Hirdetés
Képminőség
Az alkalmazott Edge-LED háttérvilágítás miatt a fényerő eloszlása nem egyenletes, és a felhők, foltok a csatornaváltásnál sajnos láthatóak, sőt a sarkoknál is átszűrődik némi fény, tehát az IPS Glow effektust sem sikerült teljesen száműzni. A betekintési szög horizontálisan és vertikálisan is jó, tehát csak olyan szögből kezdenek szürkülni-fakulni-lilulni a sötét tónusok, ahonnan normális esetben már úgyse nézné senki a tévét. Az utánhúzás effektustól megkímélt minket, tehát még a gyorsan mozgó, kisméretű objektumok sem vonszolnak maguk után idegesítő, lassan halványuló uszályféleséget. Enyhe, nem túl látványos akadozásba bele-bele lehet futni, de ezt a Perfect Natural Motion névre hallgató interpolációs technológia hatékonyan képes orvosolni.
A színvilág meglepő módon leginkább a dél-koreai cégek 4-5 évvel ezelőtti korszakát idézi. A tónusok rettenetesen harsányak, így a végeredmény néha már igencsak eltávolodik a természetességtől. Nyilván van, akinek inkább ez az irányvonal áll közelebb a szívéhez és a szeméhez, úgyhogy ennek megítélése teljesen szubjektív. A zajosodás viszont már nem. Sajnos jó pár esetben jelentkezett csúnya képzaj, amin még a Zajcsökkentés maximumra állításával sem lehet maradéktalanul segíteni. Ráadásul túlságosan agresszívra állítva eredményezheti egyes képrészletek elmosódását.
A baj, hogy még csak azt sem lehet pontosan belőni, hogy ez a hiba mikor és melyik tévécsatornán jelentkezik. Nyilván a rossz minőségű, alacsony felbontású anyagoknál nagyobb erre az esély, de biztosra itt sem lehet menni. Az Eurosport HD csatornáján például a 2013-as Tour de France felvételek ismétlésénél minden rendben volt, de a 2012-es évjárat már borzasztóan zajos volt. A Másfél millió lépés Magyarországon a Duna HD adón konkrétan nézhetetlen, de a két órával később kezdődő, szintén több évtizedes Colombóval már nincs semmi gond. Érthetetlen.
A termék képes egyébként az alacsonyabb felbontású anyagok felskálázására, és ez a Felbontás névre hallgató funkció ugyan működik, de a végeredmény elmarad az olyan piacvezető megoldásoktól, mint például a Toshiba-féle Resolution+. A Dinamikus Kontraszt e készülékből sem hiányzik, de jobb minél hamarabb kikapcsolni, ugyanis bekapcsolt állapotban olykor enyhe vibrálást eredményezhet a használata, és a zajosodásra sincs túl jó hatással tapasztalataink szerint.
A tévé rendelkezik egy beépített szenzorral, amely képes a külső fényerő mérésére, és az elektronika az így kapott adatok kielemzése után automatikusan módosít a háttérvilágítás erején. Ezt jobb kikapcsolni, nincs semmi szükség arra, hogy a tv döntse el, hogy mekkora is legyen a fényerő, hiszen elő-előfordult, hogy emiatt túl sötét vagy épp túl világos lett a kép. A képaránnyal kapcsolatban nem sok választási lehetősége van a felhasználónak, hiszen mindössze arra van mód, hogy megtartsa az eredeti arányokat, vagy a teljes kitöltés mellett döntsön. Értelemszerűen ez utóbbi lenne az üdvözítő, de sajnos nem minden esetben működik tökéletesen, megesik, hogy marad egy vékony fekete csík a kép mindkét oldalán.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!