Képminőség, panel
Az LG általában az IPS paneleket részesíti előnyben monitorainál, ám ezúttal a TN technológia (8 bites) mellett tették le a voksukat. Erre már korábban is volt példa, tehát azért előzmény nélkülinek nem nevezhetjük a dolgot. Egészen pontosan egy 23,6 hüvelykes, 1920x1080 képpont felbontású, azaz Full HD kijelző került a termékbe, így a pixelsűrűség 93,3 ppi. A képernyőt ezúttal is bevonták valamilyen speciális anyaggal, amely mattá teszi és hatékonyan csillapítja a tükröződést, illetve oszlatja el a zavaró külső fényeket.
A háttérvilágításért felelős LED-eket a keretbe építették. A fényerő beállítását nem PWM-mel oldották meg, aminek köszönhetően az elektronika nem a képernyő villogatásával csökkenti a fénysűrűséget, ami pozitívum. A hivatalos gyári adatok szerint a maximális fényerő 300 cd/m², de nekünk sikerült belőle 323,3 cd/m²-t kipréselni. A legkisebb fényerő 2,09 cd/m², azaz ha valaki sötétben szeretné használni, úgy, hogy ne legyen zavaró, azt is megteheti. A modell nem támogatja a HDR tartalmak megjelenítését, de ez nem is nagyon lepett meg minket.
A monitor megkapta az AMD FreeSync technológiát, a maximális frissítési frekvencia 144 Hz-ig tolható ki. A változtatható frissítési frekvencia vizsgálatához az AMD hivatalos demóját, illetve egy-két játékot próbáltunk ki. A teszt során arra jutottunk, hogy ez a szolgáltatás kifogástalanul működik. A TN panelek egyik legnagyobb hátránya a kis betekintési szög, és hogy ez így van, az ezúttal is beigazolódott. Sajnos. E téren a monitor kifejezetten gyengén teljesít, már 140 fokos szögből érzékelhető a tónusok fakulása, 160 fok környékéről pedig egyes árnyalatok konkrétan sárgává-szürkévé válnak, ami borzasztóan néz ki. Ez persze nem gond szemből, középről nézve, viszont irodai használat során már problémát jelenthet, ahol előfordulhat, hogy többen állnak körül egy kijelzőt.
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]
A keretben elhelyezett fénykibocsátó diódák által szolgáltatott háttérvilágítás eloszlása ezúttal sem tökéletesen homogén, az egyes képernyőtartományok között akár 17,08 százalékos eltérés is előfordulhat. Ám mivel az átmenet finom az egyes zónák között, zavaró felhősödés, foltosodás a mindennapi használat során nem igazán érzékelhető. A műszerrel 17,7 ms input lagot mértünk, ami ma már közepes értéknek számít. Szintén a játékosoknak lehet fontos, hogy a válaszidő egészen 1 ms-ig (g2g) gyorsítható négy fokozatban, és ráadásul úgy, hogy a monitor egyáltalán nem produkál zavaró túllövést.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!