Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bubu1981

    csendes tag

    Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi. Pár hete úgy döntöttem meglepem magam karácsonyra egy új monitorral. Elsősorban ebben a fórumban elhangzottakra hagyatkozva és félve az IPS glow effektustól, arra jutottam, hogy VA paneles monitort veszek. Meg is találtam árban és tudásban a nekem leginkább ideálist egy AMVA+ paneles BenQ GW2270H személyében. Meg is vettem, vásároltam hozzá egy Manhattan 306119 1.4-es HDMI kábelt, és nagy örömmel beüzemeltem. A gépemben egy MSI A88XM-E45 alaplap és egy AMD A10-7850K APU teljesít szolgálatot, és az APU-ba integrált Radeon R7 graphics felel a megjelenítésért. Miután beüzemeltem arra lettem figyelmes, hogy megfájdul a szemem, néhány óra használat után már teljesen elhomályosodott a látásom és úgy égett a szemem, hogy rá sem tudtam nézni a monitorra. Több napig próbálkoztam, amit csak lehetett állítgattam rajta, kipróbáltam vga kábellel is, de nem sikerült olyan beállítást találni, hogy a monitort használni tudjam. Pedig a monitornak tökéletes tűéles a képe, gyönyörűek a színek, meg minden úgy tűnik rendben van, telefonom kamerájával direkt megnéztem, hogy egyáltalán nem vibrál, és mégis ha ránézek olyan érzés, mintha pengével darabolnák a retinámat. Ezidáig csak TN paneles monitorjaim voltak, sorban Samsung N940, BenQ GL941M, majd most legutoljára egy BenQ GL2250, de egyikkel sem volt soha olyan problémám, hogy megfájdult volna tőlük a szemem, pedig egyik sem villogásmentes. Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy szerintetek hárdveres gond lehet vagy az én szemem a túl érzékeny? Valamint ha esetleg a szemem a túl érzékeny és a VA panellel így jártam, akkor esélyes, hogy ha PLS vagy IPS panelest veszek azzal is így járhatok? IPS paneles monitorral összvissz annyi tapasztalatom van, hogy egyik ismerősöm vett valamilyen IPS paneles Philips monitort, azt voltam nála megnézni 1-2 órát, ott ez idő alatt fel sem merült ilyen, hogy megfájdult volna a szemem tőle, csak hát láttam mennyivel szebbek a színek az én TN panelesemhez képest, és emiatt szerettem volna váltani. Válaszaitokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák