Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    Az 5D3 mellett van egy 40D-m tartaléknak, arra gondoltam, hogy a tartalékot lecsérlem valami komolyabbra ami nem csak a táskában pihen, hanem alkalom adtán elő is veszem, konkrétan 2 vázra gondoltam:

    -5D2, esküvőkön praktikus lenne, ezen lenne pl a 17-40 vagy egy fix, az 5D3-on pl a 70-200-as obi, így az obi cserélgetések számát lehetne csökkenteni.

    -7D, sporteseményeken az 1.6 szorzó nem ártana, a sebessége sem, a minősége bár nem FF, de azért használható, szintén jól jönne a szorzó természetfotónál is. A 70-200 mellé van egy kétszerezőm amivel 140-400 lesz belőle, ezt az 1.6 tovább növelné, a 7D AF rendszere pedig elég jó már ahhoz, hogy akár madarat vagy bármi mást le lehessen vele fotózni gond nélkül.

    A probléma ott kezdődik, hogy egyik váz sem fedi le a másikat a legkisebb mértékben sem. 5D2-vel, sem sorozatmódban nem lennék előrébb és a szorzó hiánya miatt természetfotónál sem nyernék vele. A 7D pedig esküvőn nem nyújtana pluszt, a 17-40 is szűkebb lenne rajta mint a 24-105 obim az FF-en, persze pl egy 50 1.4-et tehetek rá és akkor "olyan mintha egy portréobi" lenne a vázon a szorzó miatt, de nem ideális megoldás annyira mint egy 5D2.

    Sejtem, hogy mit válaszoltok, csak hátha valaki ír olyat amire eddig nem gondoltam :)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Új hozzászólás Aktív témák