Hirdetés

Fractal Design Meshify C: teljesen behálózva

A sokak által kedvelt és általunk is jónak ítélt Define Mini C szellőzésre kihegyezett testvérét próbáltuk ki.

Hirdetés

Szerelés, próba, értékelés

Tapasztalatok

Egy kisméretű ház nyilvánvaló hátrányból indul, mikor a szerelhetőséget vizsgáljuk, hiszen egyszerűen nincs annyi hely sem a kezünknek, sem a komponenseknek, mint egy teljes méretű toronyban. Ezt figyelembe véve a Meshify C nem teljesít rosszul: egyrészt igényes kivitele miatt sorják, éles peremek nincsenek, a rengeteg (és a kábelátvezetőknél gumival burkolt) kivágás miatt pedig viszonylag könnyű a kulturált belső kialakítása.


[+]

Tesztre használt ASUS Z170-Deluxe alaplapunk esetében nem is volt gond a beszerelés, a Fractal Design Celsius S36 vízhűtésnél azonban már korlátokba ütköztünk: a radiátor miatt a 3,5”-es keretről le kellett mondanunk, és grafikus kártyából is csak egy kisebb méretű példányt tudtunk beépíteni a házba. Persze az előlap mögé épített, befelé dolgozó radiátor nem éppen ideális, hiszen befelé fújja a meleg levegőt – akinek fontos a vízhűtés, az a Meshify C esetében akkor jár a legjobban, ha az előlapnál három befelé dolgozó ventilátort helyez el, és felülre épít be egy 240 mm-es kompakt rendszert.

Miután az előlapot lepattintottuk és néhány csavar kioldása után a tápegységet takaró lemezt, illetve a HDD-k keretét is kivettük, kényelmesen a helyére tudtuk szerelni a vízhűtés méretes radiátorát. Ezután következett a kábelek elrendezése, amely nem okozott gondot: a tesztre használt Be Quiet Straight Power 11 850 W tápegységet először a tartókeretre szereltük fel, utána csúsztattuk be a helyére.


[+]

Az alaplaphoz, grafikus kártyához, SSD/HDD-hez futó kábeleket mind-mind könnyedén el tudtuk vezetni és rögzíteni az alaplapi tálca mögött, ahol elegendő rögzítőfület alakítottak ki a gyárilag mellékelt három tépőzáras hurkon kívül is. A rendelkezésre álló, körülbelül 20-25 mm hely is bőven elég a vezetékek számára, így tényleg könnyű egy gusztusos kinézetű gép felépítése – egyetlen apró probléma, hogy táp mögött összetorlódó kábelekre a vízhűtés miatt eltávolított lemez nyílásán keresztül rálátni, illetve ez a kábelcsomag igencsak megnehezíti az alul elhelyezett HDD szellőzését.


[+]

Tesztünkből nem maradhatott ki a szokásos zajcsillapítási vizsgálat sem, amelynél sajnos nem ért meglepetés minket: 72,2 dB(A)-s zajforrásunkat a Meshify C TG 69,9 dB(A)-ra „halkította”, ami nem nevezhető éppen hatékony csillapításnak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények