Hirdetés

Mobilitás Acer módra

Az Acer öt különböző kategóriába tartozó noteszgépét vizsgáltuk.

Hirdetés

Mérések

Mielőtt az Acer noteszgépeivel kapcsolatban kialakult véleményünket kifejtenénk, közöljük az általunk elvégzett teljesítménytesztek mérési eredményeit, melyek segítségével könnyebben behatárolható a gépek tudásszintje. Ezúttal a bemutató jellege miatt nem törekedtünk arra, hogy tucatnyi programmal mérjük a gépek tudását, illetve kimaradtak az akkumulátoros üzemben mért teljesítménytesztek, továbbá a szintetikus mérések. A sebességteszteket frissen installált Windows XP operációs rendszerrel végeztük, melyre csak a tesztprogramokat, illetve a működésükhöz szükséges környezetet telepítettük.

A Futuremark PCMark04 tesztprogramjának végeredményét több rendszerkomponens sebessége befolyásolja, úgy mint processzor, memória, grafikus alrendszer és merevlemez. A tesztben a lassú processzornak és a nagyon gyenge integrált grafikus rendszernek köszönhetően a TravelMate 2355LMi végzett az utolsó helyen, őt követte a TravelMate 3001WTCi, mely lemaradását jobbára a grafikus rendszer viszonylagos lassúságának köszönheti. A szubnoteszt összteljesítményben felülmúlja a 4151LMi típusjelzésű TravelMate gép, melyet a Mobility X700-as vezérlőnek hála megelőz a 8101WLMi modell. A győztes itt az Aspire 9104WLMi, mely elsősorban a fürge processzornak köszönheti elsőségét.

A 3D-s megjelenítés sebességét mérő 3DMark03 tesztprogram során egyik gép sem okozott különösebb meglepetést. A TravelMate 2355LMi grafikus vezérlője sajnos nem felel meg a részletesebb 3D-s megjelenítés által támasztott követelményeknek, a tesztben lényegében értékelhetetlen teljesítményt nyújtott, ezért nem is szerepeltetjük grafikonunkon. Ebből kifolyólag az utolsó hellyel kell beérnie az Intel GMA900-as megoldását tartalmazó TravelMate 3001WTCi-nek, melyet több mint 1000 ponttal teljesít túl a TravelMate 4151LMi-ben található 128 MB-os GeForce Go 6200. A 3000 pontos lélektani határt éppenhogy csak átlépve következik az X600-as Mobility Radeont tartalmazó Aspire 9104WLMi, a győztes pedig nem más, mint az X700-as motorral felszerelt TravelMate 8101WLMi.

Az Everest Ultimate Edition 2005-tel készített memóriasebesség-mérések tulajdonképpen a papírformát igazolják; leglassabban a kevés másodszintű gyorsítótárral rendelkező Celeron M processzoros gép, a TravelMate 2355LMi teljesít, őt követi a DDR memóriával szerelt Aspire 9104WLMi, ezt követően pedig a mezőny lényegében fej-fej mellett halad, köszönhetően a szinte teljesen egyező memóriakonfigurációnak.

Végül következzen az akkumulátoros üzemidőről tájékoztató grafikonunk. A mérések során a szokásos eljárást alkalmaztuk, azaz teljes terhelés, illetve üresjárat mellett addig üzemeltettük a noteszgépeket, amíg azok maguktól ki nem kapcsoltak, mindeközben a háttérben futó Battery Eater program mérte a teljes kisütésig eltelt időt. Ebben a tesztben a TravelMate 2355LMi meglehetősen rosszul teljesített a kis kapacitású akkumulátor és a Speedstep technológiát nélkülöző Celeron M processzor miatt. Utána következik az Aspire 9101WLMi, majd a dobogó harmadik helyét a TravelMate 8101WLMi foglalja el, mely az X700-as vezérlő miatt nagy étvággyal falta az áramot. Második lett a TravelMate 4151LMi, a teszt egyértelmű győztese pedig a kis szubnotesz.

A TravelMate 3001WTCi-t a 6 cellás, nagyobb kapacitású akkumulátorral mértük, melynek teljesítménye még így is elmarad a teszt legerősebb akkumulátora mögött. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a 3 cellás akkumulátor pluszban kb. feleennyi idővel toldja meg az akkumulátoros rendelkezésre állást, akkor kijelenthetjük, hogy az Acer szubnotesze toronymagasan veri a mezőnyt arányaiban kb. 7,5 óra üresjárati és 4,5 óra teljes terhelés melletti üzemidejével. Hát mégha alacsony feszültségű processzorral szerelték volna a gépet...

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement
  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

  • Turion 64-belépő

    Bemutatjuk a hazai piac jelentős szereplőinek három, SiS lapkakészletre épülő turionos noteszét.

  • Notebook-iránytű

    Cikkünkben útmutatóval szolgálunk az ideális noteszgép kiválasztásához, és persze pár konkrét tippet is adunk.

  • Asus W2V csúcsnotesz

    Az Asus W sorozatú noteszgépei mindig is kategóriájuk csúcsát képezték. Írásunk a W2V modellt mutatja be.

  • Acer-ász

    Athénben jártunk az Acer sajtókonferenciáján, ahol megismerhettük a cég üzleti eredményeit és legújabb termékeit.

Előzmények