Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pakriksz

    őstag

    válasz sh4d0w #15 üzenetére

    pont ezt csinálta a radeon hd 5770-nél a zárt amd driver, telepítés után egy out of range fogadott, mivel nem tudott EDID infot letölteni a monitortól, ezért 1600x1200-ra állította a felbontást, ami persze az 1280*1024-es monitornak nem tetszett, és xorg.conf-ban kellett kisebb felbontásra kényszeríteni. (egyáltalán érhetetlen hogy a driverben miért 1600x1200 a default felbontás)

    Egyébként én is kipróbáltam a steamet, azon belül a HL2-t és a rochard-ot, és frankón mennek, azt leszámítva, hogy teljes képernyős módban fehér képernyőt kapok, ablakban megy rendesen, de ez megint csak az amd driver számlájára írható ahogy gyanítom...

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz Phvhun #107 üzenetére

    Ez csak a fejlesztőktől függ. Csak egy hash ellenőrzést kéne megvalósítaniuk, és aki egy bitet módosított a játékában, azt levágja a szerver.
    Én operation flashpoint multiztam sokáig, az a játék szanaszét modolható volt, és modok is futottak a multis szervereken. Be lehetett állítani az ellenőrzést úgy hogy csak kiírja csatlakozáskor hogy vigyázat xy-nál nem stimmel a betöltött tartalom, de azt is hogy azonnal kivágjon a szerver ha nem stimmel minden.

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz leeate #154 üzenetére

    milyen java programokat? Én több java programot is írtam, és a legkisebb módosítás nélkül működtek linuxon. Volt grafikus felületes is, és konzolos servlet is.
    Sőt! ARM-os gépen amin linux futott, is gyönyörűen futott mindez,

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz rt06 #156 üzenetére

    lehet oracle java-t is felrakni.

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz joysefke #165 üzenetére

    a natív linuxos játékokkal nem kell hackelni... játékhoz nem közvetlenül kapcsolódva csak egy dologgal kell szenvedni: a video driverrel. Bár ha megnézem én mivel szenvedtem (out of range), és ha belegondolok hogy talán többen már fullhd monitorral játszanának dvi/hdmi-vel, akkor ez a probléma ott nem jön elő, szóval egy kattintás és egy újraindítás lett volna a driver telepítés.
    A steam telepítés pedig annyi volt, hogy beléptem a szoftverközpontba, és telepítés, várás, felhasználónév jelszó beírása, játék letöltésének megvárása, és indítás.

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz #32839680 #217 üzenetére

    "Nem hiszem el hogy ennyi év után nem tudtak volna eljutni odáig hogy minden program/játék/driver letöltés után next next finish módon települ."

    Mert sokkal egyszerűbb úgy hogy alkalmazásbolt megnyit, rákeres, kiválaszt, klikk install ;) tudod nem véletlen hogy mobil os-en is így megy...

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz #32839680 #236 üzenetére

    ja hát soha sem fordult elő még olyan hogy az infrastruktúrával gond volt, és pár percig nem volt elérhető... JA várj, pont a gugli összes szolgáltatásával fordult elő ilyen a múlt héten... meg kb havonta az microsoftnál.
    Te most komolyan új vagy a netes témában? Mert aki pár hónapnál régebben netezik, biztos többször találkozott már olyannal hogy a helyi netelérése jó, még is egy bizonyos szervert nem tud elérni a hálózatproblémák miatt... féjszbúkkal kell probálkozni, az a hulladék kb naponta lerohad :)

    De mi ezzel a probléma, windowson ennyi sincs, ott kézzel kell levadászni a telepítőt innen-onnan meg hozzá a függőségeket(amikről általában a program indításkori hibaüzenetből lehet értesülni utólag), indítani, meg kiválasztani a telepítés helyét, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz #32839680 #248 üzenetére

    De szerencsére nem így működik (vagy is működik így is, de ritkán van erre szükség), hanem egyszerűbben a csomagkezelővel, ahol csak ki kell választani és mindent megcsinál. Végig automatikus, nem kell beavatkozás, azt sem kell nézegetni, hogy amit letöltesz az most tényleg az a program vagy egy ugyanakkora méretű spyware és vírusgyűjtemény, mert megbízható és fix forrásból jön, ráadásul a függőségeket is elintézi, ellenben a wines típusú telepítésekkel.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz Phvhun #252 üzenetére

    delphit és object pascalt hagyni kéne végre békében nyugodni. Abból jó nem igazán sült ki soha. Nem rég egy kisebb csapat, az amúgy jónak induló játékát, ezzel a nyelvvel hozta össze a 2000-res évek szintjére (GPU használat szinte nuku, több szál nuku)
    Adobe cuccok pl nekem alkalmatlanok munkára, bár én gimp-et tanultam meg, nem PS-re rágyepesedve próbáltam gimpre váltani. (a PS CS6-ot kipróbálva borzasztó, zavaró és használhatatlan felülettel találkoztam, ami túl van "csomagolva", az új "feature" a 3d modellre való festés, pedig katasztrofális minőségű így használhatatlan). Autodesk cuccok (3ds maxot használok) vs Blender között, is megszokásbeli és max pluginkompatibilitásbeli különbségeket látok, hiszen a blenderben már jópár olyan feature van ami a MAX-ból hiányzik, vagy egyszerűen gagyin van megoldva (pl textúra bake, vagy 3d textúrázás, textúrafestés, pontosság), jópárszor elgondolkoztam rajta hogy le kéne szokni a maxról.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Új hozzászólás Aktív témák