Hirdetés
Képminőség
Panel
A vállalat döntéshozói ezúttal is egy saját fejlesztésű Nano IPS panel mellett tették le a voksukat, egész pontosan egy 16:9 képarányú, 3840x2160 (4K) képpont felbontású, 31,5 hüvelyk képátlójú, 139,3 ppi pixelsűrűségű kijelzővel látták el a megjelenítőt. A képernyő felületét bevonták valamilyen speciális anyaggal, ami hatékonyan oszlatja el a külső fényeket és csökkenti a tükröződést.
A háttérvilágításért a WLED-ek felelnek, amelyeket egy speciális filmréteggel egészítettek ki, ez elnyeli a fény bizonyos hullámhosszait (például a fölösleges sárgákat és narancssárgákat, ami pontosabb pirosakhoz vezet). A fényerő beállítását nem PWM-mel oldották meg, tehát az elektronika nem villogtatja a képernyőt a fénysűrűség csökkentése érdekében, ami pozitívum. A maximális képfrissítési frekvencia 60 Hz, és a monitor támogatja a FreeSync eljárást, amit kipróbáltuk az AMD hivatalos demójával, és bebizonyosodott, hogy működik a valóságban is.
HDR
A DisplayHDR 600 minősítésű monitor biztosítja a nagy dinamikatartományú tartalmak megjelenítését, és a 750 cd/m² maximális fénysűrűségnek köszönhetően a HDR effekt érzékelhető és kellően látványos. A monitort ellátták egy olyan technológiával, amely elméletileg képes a hagyományos SDR anyagokból HDR-szerűt varázsolni, de az az igazság, hogy ez nem működik hibátlanul, hisz a végeredmény olykor természetellenes, így ezt nem igazán erőtettük. A legkisebb mért fénysűrűség 13,22 cd/m², ami kellően alacsony ahhoz, hogy éjszaka, sötét szobában is lehessen használni úgy, hogy ne legyen zavaró.
Betekintési szög, homogenitás
A betekintési szög tekintetében hozza a kötelezőt a készülék, hiszen invertálódást nem tapasztalni, de 155-160 fok környékéről már markánsan érzékelhető a tónusok fakulása, torzulása. A műszeres mérések során kiderült, hogy a fényerő eloszlása nem tökéletesen egyenletes, az egyes képtartományok közötti eltérés elérheti a 15,73 százalékot is. Viszont az is igaz, hogy az erősebb és a gyengébb megvilágítású területek között nincsenek éles határvonalak, ennek köszönhetően nem kell tartani foltosodástól vagy felhősödéstől.
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]
Válaszidő, input lag
A válaszidő 14 ms (g2g), ami több fokozatban egészen 5 ms-ig csökkenthető, és ilyenkor sem tapasztalható zavaró utánlövés effektus. Az input lag terén jól teljesít, ugyanis 16,3 ms-t mértünk, ami jó értéknek számít, és ez a játékosoknak meglehetősen fontos lehet.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!