Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vrtboy

    tag

    Sziasztok,

    A segítségeteket kérném:

    Vásároltam egy EOS 70D-t (18-55kit) plusz egy 50mm 1.8 II -t.

    Ismerkedünk, kerülgetjük egymást. Főként beltéri tesztek. 99% -ban az 50mm -t használom. Sajnos az élességgel nem vagyok kibékülve. (előtte Nikon D7000 és Fuji X20 gépeim voltak és egyenlőre nyomába sem ér..).

    Egyszerűen nem tudtam a gyermekemet úgy lefotózni, hogy azt mondhassam, hogy ez igen...amikor a feleségem fotózott bennünket akkor pedig a képeken úgy tűnt, hogy "nem jó helyre fókuszál a gép". Gondoltam h. nem jó a technika..

    Ma csináltam pár tesztet:

    Kb, fél méterre egy használati utasítás szövegét fotóztam. (M és Tv módokban.). Egy fókuszpontot használva, spot méréssel. Azt vettem észre, hogy egy bizonyos szóra fókuszáltam (a fókuszpont pont ezt a két betűből álló szót keretezte, 2mp időzítővel) nem az a szó volt éles hanem két-négy sorral a szó alatt levő terület?! Ha zártam a rekeszt akkor F5.6 körül nem volt ennyire észrevehető de alatta egészen botrányos.

    Megpróbáltam a KITobival is de ott a fényerő hiánya miatt nem vehető (annyira) észre.

    Én nekem nagyon furcsa, hogy alá fókuszál annak ellenére hogy egyetlen fókuszpontot használok.

    Mi a véleményetek?

    Köszönöm

    K

Új hozzászólás Aktív témák