azért csodálkoztam hogy beszólt.

(#40028) Yiggdrasil

Yiggdrasil
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Újrarakom a gépemet, mert eddig rossz vírusirtóm volt, és ez sajnos meg is látszott.
Windows 8.1 Enterprise x64 fog menni rá, a gé pedig egy Dell XPS l502x (i5, nVidia 525m, 8GB RAM verziós)

A kérdésem pedig az lenne, hogy tud valaki egy driver-telepítési sorrendet mondani hozzá? Illetve a Dell honlapján található összes drivert feltegyem, vagy csak amit nem ismer fel automatikusan?

(#40029) TheProb válasza Yiggdrasil (#40028) üzenetére

TheProb
(PH! kedvence)

mehet minden dell-es driver, ha nem akarsz játszani.
Sorrend az chipset->intel vga->dedikált vga->összes többi.

milyen vírusírtót használsz most? norton a legjobb szvsz

(#40030) Yiggdrasil válasza TheProb (#40029) üzenetére

Yiggdrasil
(fanatikus tag)

Köszi! Akkor felrakok mindent szépen ebben a sorrendben :)
Illetve a VGA driverét a Dell-től vagy az nVidiától töltsem le?

Most Kaspersky Internet Security-t, de ha nagyon lassítani fogja, akkor megy rá egy ESET Smart Security 7. Nortonhoz még nem volt szerencsém, lehet, hogy legközelebb megpróbálom.

(#40031) sirszevenap válasza Yiggdrasil (#40030) üzenetére

sirszevenap
(PH! addikt)

Nvidia driver minden esetben mehet az Nvidia oldaláról. Azzal nincs gond.

Mindent IS!

(#40032) somasz válasza sirszevenap (#40031) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Nem minden esetben, M4500 pl. elfelejt vele felébredni.

(#40033) soldi3r válasza somasz (#40032) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

XP-nel viszont nem mukodik a Delles. Epp tegnap szenvedtem vele. Win7-nel pedig hagyom, amit felpakolt az update.

[ Szerkesztve ]

(oo=[][]=oo)

(#40034) somasz válasza soldi3r (#40033) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

XP-t hála Istennek nem kell használnom, nálad megy az update-es driverrel az alvás-felkelés?

(#40035) soldi3r válasza somasz (#40034) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Meg nem neztem. Most epp ujratelepites van, mert kicsit elcsesztem az telepitest. A win7 boot particioja lett XP-nel a C:, a rendszer pedig a D:, az meg nekem nem jo es nem volt kedvem szogelni, egyszerubb a reinstall.

(oo=[][]=oo)

(#40036) somasz válasza soldi3r (#40035) üzenetére

somasz
(Topikgazda)

Én azt ajánlom a quadróhoz, amit a client system update ráenged!

Sok kedvem nem volt baszakodni a sok különböző nvidia oldaláról szedett driverrel, ezzel megy minden.

(#40037) soldi3r válasza somasz (#40036) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Kossz, ha nem mukodik akkor kiprobalom. Mar feltelepult minden oprendszer, ugyhogy lassan nekiallok driverezni.

(oo=[][]=oo)

(#40038) Handball94 válasza benike123 (#40015) üzenetére

Handball94
(senior tag)

Elég a ServiceTag, legalábbis HumanSoft-hoz biztosan.

(#40039) sirszevenap válasza somasz (#40032) üzenetére

sirszevenap
(PH! addikt)

Az igen. Akkor nem csak az AMD-vel van ilyen gond. Pedig megesküdtem volna, hogy az Nvidia nem szórakozik! :DD

Mindent IS!

(#40040) romagnolo

romagnolo
(újonc)

Sziasztok! DELL Precision M4500 Intel® Core™ i5-560M, 4GB DDR3, 250GB, 15,6" FHD LED (1920x1080) NVIDIA ® Quadro ® FX 880M 1GB, WEB-cam 2.0 Mpixel. Ezt a gépet akarom megvenni és véleményetekre volna szükségem.Esztétikai állapot 95 százalékos,ár 130000 ft.MEGÉRI AZ ÁRÁT VAGY FELEJTŐS:

(#40041) soldi3r válasza somasz (#40036) üzenetére

soldi3r
(PH! kedvence)

Nem kel fel. Ha hazaertem leszedem a client update-et, megprobalom en is azzal.
XP-t a .cab-bol telepitem.

[ Szerkesztve ]

(oo=[][]=oo)

(#40042) SzaboZE válasza romagnolo (#40040) üzenetére

SzaboZE
(PH! addikt)

Már egyszer kérdezted, válaszoltunk is rá.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#40043) lord.lakli

lord.lakli
(őstag)

Adott két gép: Dell XPS 15 i7 4702HQ, SSD, 15.6 QHD+, 16 GB RAM, vagy Dell E6540 i7 4800MQ, HDD, 15.6 FHD, 16 GB RAM? Melyiket érdemes megvenni? Mik az előnyök, hátrányok?

(#40044) marlboromen

marlboromen
(fanatikus tag)

Sziasztok. Vettem ma egy inspiron 3737 laptopot és külön egy eredeti win8,1-et. Az ezsközkezelőben az sm buszvezérlő, és az usb 2,0crw mellett van felkiáltójel. Ezekhez milyen drivert kellene leszednem, mert a dell oldalán nem találok. Köszönöm előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#40045) szabonagyur válasza marlboromen (#40044) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

A DELL oldaláról MINDEN drivert fel kell rakni!

(#40046) kisboci12

kisboci12
(újonc)

Sziasztok!

Van egy Dell Inspiron 5737 kis masinám, kb 2 hónapja vásároltam.
Win 7-el használom és olyan problémám van, hogy a hang suhog, fura dallamot siseg. Főleg akkor hallani, mikor fülhallgatóval használom. Próbáltam már a MaxxAudio-s driverrel, anélkül, mindenhogy. És az érdekessége, hogy minden hangerőnél ugyanúgy suhog, ha lenémítom, elhallgat.
Van esetleg megoldás, vagy keressek egy szervízt?
Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#40047) szabonagyur válasza kisboci12 (#40046) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Hello

Minek Maxxaudio driver ha Realtek van benne és ahhoz van driver a gyári oldalon?

(#40048) kisboci12 válasza szabonagyur (#40047) üzenetére

kisboci12
(újonc)

Fogalmam sincs... :) Ezért írtam ide, hátha valaki jobban ért hozzá, mint én :R

(#40049) szabonagyur válasza kisboci12 (#40048) üzenetére

szabonagyur
(PH! nagyúr)

Ami a Dell oldalán van driver azt rakd fel hozzá és azzal nézd meg milyen a hang. Nem viccből vannak driverek.

(#40050) TheProb válasza kisboci12 (#40046) üzenetére

TheProb
(PH! kedvence)

Dell féle audio driver felrakja a maxxaudio-t is

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.