LG UN7400: hagyományos LED LCD tévé a tesztpadon

Nálunk járt a 4K felbontású, HDR támogatású, webOS okostévé rendszerrel megtámogatott televízió.

Képminőség

A készülékbe egy házon belül fejlesztett és gyártott, 55 hüvelykes, 4K felbontású IPS LCD panel és saját képfeldolgozó chip került. A képalkotási eljárásból fakadóan – ellentétben a vállalat OLED készülékeivel – a tökéletes, 0 cd/m² fényerejű fekete, valamint a végtelen natív kontraszt megjelenítésére nincs mód. Ezt a műszeres méréseink is igazolták, és egy OLED készülék mellé téve szemre is látszódik a különbség, vagyis az UN7400 esetében a "fekete" sokkal inkább sötétszürke.

Hirdetés

[+]

A kontrasztosság közepes, és amennyiben ezzel valaki nem lenne elégedett, akkor bekapcsolhatja a Dinamikus kontraszt funkciót. Ez markánsabbá teszi a különbséget a sötét és a világosabb képrészletek között, viszont az is igaz, hogy hatására a finomabb átmenetek egyszerűen eltűnnek. A tónusok ideális beállítások mellett természetesek, tiszták, a műanyag harsányságnak szerencsére nyoma sincs. A készülék még a kritikusnak számító tartalmak (emberi bőr, árnyékos mező, mesterséges fényben hullámzó víz) problémamentes visszaadásával jól boldogul. A Dinamikus szín funkcióval elméletileg erőteljesebbé tehetőek a színek, és ilyenkor figyelemfelkeltőbb lesz a képi világ, viszont cserébe természetellenesebb is.

[+]

A modell támogatja a nagy dinamikatartományú tartalmak megjelenítését, ám mivel a maximális fényerő kicsi, 350 cd/m², emiatt a HDR effekt nem túl látványos. A termék megkapta a vállalat konverziós eljárását, amelynek köszönhetően HDR hatásút tud varázsolni a hagyományos SDR anyagokból is. Ez jól hangzik, de csak papíron működik, hiszen olykor be-becsúsznak hibás, oda nem illő árnyalatok is, ami elég rosszat tesz az összhatásnak.

A készülék Direct-LED háttérvilágítási eljárást kapott, ami azt jelenti, hogy a fénykibocsátó diódákat rács alakzatban helyezték el a panel mögött. Ez elméletileg lehetővé tenné kiemelkedő homogenitás elérését, azonban műszeres méréseink arról tanúskodtak, hogy a sarkoknál ezzel kisebb probléma akad. Az egyes képtartományok közti eltérés így elérheti a 19 százalékot is, de szerencsére az átmenet nem markáns, így hétköznapi használat során felhősödés, foltosodás nem látható.

Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]

A mozgásmegjelenítés során komolyabb anomáliákat nem tapasztaltunk. Utánhúzás nincs, az objektumok körül nem tűnt fel remegő aura, és duplikálódásba sem futottunk bele, valamint akadozás sem jelentkezett. A vállalat magasabb kategóriás modelljeiben megismert gamer funkciók (dinamikusan változó képfrissítési ráta, alacsony késleltetés mód) innen hiányoznak. Az input lag méréseink szerint 16,7 ms, ami ma már nem számít különösebben kiemelkedőnek a tévés szegmensben, de attól még egy jó eredmény, ami a játékosok számára fontos információ lehet. A betekintési szög terén abszolút jól teljesít a készülék, csak kiszorított pozícióból, 160-165 fok környékéről kezd érződni az árnyalatok enyhe fakulása, ám invertálódástól nem kell tartani.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények