Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LZs?!

    aktív tag

    Sziasztok,

    Skoda Superb vs VW Passat

    2.0 TD 150 / DSG

    Mi az érdemi 'finom' különbségek a két kocsi között, ami a katalógusokból nem kiolvasható?

    Nézegetem mindkettőt folyamatosan, illetve beültem, megkopogtattam, lemeóztam, etc. mindkettőt, de mindennapi használatban nem volt alkalmam 1on1 összehasonlítani őket.

    Amire én jutottam, illetve amit sejtek:

    Passat:

    - sedan-ban jól néz ki, kombiban suta
    - amolyan jó értelemben vett 'igazzy' passenger car: ülj be, menj el A-ból B-be és közben a pulzusod is változalan marad; nem a bugira gondolok, illetve annak hiányéra, hanem az általános zen állapotra
    - belül az elrendezés, formák, az anyagok (imitálása) kellemesen komoly, de nem nyomasztó
    - picit talán komolyabb (értsd: autópályásabb) a futómű hangolása
    - valahogy sokkal jobbnak tűnik a hangszigetelés
    - mindenféle kütyük vannak benne, de semmi sem nyilvánvaló...
    - konzervatív lounge benne ülve

    Mindennapi egyszemélyes (értsd: 1 fix meg időnként +1) közlekedésre a sedan tetszik.

    Superb

    - kombiban jól néz ki, amolyan 'shooting brake' szerű
    - a sedan kvázi egy 'upscaled' Octavia, belülről kifejezetten
    - a belső tényleg egy felskálázott Octávia, minden ugyanúgy, ugyanott van, csak nagyobb...illetve a középkonzol és 'kardánbox' testesebb, 'nagyautósabb'
    - nagyobb hátsó lábtér, illetve az egész autó tágasabbnak érződik minden dimenzióban: ebbe valahol belejátszanak a becsalt centik minden irányból, illetve az ablakok elrendezése
    - menet közben szerintem zajosabb
    - futómű puha, amolyan 'igazzy Mo és annak úthálózata' barát: sohasem érezem úgy, hogy fáj bele-, illetve áthajtani valamin
    - esztrádműsort csinál a felszereltségből, ami meglehetősen teljes már alapjáraton is
    - ő lenne a utilitárius sportos avantgárd?

    Életmódautónak ideális: akár négy ember kényelmesen és két heti túlélésükhöz a csomagok lazán-faszán beférnek, és még marad is hely...alternatívaként: hátsó ülés ledönt, bicikli be keréklevétel nélkül, és irány a vízparti bicikliútak bárhol az országban.

    Köszi szépen előre is.

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

Új hozzászólás Aktív témák