Hirdetés

DeepCool CL500: szellőzésből jeles

A DeepCool új háza hatalmas, rácsos felületeivel már ránézésre is egy jól hűthető ház benyomását kelti.

Szerelés

Sajnos csak szokásos tesztkonfigunk beszerelésének első szakaszában szembesültünk a ház legnagyobb negatívumával, ez pedig a festés minősége. Kicsit mostmár örültünk is, hogy a gépház eleje és teteje műanyagból készült, ugyanis a gyárilag becsavart csavarok kitekerése után láttuk, hogy bizony a csavarfejek elég csúnyán lekoptatják a fekete festéket a vázról. Ez volt a helyzet a hátul a bővítőkártyahelyeknél és a merevlemezkeretnél is, utóbbi esetében épp ezért különösen figyeltünk arra, hogy ne húzzuk meg a csavarokat a kelleténél jobban, de már ez is elég volt a kopáshoz.


[+]

Ezen túlmenően nem hittük volna, hogy egyszer ilyet írunk, de szívesen megnéznénk a körülményeket az összeszerelőüzemben, hiszen a lefóliázott, általunk elsőként kibontott gépház már ekkor tele volt porral, így egy portörléssel kellett kezdenünk az egész műveletet (és még így is maradtak helyek, amiknél már csak a képek szerkesztésénél vettük észre a port). Megemlítenénk még a ventilátorvezérlő felületét is, ami kifejezetten karcos volt már kibontás után, és ugyanezt láttuk külföldi tesztelőknél is. Persze ez már inkább csak szőrszálhasogatás, ki nézegeti egész nap a kontrollert, de az összképhez mindezek hozzátartoznak.

[+]

Miután megkezdtük a szerelést, különösebb fennakadásba nem ütköztünk, természetesen a tesztekhez használt ASUS Z170-Deluxe alaplapot, NVIDIA GeForce GTX Titan grafikus kártyát és Noctua NH-D15 processzorhűtőt probléma nélkül a helyére tudtuk tenni, utóbbi ráadásul akkor sem volt útban, amikor az EPS csatlakozót kötöttük a helyére, bőven volt hely a hűtő és a tetőlemez között a kezünknek.


[+]

Egyedül akkor gördült elénk akadály, mikor a tápegységet próbáltuk a helyére tenni, ugyanis sarokban található kitüremkedés miatt nem fért be, csak miután a merevlemezkeretet áttoltuk a legelső állásba.

[+]

Innentől problémamentes volt az előre bekábelezett tápegység rögzítése és a további kábelezés, az alaplaptálca mögött bőven volt hely a rendezgetésre, és a ház saját vezetékei (előlapi kivezetések, a hátsó ventilátor csatlakozója) elég hosszúnak bizonyultak még egy microATX alaplaphoz is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés