Hirdetés

Phanteks Eclipse P200A: szteroidokon nevelt Mini-ITX ház

A Phanteks idei újdonságából a szellősre tervezett variáns jutott el hozzánk.

Külső

A Phanteks ez év áprilisában kedvezett a Mini-ITX méretű alaplapokat preferálóknak, hiszen rögtön két házat is bemutattak ebben a kategóriában. Ugyan mindkét Eclipse P200A modell ugyanazokkal a specifikációkkal rendelkezik, a megcélzott közönség mégis más, mert míg a P200A DRGB edzett üvegből készült oldallapjával és címezhető RGB világítással rendelkező ventilátoraival inkább azoknak készült, akik szeretnék láthatóvá tenni a gépházba szerelt konfigurációjukat, addig a Performance Edition részben rácsozott, nem átlátszó oldallapot és világítás nélküli ventilátorokat kapott, ami a nagyobb teljesítményre vágyók számára lehet érdekes.


[+]

Szerkesztőségünkben a Performance Edition változat tette tiszteletét, melyben elöl és hátul egy-egy, 120 milliméteres, PWM vezérlésű beépített ventilátor dolgozik, ezeken felül a szereléshez szükséges csavarok és gyorskötözők, illetve a grafikus kártya állított beszereléséhez szükséges tartókonzol képezi a csomag részét.


[+]

A Mini-ITX-es mértékkel nézve viszonylag nagynak számító, teljes egészében acélból épült ház elejét egy kicsit szögletes kialakítású, sűrűn lyuggatott, alulról megrántva könnyedén lepattintható műanyaglemez borítja, melyet felül szellőzőrács, alul pedig az alaplapi kivezetések sora keretez. Utóbbinál a bekapcsológomb mellett egy kombinált jack ki- és bemenetet és két USB Type-A csatlakozót találunk. Középen helyet kapott még egy szilikon dugónak kinéző valami is, hosszas ráncigálás után viszont meg kellett állapítanunk, hogy nem kihúzható, csak azt a helyet jelöli, ahol a DRGB változaton a Type-C portot találjuk, ám feltehetően költségcsökkentési okok miatt nem gyártottak külön előlapot a Performance Edition modellnek.

[+]

Tovább járva a ház körül, mindkét oldalon szellőzőráccsal is ellátott, acélból készült, szerszám használata nélkül lepattintható oldallapokat találunk, közülük jól látható módon a – szemből nézve – bal oldali tervezésekor a grafikus kártya, a jobb oldali rajzolása közben pedig az alaplaptálca síkjában beszerelhető ventilátorok vagy radiátor szellőzését tartották szem előtt. Bár gyárilag egyik oldallap sincs a házhoz csavarozva, a jobb oldali esetében egy, a hátoldal felől hozzáférhető csavarmenet képében meghagyták ennek lehetőségét arra az esetre, ha a kelleténél jobban megtömnénk az alaplaptálca és az oldallap közti teret, és szükséges lenne némi extra rögzítés.

[+]

A ház hátulját megnézve már az oldallapok levétele nélkül is észrevehetjük, hogy a beltér felsőtápos kialakítást kapott, ennek okán pedig az alaplap kivágása, a hátsó ventilátor szellőzőrácsa és a PCI Express kártyahelyek a tápegység ablaka alatt, ebben a sorrendben kaptak helyet.

[+]

A rács egy része egyébként a bővítőkártyahelyek keretével egyetemben, de egymástól független elemként kiszerelhető és méretükből adódóan a fenti képen látható módon fordított sorrendben is visszatehetőek – ez a lépés elengedhetetlen a VGA függőleges behelyezéséhez.


[+]

A tetőlemez a bekapcsológombot leszámítva elég ingerszegény, a ház alja viszont már egy fokkal érdekesebb, itt ugyanis a szivaccsal borított lábak között egy, az előlap felől kihúzható porszűrő kapott helyet, melynek eltávolítható mivolta nagyban leegyszerűsíti a tisztítás műveletét.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés