Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • belinho

    senior tag

    válasz belinho #131059 üzenetére

    Nagyon korrektek voltak az Oázisnál, és visszaküldték a pénzt.
    Szóval akkor nézni kellene valami másik jószágot az Odüsszeusz helyett.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    100K körül terveztem, 120K még belefér, nagyon max 150K
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    27" vagy max 32" 1440P már elég lenne, 24" full HD-ről váltanék, de lehet 4K is
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Én VA-t mondanám a sötétebb fekete és a kontrszt miatt, de ha van hasonló jó IPS, akkor lehet az is.Nekem az IPS szürkéje nem igazán tetszik.
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Mindenképpen Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Böngészés, Youtube, Blu-ray-4K filmek külső lejátszóról, munka. Nem játszok egyáltalán!
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    GTX970. 16 évig voltam 60HZ-en, szóval lehet 60 is, de jobb lenne a 75 vagy 120-144, úgyis öregszek már, hosszú távra tervezek. Játék nem lesz szóval nem igénylem a G és Free syncet sem, sem az 1ms válaszidőt.
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Displayport és HDMI a külső Bl-ray lejátszónak.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem létfontosságú.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Mindenképp hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Dönthető legyen és a magasság állítható, szemből nézem

    Samsungtól elment a bizalmam a rossz minőségű műanyag és a pixelhibák miatt.
    Esetleg valami LG vagy Dell jószág?

Új hozzászólás Aktív témák