Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • glugi

    aktív tag

    Sziasztok!
    Két problémám is volt az utóbbi időben, gondoltam megosztom veletek a (fél)megoldásokat:
    LE 8.2.3.1-en vagyok sd-n, 2 db S905x és 1 db S905 a hálón.

    1. A gopro fájlok: írtam korábban, hogy sokáig bufferel (pl. egy 2 gigás, 7 perc körüli 1080p videót úgy 3 perc alatt tölt be hálóról és lokálról egyaránt) és 2,7K-től felfelé sokszor akad, stb. Nos, külföldi fórumok túrása után a megoldás, hogy a gopro valamilyen izét helyez el a videófolyamban, ami megzavarja a Kodi-t, ezért a hosszú buffer-idő. Ezt már javították a Leia-ban, ki is próbáltam és CoreELEC alatt 1-2 mp alatt betölti a fájlt akár hálóról is (NFS). Akadás még megvan, de már csak 4K-nál elvétve - eddigi fájlok alapján legalábbis. De nem akarok még alfa-ra váltani csak ezért (csak gopro fájloknál van gond, Gopro 6 Protune beállítással).

    2. HDMI-CEC: próbálgattam clean install miatt sd kártyákat egyik S905X-en, ami egy tavalyi 8000-es Samsungra van kötve OneConnect-en. Egyszer csak nem működik a tv távja, de úgy, hogy a LE wizard-ot sem tudtam továbbnyomni (korábban ment). Másik lejátszóval is hasonló. cec-client hibát mutat, most mi legyen... Szintén fórum túrás eredménye: minden eszköz kihúz a konnektorból, tv-t legalább 20 percre, aztán vissza és minden okés azóta. Smart tv....de utállak. (Megjegyzés: nyilván AnyNet+ pipa, Kodi-ban pedig default CEC beállítások előtte.)

Új hozzászólás Aktív témák