Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz poli27 #26358 üzenetére

    A modem cserés cucc sem egyértelmű teljesen. Ha a szerelő nem külsős, és hiba elhárítás IS a feladata (meg stb, azaz van ideje, és nem KELLene rohannia a köv címre), akkor át nézi a vezetékezést, konnektort cserél akár (régi "malac orrú"), vagy vezetéket is. Van, ahol valamilyen agyament idióta pl hagyományos 4 eres lapos vezetékkel (készülék zsinór) végezte el a bekötést. Pontosabban, ez hosszabb, mint a gyári zsinór, ami kevesebb mint 2 méter. Ez a zsinór pl időzített bomba. Van egy speciális rejtett hibája is, pl. Ha a külső ér valahol valahogy kicsit is érintkezik a belsővel, vége a jelátvitelnek. :K De elég, ha kicsit is elmozdul valamelyik végén. Azaz sokszor NEM elégséges a modem 230V-os újra indítása, érdemes újra bepattintani a helyére a zsinórt. A cél az is lenne, hogy ez a zsinór minél rövidebb legyen, de sajna a modemek eleve ilyen csatlakozásúak, azaz kikerülhetetlen a modul maga. Legalábbis az egyik oldalon. :B
    Amúgy, a fent írtak sem teljesen korrektek (már amit én írtam most), mert pl az IPTV-m kiépítését én csináltam meg magamnak anno. Természetes volt akkor, hogy készülék zsinórt használtam hozzá, kb 6 méter volt, és egyik végét be kellett kössem sodrással a bejövő vezetékre (lakótelep, falba fix két eres vezeték, beszakította valaki). Még sem volt SOHASE problémám ezzel, vagy e-miatt. ;) De azóta változott a helyzet, sokkal többen köttették be, meg nagyobb lett az internetek sebessége is, és egy bizonyos szint után már MINDEN hálózatos anomália igenis, számított/számíthat. Ki is cseréltem cat5-s utp-re, biztos, ami tuti alapon.
    (most meg optika lett, a meglévő UTP-n vissza küldöm a jelet az STB-re. :DDD )

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák