Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz joysefke #165 üzenetére

    "Linuxos játék valóban annak van, aki szeret hackelni :) " - ezt így nem lehet általánosítani. Hekkelni jellemzően a Wine esetén kell, de egyszerűbb esetben ott is elég lehet csak a kellő egyéb program / win összetevő felrakása.

    A csomagkezelőkben lévő natív Linuxos játékok esetén semmi ilyen nincs, felrakod és játszol. Ez még az olyan komoly alkotásra is igaz, mint pl. a FlightGear.

    "Az más kérdés, hogy az emberek mikor jönnek ré, hogy a Linux pontosan olyan jó általános feladatokra mint a Windows....
    Amikor ténylegesen olyan jó lesz.." Mindennapi feladatokra ténylegesen egyszerűbb, jobb. Innen a Windowsosítás erős visszalépés lenne a rossz irányba.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • pakriksz

    őstag

    válasz joysefke #165 üzenetére

    a natív linuxos játékokkal nem kell hackelni... játékhoz nem közvetlenül kapcsolódva csak egy dologgal kell szenvedni: a video driverrel. Bár ha megnézem én mivel szenvedtem (out of range), és ha belegondolok hogy talán többen már fullhd monitorral játszanának dvi/hdmi-vel, akkor ez a probléma ott nem jön elő, szóval egy kattintás és egy újraindítás lett volna a driver telepítés.
    A steam telepítés pedig annyi volt, hogy beléptem a szoftverközpontba, és telepítés, várás, felhasználónév jelszó beírása, játék letöltésének megvárása, és indítás.

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • hallador

    addikt

    válasz joysefke #165 üzenetére

    Win 95-98 korszakban a linuxok sehol sem voltak szoftvertámogatottság, használhatóság szempontjából. A Win 95-98 architekturálisan volt szar, fagyott is rendessen , ha meg volt pakolva kétes szoftverekkel, de Linuxra pedig pár vackon kívül nem is léteztek szoftverek, egy felbontás-/képfrissítés-állításhoz pedig már mestervizsga kellett. Ehhez képest a jelenlegi Linuxok kezesbárányok. Szerintem az olló a Linux és Windows között inkább zárult, mint nyílt (használhatóságban)

    Igen ezért írtam, hogy a mai Linuxok, nem a Debian Hamm-ra gondoltam logikusan. Meg azt sem kellene elfelejteni, ismét, hogy a Microsoft 1975-ben alakult a Linux meg 1991-ben, tényleg sehol nem volt.... De azért valljuk meg őszintén szted itt van aki nem tudja? :)

    Honnan veszed, hogy a Winek fele nem legális? Mint mondtad, a legtöbb laptop OEM eredeti Winnel jön...

    Ezt most komolyan kérdezted? :D De szerintem Ők honnan tudják, Magyarországon 41 - 44 % között mozog éppen...

    Manapság már eljutottunk oda, hogy a mindennapi programok beszerezhetőek freeware.

    Szted, ha windows-a van valakinek, akkor melyik programot fogja a juzer használni? Persze, hogy a tört Office-t...

    Linuxos játék valóban annak van, aki szeret hackelni :)

    Igen szoftver központban kikeres, telepít, vár, és elindít na a Windows alatt, meg nexteket, meg serial sode-okat, meg lehet, hogy még restartolni is kell, tényleg...
    Próbáld ki mert sztem nem própáltál linuxon játszani mostanában.

    Másrészt pedig azt sem tudod mennyibe kerül manapság egy PC-s játék... Elárulom 10990Ft a legjellemzőbb ár, 100 dollárért én még nem láttam játékot. Arra pedig külön kiváncsi leszek, hogy hányan fognak azok közül eredeti játékot venni, akik még a Windowst is lespórolják a játék-gépről.

    Te mit szeretnél a mutyik országától... Milyen lespórolják? A Mutyi nem fentről jön, hanem a legalsó rétegekből...

    Nekem elárulhatod, de azért ezt elárulhatnád nekik mert ők erről nem tudnak, majd hívd fel őket, hogy rosszul tudják ;)

    Amikor ténylegesen olyan jó lesz..

    Persze, meg ha majd a Windows-ra valóban jönnek azok a dolgok, hogy majd nem lehet törni, akkor majd meglátjuk, hogy mennyi user-t fog érdekelni, hogy ugyanolyan jó-e?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák