Huawei MateBook 14 (2021): vérfrissítés

A cég az utolsó váltásnál kizárólag a belsőre koncentrált, így kívülről semmit sem változott a notebook.

Tapasztalatok

Kijelző

A MateBook 14-et alapvetően munkára szánja a Huawei – ezt a komponensek mellett az erre a célra jobb, 3:2 képaránnyal rendelkező érintésérzékeny képernyő is mutatja. A 2160x1440 pixeles felbontás ezen a méreten tűéles képet ad, ehhez pedig 350 cd/m² maximális fénysűrűség és 1590:1 kontrasztarány tartozik – mindkettő remek érték, igaz, szükség is lehet rájuk, a kijelző felülete ugyanis tükröződik.

[+]

Hirdetés

A képminőséget tovább javítja a jó színhűség (a színtér mérete viszont lehetne nagyobb) és a viszonylag egyenletes fénysűrűséget biztosító háttérvilágítás is.

[+]

Használat közben

A Huawei a két ventilátorral dolgozó, viszonylag nagy teljesítményű hűtőrendszert inkább a csendre, mintsem a maximális teljesítményre hangszerelte, ami ugyan a számítási kapacitást némileg csökkenti, de így nemcsak alacsony, de még egész magas terhelés mellett is kifejezetten halk marad a MateBook, kicsit is zajosabb környezetben gyakorlatilag észrevétlen marad működése.

Mint az alábbi grafikonokon is látszik, a Performance üzemmód bekapcsolása elsősorban a CPU tempóját befolyásolja: normál üzemben 25, tuningolva 30 watt körüli fogyasztásokat láthatunk hosszabb távon, és ennek megfelelően emelkedik a processzor hőmérséklete és órajele is. Fontos, hogy a terhelés elején mindkét profil ugyanazokkal a paraméterekkel dolgozik, de normál üzemben ezt a tempót csak körülbelül fél percig tartja, míg Performance módban bármeddig.

A burkolat, ahogy azt az ilyen kialakítású notebookoktól megszokhattuk, egyben hőátadó felületként is viselkedik, aminek előnye a hűvösebb CPU, hátránya viszont, hogy notebook elég érezhetően melegszik, alul és felül is találhatunk 40 °C körüli helyeket, de a csuklótámasz sem éppen szobahőmérsékletű.

[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés