Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz Segal #10 üzenetére

    Mennyi ilyen ember van te jó ég... Volt 1 munkatársam, 19 éves csávó, szóval még nem is valami nyugdíjas aki nem értene hozzá, és mondja hogy talált 1 külföldi oldalt ami most indult és nyitási akciók vannak fillérekért dobálják a gamer laptopokat, hogy ő rendelt is 1 Asus rogot 50 ezerért :D mondom neki az tuti átverés, hogy biztos nem valódi bolt, mondom küld majd át a linket, át is küldte délután, néztem kb az összes létező jobb laptopot árulták, a legdrágább amúgy 2millás Alienware is 200 ezer Ft-nak megfelelő dollár volt :) Az egyszerűbb amúgy 200 ezres netezős gépek 15-20 ezrek voltak... De az oldal tényleg nagyon igényes volt, sőt sok rendes boltnál is igényesebb, flash felület, sok laptopról 360 fokos forgatási lehetőség stb de hát ilyen árakon ez egyértelmű átverés... természetesen munkatárs soha nem kapta meg a laptopot, de nem ment utána nem tett feljelentést... (nem mintah bármit is ért volna) 1évre rá ugyanez a munkatársam jön hogy a facebookon talált 1 hirdetést hogy (nem emlékszem már valamelyik) mobil szolgáltató 500ft-ért osztogat új iphone és samsung telokat 1 rövid ideig, mondom neki ilyen nincs, semmi sincs ingyen vagy majdnem ingyen mert az valakinek mindig pénzbe kerül, és amúgy is előzőleg hogy jártál... de hogy ezt a fészbukon reklámozzák és az indexen is írnak róla hogy igaz... meg a bolt is magyar, hogy ő rendelt is 2db aktuális iphont postával együtt 3000Ft-ért... :DD jó mondom majd küld el. El is küldte az indexes cikket és a oldalt is, na az indexes link 10km hosszú, ami amúgy 1 full indexes kinézetű kamu oldalra vezet ahol írnak erről a lehetőségről. A bolt meg full gagyi és kb google fordítós magyar... regisztrálni kellett a vásárláshoz és meg kellett adni a bánkártya összes adatát stb :D persze munkatársam mindent megadott... Mondtam is neki hogy ez 100% átverés, de ő hogy biztos nem csak én mindenre azt mondom ami olcsó... de ha átverés is nem érdekli, 3000Ft-ba nem hal bele , mondom neki nem a 3000Ft a lényeg hanem hogy megadtad valakinek a személyes adataidat meg a bankszámlád összes adatát amivel online bárki vásárolhat, aztán csak nézett rám hogy akkor most le tudnak venni róla pénzt? , mondom le mindet. :D De hogy ennek mi lett a vége azt nem tudom mert rá pár napra felmondott és azóta semmit se tudok róla, igazából soha nem bírtam öt, mindig ő jött oda hozzám mert tudta hogy én ilyen tech kütyüs ember vagyok :) szóval én magamtól nem kerestem... Viszont pár hétre rá az index is megírta hogy csalók felhasználták a nevüket és a felületüket lemásolták, és az adott mobil szolgáltató is nyilatkozott hogy nincsenek pár 100ft-os mobilok... Viszont ekkor a hírhez érkezett kommentek közt vagy 1 tucat hasonló csaló oldalt linkeltek be mások, és csak pislogtam hogy mik vannak. A legdurvább 1 olyan külföldi oldal volt akik világszerte ingyen postáztak robogókat, golfkocsikat, rohadt nagy modern vezethető fűnyírókat és homokfutó buggykat :D A legdrágább buggy is fél milla volt, miközben valódi ára közel 10 milla... de ők elküldik fél milláért ingyen XD hozzáteszem ez volt az ár szerinti rendezésbe a legdrágább termék, szóval a sok robogó, meg hiperszuper fűnyíró mind olcsóbb volt :D elképzelem azt aki ezeket megveszi mit gondol, majd jön a kamion és a háza előtt lerakják konténerben a buggyt :D vagy a millás robogó megérkezik 100 ezerért postán :) és tuti hogy rendszeresen rendelnek ezekről az oldalakról, időnként lekapcsolják őket, ez a oldal is rá pár hétre már nem létezett, de addig gondolom jó pár embert átvertek és csinálnak 1 másikat másik névvel... Azóta több ember is kérdezgette tőlem hogy ez meg ez a oldalról megéri-e rendelni, többnyire mind mobilt akart fillérekért, de ők hallgattak rám és nem rendeltek, viszont wishről hiába mondtam hogy ne, jó pár ismi rendelt VGA-t , természetesen mindegyik 10 éves átírt biosos szart kaptak, van is nálam 1 ilyen 1050Ti, de be se kapcsol vele a gép, mert windoz betöltésnél végtelenszer újra indul, haver aki rendelte ingyen odaadta, neki megy vele a gép csak 3d terhelésnél azonnal kikapcsol, nekem régi lga775-ös gépbe kellett volna hogy legyen kép, nincs abba gépembe vga, de így még oda se jó... külön poén hogy 16db-ot akart kapásból rendelni hogy majd ezzel fog bányászni XD mondom ahhoz ez akkor is kevés lenne ha valódi lenne, de hogy jó lesz ez, meg olcsó, (25 ezret dobott ki) de legalább végül csak 1db-ot rendelt próbának :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák