Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morgal

    tag

    Sziasztok!

    Nem tudom mennyire olvasgatjátok a Canon EOS adok - veszek indexes fórumot, de a napokban volt egy érdekes felvetés. Miszerint az EF obik rosszabbul teljesítenek APS-C vázakon, mint az EF-S obik.

    Idézek is konkrétan:
    "Nekem volt szerencsém használni APS-C (350, 30, 40D) vázakat, és FF (5d, 5dII) vázakat is. Volt pár optika is, vegyes felhozatal.
    Tapasztalatom az, hogy nem kell meglepődni, ha egy EF obi nem rajzol olyan frankón APS-C vázon az olcsó EF-S obikhoz képet. Nem arra lett tervezve. Legjobb példa a 17-40. APS-C vázon alig jobb mint a 6-od annyiba kerülő is kitobi. De Fullframe vázon próbálva megváltoznak a dolgok. Az EF obik nagy része még filmes, vagy fullframe nagyságú érzékelőt szolgál ki normálisan. Nem is ma kezdték el gyártani őket, a 17-40 pl 2003-as fejlesztés, 70-200 1999-es, 50mm 1.8 1990!-es 85 1.8 is kb. Régen én is hasonlitgattam őket, de ma már rájöttem hogy nem így kell nézni. A 17-40 nem APS-C-re tervezett wide, hanem FF-re kitalál ultra wide, stb, sorolhatnám. És ez meg is látszik a képminőségen, ha kipróbálja az ember az EF optikákat APS-C és FF vázon is.

    Egy képet is csatolnék, balos képen 40d+85mm 1.8, 1.8ra rekeszelve, valamivel nagyobb tárgytávolság, jobbos kép 5D, ugyanez az optika, ugyanugy 1.8, közelebbről fotózva."

    Tesztfotó

    Ebben mennyi az igazság?

    Jelenleg pont egy 17-40 F4L-em van hozzá egy 50 F1.8 és egy 70-200 F4 L, én teljesen meg vagyok elégedve velük és el nem tudom képzelni, hogy a 17-40-emnél jobb legyen egy kitobi vagy egy EF-S obi kivéve talán az egekbe magasztalt 17-55 F2.8.

    Nektek mi a véleményetek/tapasztalatok erről?

Új hozzászólás Aktív témák