Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok!

    Előre leszögezem, hogy már annyi mindent kipróbáltam, hogy fogalmam sincs, hogy hol keressem már a problémát, ezért úgy gondolom, hogy Ryzenes tapasztalattal talán sikerülhet.
    Nemrég újítottam gépet, a VGAn kívül minden új. Az elején volt egy kis vitám a windózzal, mert nagyon (értsd akadozott az egér) belassult, de az új FCU megoldotta. Aztán jött a meglepi, a népi kedvenc esport játékunk (csgo) folyamatosan dobálta a fekete képernyős kifagyásokat, kb 10 mp után visszarakva a játékba. Kilépve az egyetlen furcsaság, hogy lehal az AMD settings, újra kell indítani a drivert.
    Amire eddig rájöttem, hogy kapcsolat van a RAM feszültsége (!) és a fagyogatás között. XMP-vel, 1.35V-on a legdurvább, kisebb órajelen 1.2V feszültség mellett mérséklődő, de nem eltűnő hibáról van szó.
    RAMtest lefut természetesen XMP mellett is.

    Mostani konfigom: ASRock AB350 iTX F4.40, Ryzen 5 1600X, Corsair Veagance 3000MHz, XFX RX 460 4GB, Samsung 960 EVO, Seasonic Focus Plus 550W (platinum)

    U.i.: igen a ház is ITX (FD Nano S), de nincs összefüggés a hőmérsékletek között, nincs durva kilengés.

    Ha valaki tud valami/valakit, kérlek ne tartsátok vissza. Már eléggé zavar.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák