Hirdetés
- Fórumok
- Hűtés, házak, tápok, modding
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- (kiemelt téma)
- Apple MacBook
- OLED monitor topic
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- Különleges konzollal köszönti a 25 éves Xboxot a Microsoft
- Milyen videókártyát?
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- A kilohertzes monitor és a pehelykönnyű kézikonzol varázsa
- Androidos tablet topic
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
-
73360 - 73341
100866 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 73901 73900 - 73801 73800 - 73701 73700 - 73601 73600 - 73501 73500 - 73401 73400 - 73301 73360 - 73341 73400 - 73301 73300 - 73201 73200 - 73101 73100 - 73001 73000 - 72901 72900 - 72801 72800 - 72701 72700 - 72601 72600 - 72501 72500 - 72401 72400 - 72301 72300 - 72201 72200 - 72101 72100 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-01-17 09:51 Téma összefoglaló
Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk) 
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (szín, RGB, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2026 <<< 
-
Qru
MODERÁTOR
(rögzített hozzászólás)Felmerült az igény egy CPU léghűtés kibeszélő topik iránt, ami megnyitásra került.
A jövőben itt csak a konkrét választással/vásárlással kapcsolatos dolgok kerülnek a kibeszélő topikba pedig a minden más (tesztek, vélemények, tapasztalatok).
Új hozzászólás Aktív témák
-
TBT
addikt
Még a be quiet! Dark Rock 3 hűtőn gondolkozom. Elméletileg 160mm magas, a gépházam leírása szerint pont maximum ekkora hűtő fér bele.
Akkor bele kellene férnie, igaz?
Hatékonyabb és csendesebb hűtés elérésére képes, mint a Mugen 4?
Akinek van ilyen hűtője, kérem, ossza meg tapasztalatait!Ami pasztát adnak hozzá (hivatalos oldal anyaga szerint) az jónak számít, vagy inkább vegyek abból is minőségibbet?
Köszönöm a válaszokat!

-
jim bcs
nagyúr
Sziasztok!
Jelenleg a CPU-hoz adott gyári Intel hűtő dolgozik a gépben és ezt szeretném cserélni.
Elsődleges cél a halkabb működés lenne, terhelésen hallhatóan megnő a hűtő zajkibocsátása.Az ajánláshoz kért információk:
1. 10k-13k
2. Cooler Master Elite 342 (Max CPU cooler height: 153mm)
3. Gigabyte GA-H87M-HD3
4. Core i5-4570 tuning nélkül (3.2GHz-en)
5. Kingston - KHX1600C10D3B1/8GKöszönöm előre is!
(#73356) CyB0RG
Alpenföhn Brocken ECO
Alpenföhn Ben Nevis
Zalman CNPS10X Optima(#73357) kisza25
Majd írsz ha felraktad, jöhet ide is és a logoutodra is folytatólagosan.(#73358) san01
Nem is ér többet 6k-nál, de még a 3k is sok érte. -
CptAdamica
nagyúr
Sziasztok!
Jelenleg a CPU-hoz adott gyári Intel hűtő dolgozik a gépben és ezt szeretném cserélni.
Elsődleges cél a halkabb működés lenne, terhelésen hallhatóan megnő a hűtő zajkibocsátása.Az ajánláshoz kért információk:
1. 10k-13k
2. Cooler Master Elite 342 (Max CPU cooler height: 153mm)
3. Gigabyte GA-H87M-HD3
4. Core i5-4570 tuning nélkül (3.2GHz-en)
5. Kingston - KHX1600C10D3B1/8GKöszönöm előre is!
Szia, nekem is ilyen procim van és jelenleg egy Freezer 7 PRO Rev.2 hűti, terhelés mellett 58-60 fok, netezés alatt 35 fok körül tanyázik és ami fontos, hogy halk.
~6-7k -
kisza25
félisten
-
CyB0RG
csendes tag
Sziasztok!
Jelenleg a CPU-hoz adott gyári Intel hűtő dolgozik a gépben és ezt szeretném cserélni.
Elsődleges cél a halkabb működés lenne, terhelésen hallhatóan megnő a hűtő zajkibocsátása.Az ajánláshoz kért információk:
1. 10k-13k
2. Cooler Master Elite 342 (Max CPU cooler height: 153mm)
3. Gigabyte GA-H87M-HD3
4. Core i5-4570 tuning nélkül (3.2GHz-en)
5. Kingston - KHX1600C10D3B1/8GKöszönöm előre is!
-
jim bcs
nagyúr
-
kisza25
félisten
-
Frenky89
addikt
-
jim bcs
nagyúr
-
Frenky89
addikt
Jól gondolom-e, hogy Be Quiet! Dark Rock 3-at mindenféle macera (pl. bandgate) rá lehet rakni egy i7-6700K-ra?
-
jim bcs
nagyúr
Hat ha ezt igy mind tudnám, akkor valsz nem jöttem volna ide kérdezni

Ősszel tudom megvenni az új procit, ezért is írtam csak ennyit. Ráadásul telefonról, hozzáértés nélkül nem tudok neked összevalarni különböző típusokat, árral kiegészítve.
Egy sima hűtő ara érdekelne, feltételeztem, hogy ha megadom a típusát, akkor valaki tud majd válaszolni.
Értem én, hogy vannak ilyen kis über kocka lánykák, de én annyit látok, hogy a kék kábel azt mondta a másik 3nak, hogy hello, a gép meg sípol, mint akinek fizetnek érte.De ez mind kevés, 0-a infóra nem lehet ajánlani semmit ->
A pontos ajánláshoz ezeket szeretnénk kérni!
1. Mennyit szánsz a hűtőre?
2. Milyen házba kerül?
3. Milyen alaplapra lesz?
4. Processzor típusa?
5. Ramok típusa? -
Speed®
titán
A 10 alatt szerinted mit takart?

Es ezért írtam le a hűtő típusát, feltételeztem azért az egész közeli kiindulópont...
De ahogy nézem jobban járok, ha bemegyek egy üzletbe, lecsapom az asztalra es megmondom, hogy adjon másikat.
Kossz a cicavirág nyelvet, jo tudni, hogy a laikusok is nyugodtan jöhetnek, kedves hangra lelnek
Jogos, azt most látom (teló..). A leírt azonosítóval az a gond, hogy valszeg a venti típusa, az alatta lévő dolgokról nem mond semmit. Egyébként igen, ha se kép se semmi, ill. tök laikus vagy, lehet jobban jársz az általad vázolt metódussal
Segítünk szívesen, de kell pár támpont, hogy ne ajánljunk hülyeséget. De legalább a topikot meglelted, nem vagy teljesen reménytelen, nyugi 
-
Agiran
csendes tag
Jó, akkor cicavirág nyelven: amit leírtál, semmilyen infótartalommal bír, guglizz rá te is, meglátod. Sem foglalatot, sem méreteket nem tudunk ezáltal, ill. arról sincs infó, mekkora hűtőteljesítmény szükséges, a rá szánt keret szintén Xakta..ezek alapján mit ajánlanál másnak?

Alaplapra rá van írva a neve, a procira is, ha leszeded róla a hűtőt..de egy kép is sokat sejtetne már..vagy valami
A 10 alatt szerinted mit takart?

Es ezért írtam le a hűtő típusát, feltételeztem azért az egész közeli kiindulópont...
De ahogy nézem jobban járok, ha bemegyek egy üzletbe, lecsapom az asztalra es megmondom, hogy adjon másikat.
Kossz a cicavirág nyelvet, jo tudni, hogy a laikusok is nyugodtan jöhetnek, kedves hangra lelnek
-
Speed®
titán
Hat ha ezt igy mind tudnám, akkor valsz nem jöttem volna ide kérdezni

Ősszel tudom megvenni az új procit, ezért is írtam csak ennyit. Ráadásul telefonról, hozzáértés nélkül nem tudok neked összevalarni különböző típusokat, árral kiegészítve.
Egy sima hűtő ara érdekelne, feltételeztem, hogy ha megadom a típusát, akkor valaki tud majd válaszolni.
Értem én, hogy vannak ilyen kis über kocka lánykák, de én annyit látok, hogy a kék kábel azt mondta a másik 3nak, hogy hello, a gép meg sípol, mint akinek fizetnek érte.Jó, akkor cicavirág nyelven: amit leírtál, semmilyen infótartalommal bír, guglizz rá te is, meglátod. Sem foglalatot, sem méreteket nem tudunk ezáltal, ill. arról sincs infó, mekkora hűtőteljesítmény szükséges, a rá szánt keret szintén Xakta..ezek alapján mit ajánlanál másnak?

Alaplapra rá van írva a neve, a procira is, ha leszeded róla a hűtőt..de egy kép is sokat sejtetne már..vagy valami
-
Agiran
csendes tag
Hat ha ezt igy mind tudnám, akkor valsz nem jöttem volna ide kérdezni

Ősszel tudom megvenni az új procit, ezért is írtam csak ennyit. Ráadásul telefonról, hozzáértés nélkül nem tudok neked összevalarni különböző típusokat, árral kiegészítve.
Egy sima hűtő ara érdekelne, feltételeztem, hogy ha megadom a típusát, akkor valaki tud majd válaszolni.
Értem én, hogy vannak ilyen kis über kocka lánykák, de én annyit látok, hogy a kék kábel azt mondta a másik 3nak, hogy hello, a gép meg sípol, mint akinek fizetnek érte. -
Speed®
titán
Kicsit egyszerűbb lenne, ha a proci/lap/ram/ház kvartettet közölnéd, árral megspékelve..
-
Agiran
csendes tag
Sziasztok!
Meghalt a hűtő a procin, szeretnék venni egy újat, de valami olcsót, mert ősszel vennék újat abból is egy hozza való hűtővel.
AVC DV0702B12U volt most, elég régi, nem tudom hol lehet venni vagy hogy milyen másik jo helyette, lehetőleg 10 alatt.Előre is koszi a segítséget

-
jim bcs
nagyúr
Köszi a választ! Igen, végül is én vettem meg, én raktam be, saját felelőségemre, így innentől ahogy írod user error. De mint fentebb is említettem első dolgom volt itt megkérdezni beszerelés előtt mi tévő legyek, mi lenne jó a procihoz? Amit írsz, hogy K-s procira tuti nem gammax x 200 lett ajálnva... Hát akkor én értettem félre, vagy nem fogalmaztam előtte pontosan hogy a proci az K-s, de én itt ezt a választ kaptam tavaly szeptemberben, bemásolom:
" Ha csak alapon használod és nem lesz tuning akkor ezek elegek -->
Thermalright True Spirit 90M Rev.A
DEEPCOOL Ice Edge 400 FS
DEEPCOOL Gammax x 200"Nos mint látható ott a gammax 200 az ajánlottak között. (És mivel úgy kezdődik hogy " ha csak alapon használod" így lehet egyértelmű volt hogy húzható a proci amúgy). Én végig érdeklődtem pár üzletben akkor, és sem thermalright sem deepcool ice edge nem volt raktáron senkinél, kivéve a deepcool gammax 200. Azért vettem meg ezt, mert itt volt a listában hogy ez megteszi, és tuti nem magamtól, hiszen addig nem is ismertem

Na mindegy, akkor lényegében mégsem olyan jó ez a hűtő még akkorsem ha nincs tuningolva a proci... De akkor mit vegyek helyette? A ramok még mindig ugyan azok, és ugyan akkorák

(#73341) manya777
Nem nem, alapon elég neki, de egy minimális oc esetén is már kevés. Gondolom volt egy x keret amitől nem tudtunk elrugaszkodni, egyéb esetben az inkább gyűjts még hozzá és legyen egy normális elven ajánlok.(#73342) Speed(R)
Valóban, ám gondolom volt valami ami miatt ezek lettek ajánlva, oc nélkül el kell vigye ha jól lett felrakva. Amit írtál a push pinekkel kapcsolatban az is forráspont, ha nem jó vagy elferdülnek a lábak már nem úgy hűt mint kellene, érdemes tüzetesen átnézni. -
Speed®
titán
Te ajánlottad neki OC nélkül esetre

manya777
Ha a push pineket rendberakod és rendesen megkened, elmegy így is, nem kell félteni. De ha fejleszteni szeretnéd, esetleg OC is lesz idővel, Brocken 2, HR-02 RAMbarát pl..meg még egy csomó slim kialakítású nagyobb megoldás is van..nem olyan lehetetlen a téma. Az a facsavaros kókány gáz, ha van gyárid, pótold abból a pushpint, hogy egyenletes legyen a rögzítőerő. -
manya777
tag
Köszi a választ! Igen, végül is én vettem meg, én raktam be, saját felelőségemre, így innentől ahogy írod user error. De mint fentebb is említettem első dolgom volt itt megkérdezni beszerelés előtt mi tévő legyek, mi lenne jó a procihoz? Amit írsz, hogy K-s procira tuti nem gammax x 200 lett ajálnva... Hát akkor én értettem félre, vagy nem fogalmaztam előtte pontosan hogy a proci az K-s, de én itt ezt a választ kaptam tavaly szeptemberben, bemásolom:
" Ha csak alapon használod és nem lesz tuning akkor ezek elegek -->
Thermalright True Spirit 90M Rev.A
DEEPCOOL Ice Edge 400 FS
DEEPCOOL Gammax x 200"Nos mint látható ott a gammax 200 az ajánlottak között. (És mivel úgy kezdődik hogy " ha csak alapon használod" így lehet egyértelmű volt hogy húzható a proci amúgy). Én végig érdeklődtem pár üzletben akkor, és sem thermalright sem deepcool ice edge nem volt raktáron senkinél, kivéve a deepcool gammax 200. Azért vettem meg ezt, mert itt volt a listában hogy ez megteszi, és tuti nem magamtól, hiszen addig nem is ismertem

Na mindegy, akkor lényegében mégsem olyan jó ez a hűtő még akkorsem ha nincs tuningolva a proci... De akkor mit vegyek helyette? A ramok még mindig ugyan azok, és ugyan akkorák

Új hozzászólás Aktív témák
-
73360 - 73341
100866 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 75901 75900 - 75801 75800 - 75701 75700 - 75601 75600 - 75501 75500 - 75401 75400 - 75301 75300 - 75201 75200 - 75101 75100 - 75001 75000 - 74901 74900 - 74801 74800 - 74701 74700 - 74601 74600 - 74501 74500 - 74401 74400 - 74301 74300 - 74201 74200 - 74101 74100 - 74001 74000 - 73901 73900 - 73801 73800 - 73701 73700 - 73601 73600 - 73501 73500 - 73401 73400 - 73301 73360 - 73341 73400 - 73301 73300 - 73201 73200 - 73101 73100 - 73001 73000 - 72901 72900 - 72801 72800 - 72701 72700 - 72601 72600 - 72501 72500 - 72401 72400 - 72301 72300 - 72201 72200 - 72101 72100 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Hűtés, házak, tápok, modding
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- (kiemelt téma)
A topik célja, hogy a fórumozóknak segítséget nyújtson processzor léghűtések kiválasztásához. Kérdezés előtt kérlek töltsétek ki az összefoglalóban szereplő 6 pontos kérdéssort, amivel az ajánlást segíteni tudjátok. Ebben a topikban nem foglalkozunk kompakt vízhűtésekkel (AiO).
- Teszt DeepCool AK400 Digital: hűtés extra kijelzővel
- Teszt DeepCool Assassin IV: egy igazán különleges toronyhűtő
- Teszt DeepCool AK500 hűtő: elegancia magas áron
- Teszt Megvan-e 250 watt? Jonsbo HX6250 hűtő tesztje
- Teszt DeepCool AK400 hűtő: elegancia és hatékonyság
- Teszt DeepCool AK620 hűtő: színes LED-ek nélkül is megkívánjuk
- Teszt A Zalman CNPS20X trónfosztásra tör a léghűtések piacán
- Teszt Noctua NH-U12A: a hűtők új királya?
- Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Rendszergazda topic
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- PlayStation 5
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Húsz perc játékmenetet villantott az EXODUS
- Milyen autót vegyek?
- BestBuy topik
- További aktív témák...
- Xiaomi Redmi A3 Pro / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia
- HP EliteBook 840 G6, G5 14" i5, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- HP EliteOne 800 G3 23,8"-es Touch All-in-One PC /Core i7-7700 / 8GB / 500GB SSD
- AKCIÓ! MSI Katana 15 B14WEK-234 GAMER notebook - i7 14650HX 16GB DDR5 1TB SSD RTX 5050 8GB W11
- 280 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

~6-7k


Rowon

