Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laskr99

    addikt

    Na akkor ezt újra átgondolva, fussunk neki mégegyszer :DDD
    Jelenleg innen nézegettem, de nem tudom, hogy jók e, vagy [link] ez a lista az.
    Anno 135k volt a mostani monitorom ,az XB241H, TN, elvileg szép színei vannak Brekk szerint.
    Alá minőségben képileg és tartósságban nem szeretnék lépni, a Gsyncet akarom elhagyni, hogy ha váltanék akkor már ne kelljen monitort vennem, ezt eladva meg kb hasonló árban lenne az új, garis.

    Asuson kívül amúgy minden könnyen kapható jöhet, de eddig az acereket nézegettem, mert azokból kapható a legtöbb verzió.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    80K
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    24" körül, 165hz(OC nélkül), 1080p
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS amit láttam csak ebben a kategóriában.
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    70% általánon/gaming 15-15% képszerkesztés és 3d tervezés
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    GTX1080Ti, később talán 7800XT, de mivel már ahogy olvasom támogatja az NV is a dolgot emiatt Freesync, de működjön 165Hz-ig
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    DP a mostani, maradnék ezen.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    HA HDR400-nak van értelme, akkor igen, ha nincs akkor nem, 600-asat nem is igen láttam.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Jobban átgondolva összesen a magasság állítást használtam eddig évente 2x, forgatást egyik irányban sem, max döntést. De félek, hogy az újak nem olyan magasak ami kényelmes lenne, a predatoron kb középre van belőve a szint, ha alacsony akkor alá rakok valamit :DDD Sacc/kb 45cm/450mm a monitor teteje az asztaltól jelenleg.

    Szóval max a döntés lehet mérvadó, magasságot meg megoldom másképp ha baj lenne/vesa felfogatással.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák