Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peethy

    őstag

    válasz Zozzer888 #11270 üzenetére

    Tudtommal egy technikai eszközről beszélünk, azt hogy lehetne semmibe nézni? A képminősége teljesen rendben van, az elkészült képeket abszolút nem fogja befolyásolni hogy miben van, felőlem lyukkamerával is fotózhat valaki, azzal is lehet jó képeket csinálni. Egyszerűen azt mondom: ne várjon tőle sokat anyagminőség terén. Ebben az árkategóriában nem feltétlenül vannak hatalmas különbségek, de vannak, és a leggyengébb anyagminősége az 1100D-nek van. Számomra egy váznál fontos, hogy milyen érzésem van, ha megfogom. Másoknál nem. Engem szinte egyáltalán nem érdekel, ha egy műanyagtubus az objektív, ha jó képeket csinál, mások a falra másznak tőle. Ő majd eldönti, hogy mit tart fontosnak :)

    (#11269) lmaresz: nem olyan nagy az a D3100 és nem olyan kicsi a 18-55, hogy kényelmetlen legyen (bár én ezt inkább negatívumnak írnám, hiszen nem túl kompakt így a rendszer). Nikon mellett szólhat még az is, hogy később ha olcsóbb fényerős általános célú fixet akarsz venni, akkor 50-60k körül (használtan olcsóbban) ott a Nikon AF-S 35mm f/1.8G, aminek a látószöge közel megegyezik a kisfilmes gépen használt 50mm-rel, ami méltán népszerű :) Canonnak ezzel szemben kicsit olcsóbb a fix 50mm-es objektíve, ami szintén nagyon jó, de kisebb szenzorméreten már nem ad olyan kényelmes látószöget. Állítólag. Nekem például tökéletesen megfelelt :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák