- Szó szerint táptitán az FSP legfrissebb üdvöskéje
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen széket vegyek?
- 4K-s okosmonitort dobott piacra az ASUS
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen videókártyát?
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- SSD kibeszélő
Új hozzászólás Aktív témák
-
őstag
"A kínai felvásárlás nem lenne feltétlenül baj, miután kb végtelen erőforrásokkal rendelkeznek, és egyre minőségibb cuccokat gyártanak"
tl;dr: A kínai felvásárlás lenne a szög a koporsóban.
Ha megnézzük milyen híres-neves márkák tűntek el az elmúlt 100 év alatt vagy alszanak tetszhalott állapotban, úgy mint Kodak, Cosina, Hasselblad, Mamiya, Polaroid, Ricoh, Rollei, Vivitar, Sunpack, FED, Pentacon/Praktica, Yashica (és még sok), világossá válik, semmi sem tart örökké.
Az, hogy ma még van Nikon / Canon, nagyban köszönhető annak, anno ez a két cég folyton megreformálta egymást kergetve a 35mm-es filmet használó gépek piacát, szép lassan kiirtva maguk mellől a konkurencia nagyját a 90'-es évek közepére.
Nézzük például a Canon-t. Középszerű rangefinder Leica klónként indultak, ennek ellenére pár évtizeddel később, kevesebb mint 10 évvel a mikroprocesszorok feltalálása után már alkalmazták azokat 1976-tól az AE-1 vázukban, ami a beépített csúcstechnológia ellenére a legtöbb konkurensnél olcsóbb is volt. Az A-1 1978-ban volt az első, ami zár-, és blendeprioritásos módot is támogatott programautomatika és manuális mód mellett, automata vakuval, motoros markolattal (5 fps). És ez "csak" a középkategória volt.
A Canon F-1 vázak már 1972-re 9 fps sebességgel működő igáslovai voltak a sportfotózásnak (és minden más, professzionális felhasználásnak), és egészen 2016-ig kellett várni, hogy a Canon 1D X mkII le tudja gyúrni sebességben az 1984-es kiadású Canon F-1 HS gépet (14 fps-t tud mind a kettő). Már ekkor létezett timelapse kiegészítőjük, automata IR kapuval rendelkező kioldó, vagy éppenséggel távirányító távkioldó. 1986-ban kiadott T90 addig sosem látott feature listát prezentált, elnyűhetetlen kivitelben (nem ok nélkül Tank a beceneve), elérhető áron. És ezek még az automata fókuszálást mellőző FD modellek voltak. Az EOS széria bejelentésével meglépték azt, amit korábban csak koncepcióként és kezdetleges kompakt gépekben lehetett látni: automata fókuszt. De milyen automata fókuszt! A '90-es években már a szemeddel vezérelted melyik fókuszpont legyen az aktív. Nem a hátlapon matattál; ahova néztél a keresőben, oda fókuszált a váz!Viszont a digitális érában már sokat nem tettek hozzá a fejlődéshez. Sok, jó áron elérhető, és korában igen jó minőségű digitális kompakt gépet hoztak ki a 2000-res évek elején, ahogyan talán ők voltak az elsők is, akik a 300D-vel elhozták az $1000 alatti digitális tükörreflexes gépet a népnek. Ennek már 15 éve. Azóta gyakorlatilag a nevükből élnek. A Nikon története is felettébb hasonló a Canon történetéhez, ám azt ennyire részletesen nem ismerem (Canonos vagyok / voltam).
"Jópár ismerősömnek sajnos az a komoly gép, ami úgy néz ki, mint egy tükörreflexes (még ha fingjuk sincs, mire való a tükör egy fényképezőben, mikor abban borotvákozni szokás.)
Ennek a rétegnek meg a lapát tenyerűeknek, hasznos a tükrös méret és forma, így ezt a réteget is meg lehet tartani."Pontosan ez a baj. A tükörreflexes gép előnye az volt a filmes világban (ahonnan származik), hellyel-közzel ugyanazt láttad ami rákerült a filmre, a vázra szerelt optikától függetlenül (TTL)! Ma a tükörreflex egyetlen, apró előnye, hogy optikai a képút amit látsz a kioldás előtt, az-az a létező legkisebb a késleltetés a rögzíteni kívánt és a rögzített kép közt. Ez mára már marginális különbséggé változott, cserébe a mechanikai zár macerás, drága, kopik. De a Canon-Nikon duó mai napig azt a lovat üli meg a világban, amivel meghódították a világot 30-40 évvel ezelőtt. De ez a ló már haldoklik, mert a fizetőképes professzionális kereslet is egyre kisebb ezekre a gépekre; sok komoly profi fotós (profi = pénzért fotózik) már rég MILC gépekkel lövöldöz. A flagship gépek piaca, ami még egyelőre nincs nagyon kikezdve más gyártók, más jellegű gépeik által. De a több mint 2 millió forintba kerülő dSLR-ből nehéz kizárólag a piacon maradni.
Ami miatt a kínai felvásárlás pedig végét jelenti majd a két brandnek: ha akarnának a kínaiak top fényképezőgépeket gyártani, már gyártanának. Nem arra várnak türelmesen, megvehessék ezeket a cégeket, és "na majd akkor". Helyette arra fogják a Canon és Nikon neveket használni, a Yongnuo és hasonló minőségű termékeket eladják a megvásárolt brandek neve alatt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Akciófigyelő - Epic Store ajándékozás 13. nap: SIFU
- Szó szerint táptitán az FSP legfrissebb üdvöskéje
- Szólánc.
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Asszociációs játék. :)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Vicces képek
- eMAG vélemények - tapasztalatok
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest