DTV, 3D, Hangzás
Digitális tévézés
A beépített digitális tunereknek köszönhetően képes külső segédeszköz bevetése nélkül a digitális földfelszíni adások vételére is. A jelfeldolgozás kifogástalan, egy szimpla, kis teljesítményű beltéri szobaantennát dugtunk rá, és azzal is remekül együttműködött. Az adás ennek köszönhetően nem tűnt el, a kép nem lett pixeles, és hanghiba sem jelentkezett.
A TV Guide gombbal fellapozható digitális tévéújság egy időben csak hat csatorna másfél órányi programjának megjelenítésére képes, viszont lehetővé teszi, hogy az egyes műsorokat típusuk szerint (hírek, szórakozás, sport stb.) kilistázza a felhasználó. Emellett az EPG-ben programozható be az időzített felvétel, amely az USB porton keresztül csatlakoztatott külső merevlemezen kerül eltárolásra.
Hirdetés
3D
A készülék biztosítja a térhatású anyagok megjelenítését, amihez a passzív-polarizációs technológiát használja. Ennek megfelelően a dobozban fellelt négy szemüveg kicsi, könnyű, valamint kényelmes, és ha valakinek még néhányra lenne szüksége, akkor az aktív shutteres rokonoknál jóval olcsóbban szerezhet be néhány plusz darabot.
A televízió támogatja az összes jelenleg használatos háromdimenziós szabvány kezelését, és utasítható arra is, hogy ha ilyen típusú jelet észlel, akkor azon nyomban 3D módba kapcsolja magát. Ha sikerül valamilyen jó forrásból származó, épkézláb 3D anyaghoz, elsősorban lassú természet-, dokumentum- vagy kalandfilmhez, animációs alkotáshoz hozzájutni, akkor ez a funkció tényleg hozzáadott értéket jelenthet. Ilyenkor ugyanis akadozásnak, szellemképesedésnek nyoma sincs, azonban a pörgős jelenetekkel operáló akciófilmeknél ritkán, de bele lehet futni ilyesmibe. Természetesen a hagyományos kétdimenziós anyagok térhatásúvá konvertálása is megoldott, de ott a korábban említett kitételek hatványozottan igazak. És még így is sem mehet biztosra az ember, simán előfordul, hogy egy lassú rajzfilm képe esik szét egyik pillanatról a másikra, teljesen váratlanul. Más gyártók tévéinél általánosan bevett gyakorlat ma már, hogy lehet állítani a 3D mélységén, illetve megváltoztatni a jobb és bal szembe szánt tartalmat, azonban ilyesminek itt nyoma sincs.
Hangzás
A két darab 5 wattos hangsugárzó mellett építettek bele egy 15 wattos mélynyomót is, és ez érződik is a hangzáson. A mély hangok megszólaltatásában jobban teljesít, mint a legtöbb rivális készülék, a dinamika is nagyobb a megszokottnál. Ez azonban még mindig csak orrhosznyi előny sajnos, szó sincs arról, hogy egy hangprojektornak, hangállványnak, vagy pláne egy több komponensből álló házimoziszettnek egy pillanatig is versenytársa lehetne az integrált audiorendszer. De az is tény, hogy sokaknak nem is hiányzik ennyire komoly hangzásélmény, de azt azért fontosnak tartják, hogy ne legyen sistergés, zúgás-búgás, zavaró rezonálás – márpedig ilyesmitől itt nem is kell tartaniuk.
Az előzetesen programozott hangprofilok már nevükkel is jelzik, hogy milyen típusú tartalmak mellé szánja ezeket a gyártó (Film, Zene, Játék, Hírek, + Eredeti), emellett egy felhasználói fiók is bekerült a kínálatba, amelyen bárki kedvére állítgathatja a magas és mély hangok arányát, valamint a balanszot. Bekapcsolható az automata dinamikakompresszió, a beszédhang-kiemelés (Clear Sound) funkció és virtuális térhatású hangzás is, utóbbi azonban nevével ellentétben nem teremt surround megszólalást aktív állapotában sem, ehhez egyszerűen kevés egy ilyen, rejtett hangsugárzókkal operáló rendszer.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!