Philips 49PUS7809: UHD Ambilight tv emberi áron

Médialejátszó

Az integrált médialejátszó kezelőfelületén sem csiszoltak semmit az elmúlt időszakban, sajnos, mert ennél a kialakításnál jó néhány vetélytárs átláthatóbb, és könnyebben kezelhető rendszert kínál már. Pedig alapvetően nem maradna el azoktól, hiszen például itt is biztosított, hogy amellett, hogy a felhasználó a könyvtárstruktúrát böngéssze, rákeressen külön csak a képekre, zeneszámokra vagy videókra.

Ráadásul ezeket rendezheti az ábécésorrend mellett a keletkezés dátuma vagy adott esetben méret szerint is, sőt a zeneszámok esetén még arra is lehetőség nyílik, hogy előadó vagy akár stílus szerint csoportosítsa a fájlokat. Ellenben problémát jelent, hogy egyes állományok vagy könyvtárak nevét hibásan jelenítette meg, illetve olykor a sebességgel is akadtak bajok, manapság nincs hozzászokva az ember ahhoz, hogy 2-3-4 másodpercet várjon pusztán arra, hogy egy mappa tartalmát a képernyőre varázsolja egy tévé.

Hirdetés

Képek és zeneszámok

Sajnos egyik esetben sincs mód lejátszási lista létrehozására, így a kívánt fájlokat korábban kell egy külön könyvtárba pakolni egy számítógépen. Képnézegetésnél a JPG mellett a BMP, PNG és GIF formátumok is szóba jöhetnek, viszont az animgifeknél az animáció megjelenítésére már nem képes, hiszen csak az első képkockáig jut el. A képek forgathatóak, ám nagyításukra nincs lehetőség. A diavetítés funkció működik, itt megadható a képváltás sebessége mellett az átmenetet színesítő effekt típusa is. Viszont az aláfestő zenét és a képpel kapcsolatos különféle részletes információkat tartalmazó EXIF adatokat el lehet felejteni.


A zenelejátszó alkalmazás így 2014 közepén kifejezetten csúnyának tűnik, viszont cserébe képes az ID3 tagek feldolgozására és megjelenítésére. Arra azonban már nincs mód, hogy közvetlenül innen keressünk rá egy app segítségével az épp futó dallal kapcsolatos részletekre az interneten. Az MP3 mellett a WMA formátumú fájlok megszólaltatására képes, tehát például a veszteségmentes tömörítési eljárást használó FLAC nem került be a támogatott körbe.

Videók

Tesztcsomagunk lefuttatása során az nem okozott meglepetést, hogy a Killa_sample lejátszásánál megmakacsolta magát a tévé, az viszont már igen, hogy a DivX fájl esetében is hasonlóan tett. Ezen kívül viszont formátumtámogatással kapcsolatos problémákba nem futottunk bele, akadozás, döcögés még a TS és az MKV videóknál sem jelentkezett, a kép sem omlott össze, és a hangokkal is minden rendben volt.

A vezérlés viszont korántsem tökéletes. Addig rendben van a dolog, amíg valaki a távirányítón elhelyezett, direkt e célra szánt funkciógombokat használná, azonban a grafikus kezelőfelület már nem az igazi. Egyrészt csak tízmásodperces ugrásokat engedélyez, másrészt nincs mód arra, hogy számokkal adja meg a felhasználó, hogy pontosan honnan folytatná a lejátszást, harmadrészt pedig a virtuális fejezetekre osztás is hiányzik, valamint a kép- és hangbeállítások sem érhetőek el innen közvetlenül. A külső feliratok megjelenítését viszont biztosítja, azonban a betűk színe és mérete sem módosítható, így előfordulhat, hogy a szöveg világos háttér előtt nem látszik túl jól.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés