Hirdetés

Phanteks Eclipse P200A: szteroidokon nevelt Mini-ITX ház

A Phanteks idei újdonságából a szellősre tervezett variáns jutott el hozzánk.

Szerelés

A szerelést az ASRock Fatal1ty Z370 Gaming ITX/ac alaplapunk beépítésével kezdtük, és csak ezt követően tettük a helyére a jól megszokott be quiet! tápegységünket a hozzá tartozó kábelekkel együtt. Ez a sorrend az alábbi helyzetben, a gyári Intel hűtőt használva még mindegy is lett volna, később viszont a Noctua NH-D15 hűtőt is magába foglaló tesztrendszerünknél a folyamat csak fordítva működött, hiszen arra már nem maradt elég hely, hogy a helyén lévő hűtő mellett még a 8 tűs EPS csatlakozót is bekössük. Már összeszerelt alaplap-toronyhűtő kombináció esetén érdemes inkább a táppal kezdeni, úgy pedig biztosan eszünkbe jut majd az alaplap becsavarozása előtt bedugni az említett kábelt.

[+]

Hirdetés

Jóval zökkenőmentesebb volt az NVIDIA GeForce GTX Titan helyére tétele, de ezen a ponton nem is vártunk mást, ezt a részt nehéz elrontani egy gépházban. Ami már egy fokkal nehezebb feladat volt, az a kábelek elvezetése a hátsó részen, ugyanis az alaplaptálca és az oldallap között mindössze 2 centis tér áll rendelkezésünkre, ráadásul a P200A esetében ilyen szempontból zsúfolt ez a terület, mert bal oldalt a ventilátorok kerete, jobb oldalt pedig az SSD tartókonzolja vesz el értékes helyet, így rá vagyunk kényszerítve, hogy a középső kábelcsatornát és a bal alsó, illetve jobb felső területet töltsük meg kábelekkel.

[+]

Szerencsére ez azért nem lehetetlen feladat, viszont erősen ajánlott moduláris tápegység használata, hiszen még úgy is gondosan meg kellett terveznünk, hogy mit milyen sorrendben kötünk be és a felesleget hol vezetjük el, hogy egy olyan modellel dolgoztunk, aminél kevés a használaton kívüli vezeték.

[+]

Nem könnyítette meg a dolgunkat, hogy a nagyobb kamrából elérhető SSD helyet választottunk teszt SSD-nk otthonául, amihez igen szűk rés vezet a kisebb kamrából, és még L csatlakozós SATA kábel sem volt kéznél, ami a szűk hely miatt ajánlottabb lenne ezekhez az SSD rögzítőpontokhoz. Végül nagyjából negyed óra kábelrendezgetés után sikerült megtalálnunk minden vezeték helyét úgy, hogy még az oldallapot is a helyére tudtuk tenni (és ebben komoly szerepe volt a tépőzáras kábelrögzítőknek, amelyekkel a vázhoz tudtuk szorítani a kósza tyúkbeleket), de túlzás lenne azt mondani, hogy őszinte volt a mosolyunk a művelet végén.

[+]

Pozitívumként azért kiemelnénk, hogy bár a kábelek pakolgatása miatt többször is találkozott a felületkezelés a csatlakozók műanyag végeivel, az anyagot egyáltalán nem viselte meg az a birkózás, amit leműveltünk, mire késznek nyilvánítottuk a számítógépet, pedig drágább házak esetében is láttunk már lepattant felületeket a legapróbb érintkezésnél, itt viszont ilyesmivel nem találkoztunk, a P200A minőségével úgy összességében is elégedettek voltunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények