Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • giornalista

    senior tag

    válasz Tubica #87032 üzenetére

    a GTX 1060 és az RX 480 8gb nagyjából egykutya. én a kettő közül az RX 480-at venném, de csak 90 ezer körül, inkább alatta, a 100 ezer fölötti árak teljesen irreálisak.

    tartósabbnak ígérkezik, DX 12 (tehát a jövőbeli játékok) alatt jobbnak tűnik, a régiekben viszont a 1060 a nyerő. ha FPS-ekkel is játszol, akkor az olcsóbb FreeSync miatt is az AMD-oldal a jobb választás.

    nyilván azért, mert én is azt vettem, de szerintem a legjobb ár/érték arányú GPU mostanában 70 ezer forintért az RX 470 4gb. a tesztekben megközelíti a 480-at (8-10%-os lemaradása van), az ára igencsak kedvező, és bár lehet, hogy 3 év múlva már kompromisszumokat kell majd kötnöd (nem lesz minden ultra), de garantált, hogy minden játékot elindít majd FHD-n.

    (ha esetleg segít: az én elképzelésem most az, hogy FHD-ra elég a 470 az említett, esetleges későbbi kompromisszumokkal, majd kb. 3 év múlva a mostani 80-90 ezres ársáv megfelelőjéért cserébe már olyan kártyát veszek helyette, ami 1440p-ben hozza azt, amit most FHD-ban a 470. úgy gondolom, hogy FHD-ra egy icipicit overkill a 480 8gb, "túl tökéletes", főleg az árához képest /95+ ezer forint/, nem hoz annyit a konyhára. jobban lehet majd eladni, jobban futnak majd rajta 3 év múlva a játékok érezhetően, de az árát nem feltétlen éri meg).

    összegezve, szerintem:
    - ha a legjobb ár/érték arányt keresed full hd-ra, akkor RX 470 4gb és spóroltál,
    - ha pedig jobb értéket akarsz drágábban, akkor a 1060/480 párosból amelyikből jobb akciót találsz.

Új hozzászólás Aktív témák