Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Seb3s #7600 üzenetére

    Na, hogyhogy, nem működik a THX-mód? :D

    Viccet félretéve, eleinte én is így voltam vele, nekem is elég érzékeny a szemem a legapróbb szúnyogzajra is, de aztán találtam egy olyan beállítást (amit egyébként a kalibrátor is kihozott), amire azt tudom mondani, hogy mindenre kellemes (DVD-re is, Blu-Ray-re is, PS3-ra is). Sajnos nincs két egyforma film, különösen az ilyen házilag összetákolt .mkv-k között nagy a szórás, de a gyári lemezek azért nagyjából szintre vannak hozva (bár ott is akad olyan, amire nem tudom ki mondta rá az áment, de fogalma nem sok van a témához). Én amúgy úgy vagyok vele, hogy amit a kalibrátor mond, az a korrekt, ha ennek ellenére valami nem penge, akkor az a forrás hibája és sokkal jobbat úgysem tudsz belőle kihozni, csak úgy, ha elrontod az amúgy színhelyes beállításaidat (többnyire úgy sem). Én épp ezért nem szoktam hozzányúlni, tudomásul veszem, hogy szar a forrás és kész, bár mondjuk ilyen elég ritkán van. Zajszűrőket elvből nem használok, attól sokszor természetellenes lesz a kép, meg egyébként sem szoktak vészesen zajosak lenni a filmek.

    Get Moded!

Aktív témák