Philips 49PUS7809: UHD Ambilight tv emberi áron

Hirdetés

Kezelés

Az évek során rengeteg kritika érte a Philipset, illetve a TP Visiont a vezérlés, egészen pontosan a tévékbe épített grafikus kezelőfelület miatt. Épp ezért érthetetlen, hogy miért nem váltanak, és a bírálatok ellenére miért ez a rendszer került az idei modellekbe, többek között ebbe a tévébe is. Nem arról van szó, hogy egy rémálom lenne a használata, hiszen kellőképpen stabil, és a sebességre sem lehet panasz, csak épp az idő már eljárt az ilyen jellegű, rendkívül statikus, túlságosan nagy karaktereket használó, puritán külsejű megoldások felett.

A nehézkes navigáció miatt tovább tart megtalálni bármit, mint a riválisok fejlettebb, egyre inkább portálszerűvé váló modelljein. Ráadásul olykor a logikát is sikerült szabadságra küldeni, így bizonyos menüpontok érthetetlen helyre kerültek vagy pontatlan elnevezést kaptak. A funkciók, paraméterek melletti rövid leíró magyarázatokkal viszont nem spóroltak, ami sokat segíthet, és akinek még ez sem elég, annak ott a sokkal bővebb lére eresztett, beépített kislexikon.

A régebbi Philips tévékben előcsalható volt egy gyorsmenű, amelyen keresztül pillanatok alatt elérhetőek voltak a legfontosabb kép- és hangbeállítások, ám ez innen hiányzik. Viszont cserébe egy képvarázslóféleség bekerült, itt a felhasználónak pusztán csak ki kell választania néhány kép közül, hogy melyik tetszik neki a legjobban, és az elektronika ennek alapján lövi be az egyes paramétereket. Így értelemszerűen nem érhető el olyan pontos végeredmény, mintha valaki rendesen elszöszölne az összes beállítással, de ezt sokan nem is igazán igénylik.

Vezérlőeszközök

A manapság igen divatos, úgynevezett második távirányítókat ezúttal is hanyagolták, viszont cserébe a hagyományos távvezérlő hátuljára pakoltak egy QWERTY billentyűzetet, amely nagyon komoly segítséget jelenthet a különböző netes alkalmazások futtatása és a böngészés során. Ennek köszönhetően viszont az átlagosnál némiképp súlyosabb, de azért annyira nem vészes a dolog, hogy emiatt kényelmetlen lenne a fogása. A távvezérlő egyébként a mai trendektől eltérően egy kifejezetten dizájnos darab, a funkciógombok számára nem lehet panasz, a matt fekete borítás pedig ellenáll a szennyeződéseknek, viszont a háttérvilágítást sajna lespórolták róla.

Korábban volt példa arra, hogy a vállalat G szenzorokkal is ellátta távvezérlőit, amelyek ennek köszönhetően a Magic Remote-hoz hasonlóan egérként is funkcionáltak, de ez a funkció innen valamilyen misztikus okból kimaradt. Kár. Az USB porton keresztül csatlakoztatott egér és billentyűzet támogatása viszont nem hiányzik, ami olykor igen jól jöhet. Emellett egy ingyenesen letölthető applikáció segítségével vezérelhető iOS- vagy Android-alapú okostelefonról vagy tabletről is, e program azonban jóval kevésbé használható komfortosan, mint a hagyományos távirányító. Túl sokat kell lapozgatni benne, túl körülményes az egész, így igazából csak akkor jöhet szóba, ha minden kötél szakad.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés