GoPro HD Hero2: egy sportkamera evolúciója

Felhasználási módok

Háromféle szettet kínál a gyártó a kamerához. Az Outdoor kiszerelésben megtalálható a kamerán kívül egy vízhatlan, átlátszó, stapabíró műanyagház, egy fejpánt, egy mellpánt, egy sisakpánt, illetve két speciális modul, amellyel például kerékpárra szerelhető fel. Az autós és a szörfös kit értelemszerűen olyan perifériákat tartalmaz, amelyek segítségével a kocsi karosszériájára vagy belső terébe, illetve a deszkára applikálható fel a termék. E modulok használatához nem szükséges szerszámkészlet, pár perc alatt puszta kézzel fel- és leszerelhető a kamera.

Kamkorder

Hirdetés

A Full HD mód felbontás már lassan alap lesz az ilyen extrém sportkameráknál is. Itt a különlegességet az jelenti, hogy a 170 fokos látószög mellett használható 127, illetve 90 fokos látószög-beállítással is. Mindhárom esetben másodpercenként 30 képkockás rögzítési sebességet biztosít. Akinek ez nem elég, az választhatja az 1280x960 pixeles felbontást (csak 170 fokos látószög), hiszen ilyenkor akár 48 fps-re is képes. 720p esetén (1280x720 felbontás, 170°/127°/90°-os látószög) a 60 fps is elérhető. Sőt amennyiben valaki megelégszik a 848x480 képponttal (170°), hisz a YouTube-hoz ez is tökéletesen elég, akkor akár 120 fps is kiválasztható.

Kevés fényben is egész jó videókat lehet vele készíteni, mint azt az itt látható példák is mutatják. Ám sötétben nem az igazi, ugyanis ilyenkor bezajosodik a kép.. A színeket egész szépen adja vissza, de nyilván jobb ideális körülmélnyek között használni. Személy szerint a WVGA (848x480) képmódot favorizáltam. Emellett szól a másodpercenként 120 képkockás rögzítési sebesség, illetve, hogy ez foglalja a legkisebb helyet. Egy átlag méretű monitoron szerintem nincs ember, aki megmondja a különbséget a Full HD-hoz képest. Sőt próbára tettük egy 46 hüvelykes tévén is, és ott is jól mutatott, a hagyományos kábeles tévéadásoknak például a simán odavert képminőség terén. A beépített mikrofonnal viszont nem voltunk elégedettek. A műanyag készülékház szinte teljesen felfogja a külső hangokat, ugyanakkor az összes ki- és bekapcsolással járó zajt iszonyúan felerősíti. Bár csatlakoztatható hozzá külső mikrofon, a házon ennek nem vágtak lyukat.

Fényképezőgép

A HD Hero 1-gyel ellentétben, amely maximum 5 megapixeles felbontást garantált, ez a darab már lehetőséget nyújt 8 (3200x2400 képpont, 127 fokos látószög), illetve 11 (3840x2880 képpont, 170 fokos látószög) megapixeles fényképek elkészítésére is. De persze aki akar, az maradhat az 5 MP-nél, egy átlagos felhasználónak ennél valószínűleg nincs is többre szüksége. Amíg korábban másodpercenként "csak" három fotót lehetett lőni, addig most már akár ennyi idő alatt tíz kép elkészítésére is mód nyílik a sorozatfelvétel funkciónak köszönhetően. Ezen kívül természetesen az önkioldó használata is biztosított.


A gyártó azt állította a termékleírásban, hogy az új verzió már sötétben is remekül muzsikál. Hát, a képeken, illetve videókon látszik, hogy ez azért nincs teljesen így. Kevés fény esetén hajlamos bezajosodni, illetve sokszor el is mosódik a fotó. Érdemes ilyenkor valamilyen stabil támaszt keresni, úgy sokkal jobb lesz a végeredmény. A kisméretű LCD kijelzőn nem is látszódik, ha rosszul sikerült, csak a számítógépre történő feltöltés után. Úgyhogy az a legbiztosabb, ha egy témáról több fotó is készül.


A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • GoPro

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés