Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jattila48

    aktív tag

    válasz Kutya_68 #43584 üzenetére

    Nekem is D3300 van, nincs összahasonlítási alapom DR tekintetében. Szerinted láthatóan rosszabb, mint a nagyobb társai (vagy a D3400), vagy csak az adatlapok alapján mondod (egyébként ebben is Sony szenzor van)? Lehet, hogy nem a szenzor, hanem a firmware miatt rosszabb a DR?
    Ami viszont jobban zavar, hogy nem tökéletes az auto fókusz optikai keresővel, viszont live view-ban teljesen jó. Ezzel mit lehet kezdeni? Javítható? Egyébként egy Sigma 2.8/17-70 OS HSM Contemporary optikát használok, mert a kit obi (af-p 18-55) katasztrófálisan vacak volt (szerintem gyári hibás). Pontosabban az is már a második obi volt, mert az eredeti, garancia lejárta után pár nappal tönkre ment (kábel szakadás), de egyébként az sem volt az igazi. A második kit obit használtan vettem, de az eladó semeddig nem használta, egyből eladta a kitből gyakorlatilag újonnan. Lehet, hogy a kiteket nagyjából összeválogatják, vázhoz a megfelelő optikát, és ha nem ugyanazon a vázon használod, már nem jó? Ha így van, akkor elég nagy szórás van a Nikon minőségében (Canonnál mintha ez jobb lenne).

    „Kétségtelen, hogy nem tudjuk, mit tegyünk, de felkészültek és elszántak vagyunk.” - Olaf Scholz német kancellár

Új hozzászólás Aktív témák