Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Matska #36 üzenetére

    "Nem lenne még késő belépni a Milc piacra (mind Nikon, Canon, Pentaxra vonatkozóan), ha sikerülne egy tisztességes rendszert felépíteni, hozzá való obikkal miegymással, versenyképes áron, megfelelő beltartalommal. Na most ezeknek az együttállása nem valószínű, hogy meglesz."

    Szerintem a canonnak mindene megvan hozzá. Van ef-m bajonettje, dualpixel autofokusza és amíg fejlesztenének rá natív üvegeket simán lehetne a canon dslr obikat adapterezve használni... Csak hát ahelyett, hogy összelegóznának egy rendes milc-et, inkább szénné butított unalmas vázakat dobnak ki, amik a kutyát sem érdekelnek.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • válasz Matska #36 üzenetére

    Nem követem mostanság az eseményeket, de ha a Canon belépne a MILC-be úgy hogy a mostani EF optikák rá mennek, ahhoz nem kell nagy ész hogy a meglévő egyébként kifogástalan 550D mellé úgy vennék egy FF szenzoros MILC-et mint a huzat. Véleményem szerint nincs olyan okostelefon és kompakt fényképezőgép se ami lenyom egy 550D+EF-S 15-85 IS USM + "Még nem létező FF szenzoros MILC"+EF 70-200 F4L IS USM eszközparkot.

    A hordozhatóság meg nem igazán érdekel, mert ha már úgy is viszem az állványt az egyik vállamon a másik kezemben a kofferben elfér két kompletten összeszerelt váz+obi, puskamikrofon, tucatnyi akku, stb. egyébként is gyúrok szal nem számít a súlya :D

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • DBob

    őstag

    válasz Matska #36 üzenetére

    "A kínai felvásárlás nem lenne feltétlenül baj, miután kb végtelen erőforrásokkal rendelkeznek, és egyre minőségibb cuccokat gyártanak"

    tl;dr: A kínai felvásárlás lenne a szög a koporsóban.

    Ha megnézzük milyen híres-neves márkák tűntek el az elmúlt 100 év alatt vagy alszanak tetszhalott állapotban, úgy mint Kodak, Cosina, Hasselblad, Mamiya, Polaroid, Ricoh, Rollei, Vivitar, Sunpack, FED, Pentacon/Praktica, Yashica (és még sok), világossá válik, semmi sem tart örökké.

    Az, hogy ma még van Nikon / Canon, nagyban köszönhető annak, anno ez a két cég folyton megreformálta egymást kergetve a 35mm-es filmet használó gépek piacát, szép lassan kiirtva maguk mellől a konkurencia nagyját a 90'-es évek közepére.
    Nézzük például a Canon-t. Középszerű rangefinder Leica klónként indultak, ennek ellenére pár évtizeddel később, kevesebb mint 10 évvel a mikroprocesszorok feltalálása után már alkalmazták azokat 1976-tól az AE-1 vázukban, ami a beépített csúcstechnológia ellenére a legtöbb konkurensnél olcsóbb is volt. Az A-1 1978-ban volt az első, ami zár-, és blendeprioritásos módot is támogatott programautomatika és manuális mód mellett, automata vakuval, motoros markolattal (5 fps). És ez "csak" a középkategória volt.
    A Canon F-1 vázak már 1972-re 9 fps sebességgel működő igáslovai voltak a sportfotózásnak (és minden más, professzionális felhasználásnak), és egészen 2016-ig kellett várni, hogy a Canon 1D X mkII le tudja gyúrni sebességben az 1984-es kiadású Canon F-1 HS gépet (14 fps-t tud mind a kettő). Már ekkor létezett timelapse kiegészítőjük, automata IR kapuval rendelkező kioldó, vagy éppenséggel távirányító távkioldó. 1986-ban kiadott T90 addig sosem látott feature listát prezentált, elnyűhetetlen kivitelben (nem ok nélkül Tank a beceneve), elérhető áron. És ezek még az automata fókuszálást mellőző FD modellek voltak. Az EOS széria bejelentésével meglépték azt, amit korábban csak koncepcióként és kezdetleges kompakt gépekben lehetett látni: automata fókuszt. De milyen automata fókuszt! A '90-es években már a szemeddel vezérelted melyik fókuszpont legyen az aktív. Nem a hátlapon matattál; ahova néztél a keresőben, oda fókuszált a váz!

    Viszont a digitális érában már sokat nem tettek hozzá a fejlődéshez. Sok, jó áron elérhető, és korában igen jó minőségű digitális kompakt gépet hoztak ki a 2000-res évek elején, ahogyan talán ők voltak az elsők is, akik a 300D-vel elhozták az $1000 alatti digitális tükörreflexes gépet a népnek. Ennek már 15 éve. Azóta gyakorlatilag a nevükből élnek. A Nikon története is felettébb hasonló a Canon történetéhez, ám azt ennyire részletesen nem ismerem (Canonos vagyok / voltam).

    "Jópár ismerősömnek sajnos az a komoly gép, ami úgy néz ki, mint egy tükörreflexes (még ha fingjuk sincs, mire való a tükör egy fényképezőben, mikor abban borotvákozni szokás.)
    Ennek a rétegnek meg a lapát tenyerűeknek, hasznos a tükrös méret és forma, így ezt a réteget is meg lehet tartani."

    Pontosan ez a baj. A tükörreflexes gép előnye az volt a filmes világban (ahonnan származik), hellyel-közzel ugyanazt láttad ami rákerült a filmre, a vázra szerelt optikától függetlenül (TTL)! Ma a tükörreflex egyetlen, apró előnye, hogy optikai a képút amit látsz a kioldás előtt, az-az a létező legkisebb a késleltetés a rögzíteni kívánt és a rögzített kép közt. Ez mára már marginális különbséggé változott, cserébe a mechanikai zár macerás, drága, kopik. De a Canon-Nikon duó mai napig azt a lovat üli meg a világban, amivel meghódították a világot 30-40 évvel ezelőtt. De ez a ló már haldoklik, mert a fizetőképes professzionális kereslet is egyre kisebb ezekre a gépekre; sok komoly profi fotós (profi = pénzért fotózik) már rég MILC gépekkel lövöldöz. A flagship gépek piaca, ami még egyelőre nincs nagyon kikezdve más gyártók, más jellegű gépeik által. De a több mint 2 millió forintba kerülő dSLR-ből nehéz kizárólag a piacon maradni.

    Ami miatt a kínai felvásárlás pedig végét jelenti majd a két brandnek: ha akarnának a kínaiak top fényképezőgépeket gyártani, már gyártanának. Nem arra várnak türelmesen, megvehessék ezeket a cégeket, és "na majd akkor". Helyette arra fogják a Canon és Nikon neveket használni, a Yongnuo és hasonló minőségű termékeket eladják a megvásárolt brandek neve alatt.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Matska #41 üzenetére

    az egy remek termék volt technikai szinten, amit elkúrtak. hosszútávon kellett volna nagyobb szenzoros milc is mellé, de egyébként a tipikus szaracanon fanboy-oknak tízszeresen is elég lett volna. de buta vázakat építettek köré, majd beárazták a sztratoszférába, aztán sírtak, hogy nem viszik.

    ne csüggedj, ha egy kapu bezáródik: máshol nyílik egy új. sérvkapu.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Matska #39 üzenetére

    hogy ne lenne töltény? az 1-es széria is tök jó volt, csak normális gépet kellett volna körérakni, normálisan árazni és normálisan kommunikálni. nem a mérnökökkel van gond, hanem mindenki mással, de azokkal nagyon.

    ne csüggedj, ha egy kapu bezáródik: máshol nyílik egy új. sérvkapu.

  • madgie

    titán

    válasz Matska #36 üzenetére

    Azért elég megnézni most a Hassy-t, a DJI lassan elnyeli, meg is látszik ez az X1D-n.

Új hozzászólás Aktív témák