Hirdetés
Játékvezérlők
Nyakunkon a Microsoft legendás repülőszimulátorának új verziója, mely PC mellett immár Xbox One-on is tiszteletét teszi; a Flight Simulator új kiadása alkalmából pedig biztosan sokan terveznek beszerezni egy új játékvezérlőt. A Thrustmaster elsősorban kormányairól és kontrollereiről híres, kínálatukban azonban botkormányokat is találunk, a 11 000 forintos T.Flight Stick X pedig nem is számít rossz vételnek a belépőszinten.
A joystick 12 gombja és 4 tengelye egyedileg konfigurálható abban az esetben, ha a népszerűbb repülőszimulátorokhoz készített sémák nem elégítenék ki igényeinket, emellett dedikált “gázkart” is találunk a bottól balra, mely gyakorlatilag egy ujjal vezérelhető tolókapcsoló. Miután végeztünk a kapcsolók testreszabásával, nem kell azon aggódnunk, hogy mi lesz, ha másik gépen is használnánk a perifériát, hiszen az beépített memóriával is rendelkezik, így nem kell minden csatlakoztatás után újra beprogramozni az összes gombot.
Jóval univerzálisabban használható az a Thrustmaster eSwap Pro kontroller, melynek érkezéséről november elején adtunk hírt. A Playstation vezérlőjére jellemző grafikával és gombkiosztással ellátott beviteli eszköz gazdag testreszabási lehetőségekkel bír, igény esetén például cserélgethetjük a D-padot és az analóg karokat, de a szoftveres programozhatóság is jó pontot érdemel, hiszen változtatható funkciójú kapcsolóból összesen 16 darabot találunk a kontrolleren. Ezért a fajta szabadságért mélyen a zsebünkbe kell nyúlni, ugyanis 52 000 forint körüli áron juthatunk hozzá az eSwap Próhoz.
Cikkünk utolsó két szereplője az autószimulátorok kedvelőinek lehet érdekes, közülük is főleg azoknak, akik most szeretnének elkezdeni komolyabban is foglalkozni a dologgal, és időszerűnek tartják lecserélni tizenezres kormányukat. A Thrustmaster T150 RS Pro kicsivel kevesebb, mint 60 000 forintos árával kiváló jelentkező lehet a szerepre, hiszen 28 centiméter átmérőjű kormánykereke a két végpont között 1080 fokos fordulatra képes, a force feedback funkciónak köszönhetően pedig kaphatunk némi visszajelzést is a virtuális pályákon történő dolgokról is. A szett része egy hárompedálos konzol is, így a kuplungot is használhatjuk a játékokban, a sebességváltásra pedig a kormánykerék mögötti fém váltófülek szolgálnak.
Még ennél is olcsóbb választás az 53 000 forintos Thrustmaster TMX, mely szintén képes az erővisszacsatolásra, a 28 centis kerék azonban már “csak” 900 fokot tud fordulni, pedálból pedig csak kettőt fedezhetünk fel a mellékelt konzolon. Persze kezdésnek ezzel sem járhatunk rosszul, főleg, ha egyelőre még csak a versenyzés alapjainak elsajátításánál tartunk, és vezetéstechnikánk fejlesztését csak későbbre tartogatjuk.
SidCorky