Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz t72killer #28 üzenetére

    Mondjuk szerintem a legtöbb meg az átlag felhasználók nem éreznek ebből szinte semmit. Mert ők nem turkálnak a beállításokban, nem akarnak mindent átállítani, stb.
    Olyan 10 év Linuxozás után most nyár óta W10-et használok éppen, mert egy szoftver csak azon van meg, és konkrétan semmivel nem jelent nagyobb vagy kisebb erőfeszítést a használata.
    Sem a 1803, sem a 1809 nem túrta szét a gépet szerencsére, pedig ráadásul akkor még insider csatornán is voltam 1-2 funkció miatt (ami csak később került be a stabilba). De ilyen hibák ugyanúgy előfordulhatnak amúgy bármilyen rendszeren. Volt Linuxon is olyan élményem, hogy egy frissítés után nem volt hálózat, vagy nem töltött be a GUI.

    Én speciel örülök a W10-nek, sokkal jobb lett a korábbi Windowsoknál. Rengeteg apróságot végre megoldottak benne, ami 7 alatt még az őrületbe kergetett. Irodában sajnos még dolgoznom kell W7-en is, mert az fut bizonyos feladatokra VM-ben, de kiráz a hideg attól a UI-tól.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Gyuri27 #38 üzenetére

    Nem tudom máshogy értelmezni a hozzászólásod sajnos, csak úgy, hogy igazából sosem láttál még (szoftver)fejlesztést közelről. Azért egy ilyen méretű és komplexitású szoftvert "kitesztelni" lehetetlen. Eleve ezerféle hardveren futhat, a komponensek (és velük a driverek) szinte végtelen kombinációja a fejlesztői erőforrásokkal nem tesztelhető. Erre lenne amúgy jó az Insider preview, de az sem ad 100%-os biztonságot.
    Ha körülnézel a piacon, akkor még az olyan szoftverek sem futnak hiba nélkül, mint egy iOS, aminek kb 5 fix hardvert kell támogatni az életciklusa alatt.

    Pano: Home alatt egy hónappal lehet talán eltolni (nekem Pro van, abban egy hónap)? Azért az is elég kell legyen, hogy ilyenek kiderüljenek.
    Nekem az a problémám ezekkel a frissítésekkel, hogy a mai napig szigorúan lineáris az egész (ha kijön sorban x, y és z frissítés, amit te nem tettél fel, vagy egy friss telepítésen nincs egyik sem, akkor nem elég csak z-t feltenni, hanem végig kell lépkedni sorban az összeset). Illetve hogy fél napokat képes elszüttyögni egy átlagos gépen egy nyomorult minor update is. Ez például hiányzik nagyon Linux után, hogy 15 perc alatt egy komplett, több gigás rendszerfrissítés lefutott, itt meg még egy sima monthly update is tovább tart (és kötelező újraindítást von magával).

    (#41) Gyuri27: Amikor 3 iphone kigyullad, akkor is ezer cikk születik róla, hogy katasztrófa és mekkora szemét a gyártó. Erről szól manapság a hírközlés, hogy clickbait címekkel kell behúzni az olvasókat.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pano #45 üzenetére

    Mondjuk azzal nagyjából egyet is értek, hogy a home userek ne nyúlkáljanak bele a frissítések kezelésébe, de nekik szerintem alapból el kellene tolni 2-3-4 héttel a telepítést. Ha abból indulunk ki, hogy az ilyen felhasználók fognak tudni legkevesebbet kezdeni azzal, ha valami balul sül el.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz t72killer #47 üzenetére

    Azért ne nyúlhasson bele az átlag felhasználó a frissítésekbe, mert nem ért hozzá. A gyógyszer adagolást sem bírálod felül, ha nem értesz hozz, ahogy az autód motorbeállításait sem.

    Lehet, hogy korábban elvoltak úgy az emberek, hogy nem frissítgették a gépeiket, de azért az elmúlt 25 év egy jelentős részét offline töltötték a gépek, vagy legalább is nem állandóan online lógva. Ráadásul nem voltak olyan sebezhetőségek a szabadban, amik az utóbb pár évben kezdtek elszabadulni. Aztán ha egy teljesen ártatlan hírportál egyik 3rd party szerveréről jövő reklámjába ágyazott malware feltesz egy rootkitet egy hetek-hónapok óta foltozott sérülékenységet kihasznál, akkor a 1809 blamája lesz a kisebbik baja annak a kedves home usernek. És ezen víruskergető sem segít (sőt, sok esetben azon keresztül még könnyebb fertőzni a gépet).

    Tessék már végre megérteni, hogy ezek a sebezhetőségek komoly problémát jelentenek az interneten lógó gépekre nézve. Amikor a cryptominer elfűti az akksidat az még csak neked probléma, de ha mondjuk egy másokat fertőző vagy támadó botnetbe hajtják be a géped, az mindenki másnak is probléma lesz. Ez pont olyan dolog, mint az az anti-vaccination baromság, ami az utóbbi időben divatossá vált az USA-ban.

    Az más kérdés, hogy egy frissítésnek alaphangon illik nem széttúrnia a gépet, és ez el is várható. De azért az esetek döntő többségében erről nincs is szó. Ez a 1809 is amekkora égés volt nekik, a több százmillió felhasználó közül azért elég keveset érintett.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz t72killer #49 üzenetére

    Ez nem sokat oldana meg. Most sem ajánlott frissítésben volt a gond igazából. Nem hinném, hogy a Paint 3D új verziója tett keresztbe.

    Jesus_Shaves: Ez a "user a legnagyobb hibaforrás" egy könnyen puffogtatható frázis, és valóban nincs hülyebiztos rendszer. Ellenben több olyan sebezhetőség volt már, ahol semmilyen user interakció vagy semmilyen kétes tevékenység nem kellett a fertőzéshez. Például egy klasszikus.

    bambano: Mintha csak náluk lenne ez probléma. Mutass már egy oprendszer szintű szoftvert, ahol nem volt még semmilyen hiba a kódban. :U

  • #16820480

    törölt tag

    válasz bambano #53 üzenetére

    Elegáns csúsztatás, hogy nem arra válaszolsz, amiről szó van. Már elsőre sem arra válaszoltál, most meg aztán pláne nem. Sebaj.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hallador #58 üzenetére

    Van bárminemű hiteles számadatod erről, vagy csak dobálózol olyan számokkal, ami látszólag a te álláspontodat támasztja alá?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hunluki #61 üzenetére

    Azt én nem vitatom, hogy jobb lenne kevesebb hibával működjön a rendszer. Csak azt mondom, hogy szerintem kicsit nagy feneket kerítenek neki a tech híroldalak azért.

    A bsod az úgy tudom hardver vagy driver probléma, szóval itt nem kimondottan egy fél a hibás, illetve ezek tipikusan olyanok, amik egy bizonyos rétegnél jelentkeznek. Nekem mondjuk utoljára talán Vista alatt volt bsod, azóta rendben működik a gép, pedig nem tologattam semmilyen frissítést (csak amikor VM-ben futó W10 akart frissülni reggel, amikor éppen dolgoznom kellett volna sürgősen).

    De mondom, volt már olyanom Linuxon is, hogy frissült a rendszer, és meghalt a networkmanager. Vagy jött egy új kernel, amivel nem akart kooperálni a vga driver annyira. Ezek előfordulnak, csak ugye mondjuk egy adott Linux disztrót nem használ annyi ember, hogy bármilyen hírértéke legyen. W10 pedig elég szépen elterjedt mostanra.

    hallador: Ja, értem, tehát nem kell érveket felhozni, csak "de igen! de nem!" vitát szeretnél?

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hunluki #64 üzenetére

    Mondjuk szerintem amúgy az is lehet mögötte, hogy havonta 2 CPU sebezhetőség derül ki mostanában, a többiről nem is beszélve. Aztán meg a volt már rá példa, hogy mondjuk egy-egy javításra kaptam 90 napot (mondjuk a Google rémlik, hogy ilyet erőltetett), aztán ment a proof of concept publikusba.
    Nyilván ez felgyorsítja a fejlesztés ütemét, ami a minőség rovására megy sajnos. Ellenben most már legalább nem kell újra és újra kifizetned a megfelelő összeget, hogy megkapd a friss rendszert.

Új hozzászólás Aktív témák